ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
21 липня 2016 року м. Київ № 826/11038/16
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства оборони України Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства оборони України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та просить суд:
- визнати бездіяльність Міністерства оборони України щодо не повідомлення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про підстави проведення перерахунку моєї, ОСОБА_1, пенсії у зв'язку з підвищенням премії військовослужбовцям згідно наказу Міністерства оборони України від 27.01.2016 №44 протиправною;
- зобов'язати Міністерство оборони України повідомити Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про перерахунок з 01.01.2016 моєї, ОСОБА_1, пенсії та надати йому довідку про розмір мого, ОСОБА_1, грошового забезпечення з урахуванням з 01.01.2016 премії, встановленої наказом Міністерства оборони України від 27.01.2016 №44 для проведення перерахунку моє пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві в місті Києві здійснити перерахунок та виплату мені, ОСОБА_1, з 01.01.2016 пенсії з урахуванням в моєму грошовому забезпечені премії, встановленої наказом Міністерства оборони України від 27.01.2016 №44, згідно довідки про моє грошове забезпечення, наданої Міністерством оборони України.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 2 КАС України встановлено, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
При цьому, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг (п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України).
Аналіз вказаного в сукупності дає суду підстави дійти висновку, що адміністративній справи з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
В той же час, як вбачається судом зі змісту позову, позивачем порушено питання щодо перерахунку пенсії, з урахуванням в грошовому забезпечені премії, встановленої наказом Міністерства оборони України від 27.01.2016 №44.
Зазначений зміст позовних вимог та викладені у позовній заяві обставини дають підстави суду дійти висновку, що вказаний адміністративний позов підлягає до розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним, а не Окружним адміністративним судом м. Києва.
Слід додати, що відповідно до норм, викладених у ч. ч. 1, 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, враховуючи вищевикладене в сукупності, суд дійшов до висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії не підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва, а тому підлягає поверненню позивачу для подальшого звернення з даним позовом до місцевого загального суду міста Києва як адміністративного.
Керуючись ст.ст. 18, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур