Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1947/16-п
01.08.2016 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., ознайомившись в порядку підготовки до розгляду з матеріалами, які надійшли від Управління Держпраці у Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, директора товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер", місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
28.07.2016 року до суду поступив протокол № 07-05-035/260 про адміністративне правопорушення, складений 21.06.2016 року головним державним інспектором відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, з додатками.
Даний протокол про адміністративне правопорушення разом з приєднаними до нього іншими матеріалами слід повернути до Управління Держпраці у Закарпатській області для доопрацювання з огляду на наступне.
Згідно п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, у відповідності положень до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення поряд з іншими відомостями зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1, не відповідає наведеним вище вимогам, оскільки у протоколі не відображено час та місце вчинення адміністративного правопорушення та відсутнє пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. До протоколу пояснення ОСОБА_1 не додано. Викладене у протоколі не містить формулювання суті порушення згідно диспозиції ч. 2 ст. 188-1 КУпАП. У протоколі відсутні дані та до протоколу не приєднано документи, які б містили відомості щодо того, коли у ТОВ "Лідер" виник обов"язок подавати звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів (з якого часу за основним місцем роботи працює 8 і більше
осіб), коли такий звіт повинен був бути поданий, проте фактично не подано та ін.
Виходячи з наведеного, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1, разом з додатками слід повернути до Управління Держпраці у Закарпатській області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
протокол № 07-05-035/260 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, складений 21 червня 2016 року відносно ОСОБА_1 разом з додатками повернути до Управління Держпраці у Закарпатській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2