Ухвала від 12.04.2007 по справі 9/33-10А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

"12" квітня 2007 р.

Справа № 9/33-10А.

За позовом Державного закладу «Луцька міська санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров?я України, м. Луцьк

до Міністерства охорони здоров?я України, м. Київ

про визнання недійсним та скасування наказу №НОМЕР_1р. щодо реорганізації Луцької районної та Луцької міської санітарно-епідеміологічних станцій Волинської області

Головуюча суддя Л.І. Соломка

При секретарі Т.О. Кідиба

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1. - адвокат, довіреність відНОМЕР_2;

Від відповідача: Михайловський М.М. - гол. спеціаліст, юрисконсульт відділу правового забезпечення, довіреність №14.02/14 від 10.04.2007 р.

Права та обов'язки представникам сторін роз'яснені відповідно до ст.ст. 49,51 КАС України.

Відводу складу суду не заявлено.

Відповідно до ст.126 КАС України представникам сторін повідомлено про здійснення повного фіксування судового процесу технічними засобами, а саме: програмно-апаратного комплексу «Діловодство суду» за ініціативою суду.

Суть спору: Позивач - Державний заклад «Луцька міська санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров?я України звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсним та скасування наказу №НОМЕР_1р. щодо реорганізації Луцької районної та Луцької міської санітарно-епідеміологічної станцій Волинської області.

Свої позовні вимоги обґрунтовує наступним:

- оспорюваний наказ Міністерства охорони здоров?я України не відповідає вимогам чинного законодавства та порушує законні права працівників зазначених закладів і пересічних громадян; в результаті видання даного наказу порушені норми ст. 49 Конституції України щодо недопустимості скорочення існуючої мережі державних закладів охорони здоров?я, фактично центральний орган виконавчої влади в галузі охорони здоров?я -МОЗ України скоротив існуючу чисельність державних закладів ( з двох закладів створено один);

- Міністр охорони здоров?я України перевищив свої повноваження, видавши наказ про реорганізацію державних закладів охорони здоров?я, оскільки ст.31 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»передбачено лише наступні повноваження керівника центрального виконавчого органу у сфері охорони здоров?я: створення та ліквідацію установ і закладів державної санітарної епідеміологічної служби за рішенням його керівника в установленому законом порядку за поданням головного державного санітарного лікаря України, а установ, закладів державної санітарної епідеміологічної служби інших державних органів - їх керівниками за погодженням з головним державним санітарним лікарем України.

Відповідач - Міністерство охорони здоров?я України подав заперечення проти адміністративного позову від 28.03.2007 р., де зазначив, що позовні вимоги є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства України. На думку відповідача, згідно п.9 Положення про Міністерство охорони здоров?я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. №1542 міністр керує міністерством, а також здійснює інші повноваження, що не ввійшли до переліку п.9 Положення. Відповідно до ст..106 ЦК України злиття юридичної особи здійснюється за рішенням органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами;

- Статутом Луцької міської СЕС, затвердженим Головним державним санітарним лікарем України відповідно до повноважень, регламентованих Положенням про Державну санітарно-епідеміологічну службу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2004 р. №1272, передбачено, що реорганізація здійснюється Міністерством охорони здоров?я України, що відповідає вимогам ст..106 ЦК України, тому міністр в даному випадку діяв в межах своїх повноважень по керівництву міністерством;

- на думку представника відповідача при проведенні реорганізації шляхом злиття двох державних закладів Міністерством вжито заходів до недопущення скорочення обсягу послуг медичного обслуговування населення, а правонаступник буде виконувати повноваження, передбачені ст..31 Закону країни «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення»..

Водночас, представником позивача і відповідача не в повному обсязі виконані вимоги ухвали суду від 12.03.2007 р. про відкриття провадження у адміністративній справі, у зв'язку з чим розгляд справи слід відкласти.

Крім того, оспорюваний наказ стосується і Луцької районної санітарно-епідеміологічної станції, рішення зі спору може вплинути на її права, інтереси або обов'язки, тому суд вважає за необхідне залучити до участі у справі Луцьку районну санітарно-епідеміологічну станцію третьою особою без самостійних вимог на предмет спору. Також на думку суду слід залучити до участі у справі для дачі письмових пояснень Волинську обласну санітарно-епідеміологічну станцію та голову комісіїОСОБА_2 (головного лікаря Луцької міської дезстанції).

Представник позивача втретє подав заяву про забезпечення адміністративного позову від 12.04.2007 р., де просить вжити заходів до забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу МОЗ України №НОМЕР_1р. щодо реорганізації Луцької міської та Луцької районної санепідемстанцій Волинської області та забороною суб'єкту владних повноважень вчиняти дії щодо реалізації положень даного наказу. Також просить заборонити державному реєстратору Відділу реєстрації суб'єктів господарювання Луцького міськвиконкому проводити реєстрацію припинення юридичною особи до вирішення даної справи по суті та набрання чинності рішенням суду.

Заява позивача розглянута у судовому засіданні за участю представників сторін та відхилена, оскільки розгляд справи відкладається на короткий термін, в тому числі і з підстав невиконання вимог ухвали суду представником позивача.

Враховуючи вищевикладене, з метою повного з'ясування всіх обставин справи та об'єктивного її вирішення, керуючись ст.ст. 128,150 КАС України

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи відкласти на ІНФОРМАЦІЯ_1 р. на 10 год. 00 хв.

2. Представникам сторін виконати в повному обсязі вимоги ухвали суду від 12.03.2007 р.

3. Залучити третьою особою без самостійних вимог на предмет спору -Луцьку районну санітарно-епідеміологічну станцію, якій направити копію позовної заяви та зобов'язати забезпечити явку у судове засідання компетентного представника.

Направити ухвалу суду на адресу: м. Луцьк, вул. Підгаєцька,13.

4. Залучити до участі у справі Волинську обласну санітарно-епідеміологічну станцію, якій забезпечити явку у судове засідання компетентного представника, та голову комісіїОСОБА_2 (головного лікаря Луцької міської дезстанції).

Ухвали суду направити на адреси:

- м. Луцьк, просп. Волі,55 Волинській обласній санітарно-епідеміологічній станції;

- м. Луцьк, вул. Потапова,10 Луцькій міській дезстанції.

Головуюча суддя Л.І. Соломка

судді С.В. Костюк

С.В. Бондарєв