Ухвала від 02.08.2016 по справі 815/404/16

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

02 серпня 2016 р. Справа № 815/404/16

Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О. А.

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шеметенко Л.П., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року по справі №815/404/16 за адміністративним позовом фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання неправомірними та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року адміністративний позов фізичної особа-підприємця ОСОБА_1 задоволено.

На зазначену постанову суду Державна податкова інспекція у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області подала апеляційну скаргу.

Також, апелянтом ставиться питання про поновлення строку на подачу апеляційної скарги.

В обґрунтування поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження посилається на те, що оскаржуване рішення отримане органом ДПІ 21.04.2016р., що підтверджується штампом ДПІ.

Перевіривши доводи клопотання та матеріали справи, суддя вважає, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Як вбачається з матеріалів справи, у відкритому судовому засіданні 05.04.2016 року судом першої інстанції проголошено вступну та резолютивну частину судового рішення. Повний текст виготовлений та підписаний суддею 11.04.2016р.

Разом з цим, відповідно до розписки копію рішення отримано представником ДПІ 21.04.2016р.

Отже, звернувшись із скаргою на судове рішення 05.04.2016 року, апелянтом порушено термін на його оскарження, встановлений ч. 2 ст. 186 КАС України.

Водночас, суддя-доповідач звертає увагу на те, що за правилами ч. 2 ст. 189 КАС України умовою, за якою починається відлік строку звернення із скаргою, є доведення змісту цього рішення відповідній особі.

Таким чином, оскільки зі змістом оскаржуваного рішення позивач ознайомився лише 21.04.2016 року, а інших беззаперечних доказів щодо обізнаності апелянта із вказаним рішенням в матеріалах справи відсутні, суддя приходить до висновку про поважність причин пропуску строку на подання апеляційної скарги та про необхідність поновлення цього строку на підставі ч. 1 ст. 102 КАС України.

Керуючись ст. 102, 189 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Поновити Державній податковій інспекці у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області строк на апеляційне оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2016 року.

Ухвала апеляційного суду набирає законної після постановлення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя: Л.П. Шеметенко

Попередній документ
59419301
Наступний документ
59419303
Інформація про рішення:
№ рішення: 59419302
№ справи: 815/404/16
Дата рішення: 02.08.2016
Дата публікації: 09.08.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); реалізації податкового контролю