Справа № 502/1396/16-п
10 серпня 2016 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Тюмін О.Г.
розглянувши подання
начальника Кілійського РВ КВІ УДПтСУ в Одеській області підполковника внутрішньої служби ОСОБА_1
про
вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови
05 серпня 2016 року до Кілійського районного суду Одеської області надійшло подання начальника Кілійського РВ КВІ УДПтСУ в Одеській області підполковника внутрішньої служби ОСОБА_1 про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови судді у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт.
В подані зазначено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, був визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 30 годин. Згідно довідки МСЕК серії 10 ААВ№783130 від 30.09.2015 року та пенсійного посвідчення №2745113956 серії АА1№3197787, виданого Пенсійним фондом України 23.12.2015 року, громадянин ОСОБА_2 є інвалідом ІІ групи.
Відповідно ст.. 30-1 КУпАП громадські роботи не призначаються особам які є інвалідами І або ІІ групи.
Зазначені обставини обумовили звернення Кілійського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області до суду з поданням про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови.
Ознайомившись з поданням та доданими до нього матеріалами, проаналізувавши положення чинного законодавства, встановлено наступне.
Постановою судді Кілійського районного суду Одеської області від 18 липня 2016 р. у справі № 502/1396/16-п в зв'язку з вчиненням ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді 30 годин громадських робіт.
Зазначена постанова надійшла на виконання до Кілійського РВ КВІ УДПтСУ в Одеській області.
Згідно довідки МСЕК серії 10 ААВ№783130 від 30.09.2015 року та пенсійного посвідчення №2745113956 серії АА1№3197787, виданого Пенсійним фондом України 23.12.2015 року, громадянин ОСОБА_2 є інвалідом ІІ групи.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
За правилами ст. 32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п'ятнадцяти діб. Адміністративний арешт призначається районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею).
Адміністративний арешт не може застосовуватись до вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до дванадцяти років, до осіб, які не досягли вісімнадцяти років, до інвалідів першої і другої груп.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 є інвалідом ІІ групи. Таким чином, оскільки правопорушник має інвалідність замінити у відповідності до ч. 3 ст. 32 КУпАП невідбуту частину стягнення у вигляді громадських робіт адміністративним арештом неможливо.
Разом з тим, замінити невідбуту частину адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на штраф неможливо, оскільки санкція статті 173-2 ч.1 КУпАП, у межах якої накладено адміністративне стягнення, не передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, в зв'язку з чим подання слід повернути до органу, який його направив.
Керуючись ст. ст. 32, 304 КУпАП, суддя -
Подання начальника Кілійського РВ КВІ УДПтСУ в Одеській області підполковника внутрішньої служби ОСОБА_1 про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт - повернути разом з особовою справою до органу, який звернувся з відповідним поданням.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_3