ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про зупинення провадження у справі
20 липня 2016 року м. Київ № 826/4162/16
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., суддів Келеберди В.І., Данилишина В.М., за участю секретаря судового засідання Артеменко Я.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до третя особаКабінету Міністрів України 1. Міністерство екології та природних ресурсів України 2. Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Петрука Віталія Вікторовича
провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_3;
від відповідача: Титаренко К.О.;
від третьої особи-1: Портянко Т.А.;
від третьої особи-2: Льовіна А.І.;
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 (надалі - позивач/ОСОБА_1) з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України (надалі - відповідач/КМУ), треті особи: Міністерство екології та природних ресурсів України (надалі - третя особа-1), Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Петрука Віталія Вікторовича (надалі - третя особа-2), в якому просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати розпорядження КМУ від 16.12.2015 р. №1359-р.
Після усунення недоліків позовної заяви, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.04.2016 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні 20.07.2016 р. представником третьої особи-1 було заявлено клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі №826/4162/16 до розгляду Окружним адміністративним судом м. Києва справи №826/27697/15.
Так, предметом даної адміністративної справи є визнання протиправним та скасування розпорядження КМУ №1359-р від 16.12.2015 р.
Зокрема, з обґрунтування вищевказаних позовних вимог, позивач посилається на те, що оскаржуваним нормативно-правовим актом відповідачем на посаду Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження було призначено переможця відкритого відбору, до участі у якому позивача протиправно не було допущено.
В той же час, представником третьої особи-1 було зазначено про те, що в провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва перебуває адміністративна справа №826/27697/15 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправними дії комісії з проведення відкритого відбору кандидатів на посаду Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Міністерства екології природних ресурсів України з недопущення до відбору та визначення переможцем відбору; скасування рішення комісії з проведення відкритого відбору Голови Держаного агентства України з управління зоною відчуження; зобов'язання комісії з проведення відкритого відбору кандидатів на посаду Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження допустити ОСОБА_1 до відкритого відбору кандидатів та призначити відбір кандидатів у встановлений законом строк.
Так, в обґрунтування заявлених вище вимог позивач посилається на протиправне недопущення його до участі у відкритому відборі кандидатів на посаду Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Міністерством екології та природних ресурсів України.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, на думку представника третьої особи-1 обставини, які будуть встановлені за результати розгляду адміністративної справи №826/27697/15 будуть мати безпосереднє значення для вирішення питання щодо правомірності оскаржуваного розпорядження КМУ №1359-р від 16.12.2015 р., внаслідок чого, просить суд зупинити провадження у справі №826/4162/16 до вирішення Окружним адміністративним судом м. Києва адміністративної справи №826/27697/15.
Враховуючи вищевикладене, в судовому засіданні 20.07.2016 р. судом було поставлено на обговорення заявлене клопотання.
Представник позивача заявлене клопотання про зупинення провадження у справі підтримав, просив суд його задовольнити.
Представники відповідача та третьої особи-2 у вирішенні заявленого клопотання поклалися на розсуд суду.
Згідно з п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, розглянувши заявлене клопотання та додані до нього документи, заслухавши в судовому засіданні думку сторін, суд дійшов висновку про неможливість продовження розгляду справи №826/4162/16 до вирішення адміністративної справи №826/27697/15 та відповідно вважає за необхідне зупинити провадження у справі №826/4162/16.
Керуючись положеннями п.3 ч.1 ст.156, ст. ст. 158, 159, 160, 165 КАС України, суд -
1. Клопотання представника Міністерства екології та природних ресурсів України - задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі №826/4162/16 до вирішення Окружним адміністративним судом м. Києва справи №826/27697/15 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
3. Зобов'язати сторін негайно повідомити суд в разі усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Головуючий суддя І.А. Качур
Судді В.І. Келеберда
В.М. Данилишин