242/2971/16-п
3/242/297/16
01 серпня 2016 року суддя Селидівського міського суду Донецької області Ігнатенко Л.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ОСОБА_1 України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює машиністом на ПАТ «АКХЗ», зареєстрований і проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
Водій ОСОБА_2, 28.05.2016 року о 13 годині 30 хвилин в м. Авдіївка по вул. Комунальна «БУМ» керував мото марки «Ямаха», з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей), що підтверджується відмовою на вимогу працівника міліції пройти медичний огляд на стан сп'яніння та продути газоаналізатор «Драгер», правопорушник відмовився в присутності двох свідків, від керування відсторонений, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст. 130 КУпАП.
Справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами - є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.
В порушення вимог ст.ст. 256, 266 КпАП України інспектор ДПС не вказав в протоколі (в фабулі правопорушення) обов'язкові умови для притягнення до відповідальності за даною нормою закону у виді відсторонення від керування та проходження медичного огляду на місці вчинення адміністративного правопорушення з застосуванням спеціального технічного засобу - алкотестера в порядку ст. 266 КУоАП.
В поясненнях свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 чітко відображається невірне трактування ст. 266 КУпАП щодо проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, передбаченого ст. 130 КУпАП на місці вчинення правопорушення, а вбачається, що правопорушник показав, що він відмовився від проходження медичного огляду та продуття газоаналізатора, тобто відсутня обов'язкова ознака об'єктивної сторони правопорушення ст. 130 КУпАП.
Посадовою особою МВС України, порушено вимоги п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду (затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року, № 1103) у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Суд зазначає, що огляд особи на стан сп'яніння, проведений з порушенням зазначеного у ст. 266 КУпАП порядку вважається недійсним, і не є доказом по справі про адміністративне правопорушення, тому суд вважає, що в матеріалах справи відсутні будь-які об'єктивні докази на підтвердження вчинення ОСОБА_2 інкримінованого правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно положень ст. 130 КУпАП відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння - є об'єктивною стороною правопорушення.
Отже основною ознакою об'єктивної сторони правопорушення, передбачуваного ст. 130 КУпАП є відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, зазначені вимоги, передбачені матеріальним законом не зазначені в протоколі посадовою особою МВС України.
Фактично посадова особа не вірно застосувала норми матеріального і процесуального права.
За таких обставин вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП підлягає закриттю у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбачуваного ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У відповідності до вимог ст. 4 Закону України « Про судовий збір», судовий збір з ОСОБА_2 не справляти, у зв'язку з закриттям провадження по справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 130 КУпАП провадженням закрити.
Судовий збір з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не справляти у зв'язку з закриттям провадження по справі.
Скарга на постанову суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя