Постанова від 10.08.2016 по справі 469/898/16-п

10.08.2016

Справа № 469/898/16-п

3/469/339/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2016 року смт . Березанка

Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Дорошенко А.В., розглянувши матеріали, що надійшли від ДПП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого водієм ПП “Транссервіс”,

за ст.124 КУпАП ,-

ВСТАНОВИЛА:

З протоколу АП2 №321261 від 22.07.2016р. про адміністративне правопорушення вбачається, що 22.07.2016р. приблизно о 12.00 год. громадянин ОСОБА_1 на 388 км+450м. автошляху М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялшта, керуючи автомобілем “RENAYLT MAGNUM 400”, державний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом “KROMHOUT З-АО-1227” номерний знак НОМЕР_2, перед виїздом не перевірив; не забезпечив технічно-справний транспортний засіб, правильність розміщення та кріплення вантажу, втратив пильність за зміною дорожньої обстановки, правильністю розміщення та кріплення вантажу та технічного стану транспортного засобу, в результаті чого допустив падіння вантажу. Внаслідок ДТП постраждалих осіб не має, автомобіль має механічні пошкодження, пошкоджено дорожнє полотно, завдано матеріальні збитки. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.1.1,1.3,1.5,2.3(а,б) ПДР України.

Розглянувши надані матеріали, приходжу до наступного.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно з вимогами ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд, чи іншого майна.

Згідно зі ст.269 КУпАП потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

Виходячи з викладеного, у випадку притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП встановлення особи, якій внаслідок порушення правил дорожнього руху заподіяно майнову шкоду (потерпілого), та зазначення даних про нього у протоколі про адміністративне правопорушення є обов'язковим.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, викладеної, зокрема, в рішеннях у справах “Абрамян проти Росії” від 9 жовтня 2008 року (п.34), “Селіверстов проти Росії” від 25 вересня 2008 року (п.17), положення підпункту “а” п.3 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод необхідно аналізувати у світлі більш загальної норми про право на справедливий судовий розгляд, гарантоване п.1 цієї статті. У кримінальній справі надання повної, детальної інформації щодо пред'явленого особі обвинувачення та, відповідно, про правову кваліфікацію, яку суд може дати відповідним фактам, є важливою передумовою забезпечення справедливого судового розгляду.

До кримінальних правопорушень практика Європейського суду з прав людини відносить також і справи про правопорушення водіїв, зокрема, ті, за які передбачене позбавлення спеціального права (справа “Малиге проти Франции”).

Виходячи з положень ст.ст.124, 256 КУпАП та зазначеної практики Європейського суду, протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП, повинен містити дані про пошкодженні в результаті ДТП об'єкти (транспортні засоби тощо) та завдані їм пошкодження, а також власника пошкодженого майна.

Як вбачається з матеріалів справи, посадовою особою поліції при оформленні матеріалів про адміністративне правопорушення взагалі не встановлено та не зафіксовано у передбаченому законодавством порядку дані про власників транспортних засобів, вантажу та завдані в результаті дій ОСОБА_1 матеріальні збитки.

Таким чином, зазначені недоліки протоколу про адміністративне правопорушення перешкоджають його належному розгляду, тому адміністративні матеріали слід повернути ДПП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області для усунення порушень та складення протоколу відповідно до вимог КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали, що надійшли від ДПП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути без розгляду для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя :