Ухвала від 05.07.2016 по справі 698/496/16-а

Справа № 698/496/16-а

Провадження № 2-а/698/44/16

УХВАЛА

про залишення без руху

05 липня 2016 р. суддя Катеринопільського районного суду Черкаської області Кухаренко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до головного державного інспектора з питань праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативних актів управління Держпраці у Черкаській області ОСОБА_2 про скасування постанови № 23-14-19/0084-0014 від 22.06.2016 року про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом. Позовну заяву подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, оскільки позивачем не сплачено судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Згідно із ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Посилання позивача на звільнення від сплати судового збору на підставі ст. 288 КУпАП є безпідставним, оскільки вказана норма закону регулює звільнення осіб, що оскаржили постанову у справі про адміністративне правопорушення від державного мита, а ст. 106 КАС України вимагає сплати судового збору.

Крім того, вирішуючи питання колізії норм щодо сплати судового збору в справах про оскарження постанов про адміністративне правопорушення, зокрема, ст. 288 КУпАП та положень Закону України "Про судовий збір", суд керується тим, що саме Законом України "Про судовий збір", як спеціальним законом, визначаються правові засади справляння судового збору та звільнення від сплати судового збору.

Частиною 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви. Частиною другою цієї ж статті визначено випадки, коли судовий збір не справляється, а ст. 5 Закону України "Про судовий збір"встановлює перелік категорій осіб, які звільняються від сплати судового збору. Зазначені переліки є вичерпними і розширеному тлумаченню не підлягають. Крім того, що Закон України "Про судовий збір" є спеціальним правовим актом, що регулює питання оплати судового збору, то цей закон є ще й таким, що прийнятий у часі пізніше, порівняно із нормою ч. 4 ст. 288 КУпАП, а значить підлягають застосуванню норми Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" при зверненні до суду з адміністративним позовом, позивач повинен сплатити судовий збір в сумі 551 грн 20 коп.

Згідно із ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, вважаю, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху із наданням строку для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до головного державного інспектора з питань праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативних актів управління Держпраці у Черкаській області ОСОБА_2 про скасування постанови № 23-14-19/0084-0014 від 22.06.2016 року про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків, роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися не поданою та буде повернута.

Викладені недоліки усунути протягом трьох днів з моменту отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Катеринопільського районного суду ОСОБА_3