1Справа № 335/7808/16-п 3/335/875/2016
01 серпня 2016 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Кравченко Л.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя справу про адміністративне правопорушення за протоколом КН№918205, що надійшли з ГУ ДФС у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії КН№918205 від 07.07.2016 року - під час проведення перевірки ФОП ОСОБА_2, а саме кіоску №31 за адресою: м. Запоріжжя, пр. Леніна, 153 в якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_2 встановлено: не проведення 30.05.2016 року розрахункової операції на суму покупки 14,50 грн.; невидача розрахункового документу встановленої форми; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка знаходиться в денному звіті РРО на суму 14,50 грн., чим порушено вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями), тим самим вчинено адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Згідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України к протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП: по тексту протоколу зазначається, що проводилася перевірка ФОП ОСОБА_2, а саме кіоску №31 за адресою: м. Запоріжжя, пр. Леніна, 153 в якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_2, а в графі «зазначено порушення допущено» значиться прізвище ОСОБА_1. По тексту протоколу не зазначено, ким є ОСОБА_1, які дії безпосередньо нею вчинені, в яких відносинах вона перебуває з ФОП ОСОБА_2, тобто взагалі не зрозуміло чому ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності.
З урахуванням вище наведеного, суд вважає за необхідне направити протокол про адміністративне правопорушення на дооформлення з метою усунення недоліків, що були допущені при його складанні.
Керуючись ст.ст. 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Матеріали справи відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути ГУ ДФС у Запорізькій області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Ю.Кравченко