Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
про відмову у забезпеченні адміністративного позову
"04" липня 2016 р. № 820/3556/16
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панченко О.В., розглянувши клопотання позивача - ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову у справі
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Національної поліції в Харківській області, третя особа: Атестаційна комісія № 9 Головного Управління національної поліції в Харківській області
про визнання протиправними дій, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним дії Головного управління Національної поліції в Харківській області проведення атестації поліцейського ОСОБА_1;
- визнати протиправним та скасувати рішення атестаційної комісії №9 Головного Управління Національної поліції у Харківській області;
- заборонити Головному управлінню Національної поліції в Харківській області вчиняти будь які дії до позивача а саме: звільняти з посади начальника сектору Київському ВП ГУ НП в Харківській області, звільняти зі служби в ГУ НП в Харківській області, переводити на іншу посаду, відряджати до розгляду справи судом.
До позову позивачем надано клопотання про забезпечення позову шляхом заборони Національній поліції України, її службовим особам, вчиняти дії, а саме: заборонити Головному управлінню Національної поліції в Харківській області вчиняти будь які дії до позивача а саме: звільняти з посади начальника сектору Київському ВП ГУ НП в Харківській області, звільняти зі служби в ГУ НП в Харківській області, переводити на іншу посаду, відряджати до розгляду справи судом.
Вивчивши доводи позову та розглянувши зазначене клопотання, суд дійшов до висновку про необхідність відмовити у задоволенні клопотання, виходячи з наступного:
Правовідносини з приводу забезпечення адміністративного позову унормовані ст.117 КАС України, згідно з ч.1 якої суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
З положень наведеної норми кодексу в кореспонденції з приписами ст.86 КАС України слідує, що розглядаючи питання про забезпечення позову, суду необхідно, з урахуванням доказів, наданих особою в обґрунтування своєї заяви про забезпечення позову, пересвідчитися, зокрема, в тому, що існує реальна загроза заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративний справі, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Таким чином, з огляду на викладене суд не вбачає правових підстав для задоволення поданого клопотання згідно з ст. 117 КАС України.
Окрім того, при вирішенні даного клопотання суддя також бере до уваги, що наявні в матеріалах справи докази з огляду на приписи ч.2 ст.19 Конституції України не дозволяють суду виважено визначитись з пропорційністю вимог заявленого клопотання можливим наслідкам вжиття заходів із забезпечення позову.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення поданого клопотання згідно з ст. 117 КАС України. Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна довести адекватність засобу забезпечення позову. Тягар доказування покладається на особу, яка подала таку заяву. Доказування здійснюється за загальними правилами відповідно до статті 71 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 117, 118 КАС України, суд,-
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області, третя особа: Атестаційна комісія № 9 Головного Управління національної поліції в Харківській області про визнання протиправними дій, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя О.В. Панченко