Постанова від 03.03.2016 по справі 1463/2746/15-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2016 року м. Львів 1463/2746/15-а

2-а/463/9/16

Личаківський районний суд м. Львова

в складі

головуючого судді - Лакомської Ж. І.

з участю секретаря- Скочко А.В.

представника позивача - ОСОБА_1

представника відповідачів

Львівської міської ради

Виконавчого комітету Львівської міської ради - Рудницької М.І.

у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівської міської ради про визнання актів незаконними та скасування актів, -

встановив:

Позивач ОСОБА_4 звернулась в суд з позовом до відповідачів Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівської міської ради про визнання актів незаконними та скасування актів.

Позов мотивує тим,що згідно ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Зазначає, що до вступу в дію Закону України «Про до добровільне об»єднання територіальних громад» не було жодної норми Закону, яка б дозволяла об»єднувати територіальні громади міст, зокрема міста Львова та міста Винники. Вважає, що об»єднання територіальних громад міст Львів та Винники відбулось без дотримання відповідних процедур, внаслідок чого створюється враження, що на територію м.Винники поширюється компетенція Личаківського району м.Львова чи інших районних органів м.Львова. Тому просить визнати акти - рішення, ухвали чи інші документи, які створюють враження про поширення компетенції територіальної громади міста Львова на територію міста Винники незаконними, та скасувати акти - рішення, ухвали чи інші документи, які створюють враження про поширення компетенції територіальної громади міста Львова на територію міста Винники.

В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_4 - ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, дав пояснення аналогічні наведеним мотивам позову, просив позов задоволити.

Представник відповідачів Львівської міської ради, та Виконавчого комітету Львівської міської ради - Рудницька М.І. в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила, та пояснила,що місто Винники є територіальною одиницею м.Львова, в своєму позові позивач не доводить в чому саме полягає порушення її прав, внаслідок об»єднання територіальних громад міст Львів та Винники тому вважає позов безпідставним, таким, що до задоволення не підлягає, в задоволенні позову просить відмовити.

Представник Винниківської міської ради - Винничук А.М., який в останнє судове засідання не з»явився, в судовому засіданні 29.09.2015 року проти задоволення позову заперечив та просив в задоволенні такого відмовити у зв»язку з його безпідставністю.

Дослідивши зібрані по справі докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав:

Згідно ч.1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноваженьпорушені її права, свободи або інтереси.

Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради. Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад. Сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та інші органи самоорганізації населення і наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.

Відповідно Указу Президії Верховної Ради Української РСР «Про внесення змін в адміністративне районування Української РСР» Президією постановлено: у зв»язку з об»єднанням обласних промислових і обласних сільських рад депутатів трудящих Української РСР і враховуючи пропозиції про розукрупнення районів внесено зміни в адміністративне районування затверджено райони республіки та залишено міста обласного підпорядкування: Львів з м.Винники.

Згідно з Рішення виконкому Львівської обласної Ради депутатів трудящих №829 від 26 вересня 1959 року «Про адміністративне впорядкування деяких населених пунктів області Винниківську міську раду, Винниківського району передано в підпорядкування Львівської міської Ради депутатів трудящих.

Відтак з врахуванням наведених мотивів, суд приходить до висновку про те,що позивачкою не наведено доказів в чому саме полягає порушення її прав рішенням,дією чи бездіяльністю відповідачів Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівської міської ради, та які саме Акти відповідачів, як органів місцевого самоврядування на думку позивачки є незаконними та підлягають скасуванню, крім того, згідно мотивів позову, позивач проживає в с.Зубра Пустомитівського району Львівської області, а відтак жодного відношення до об»єднання територіальних громад міста Львова та міста Винники немає, тому суд в задоволенні позову відмовляє у зв»язку з його безпідставністю.

Керуючись ст. 19,140 Конституції України, ст.6, 8, 9, 10, 11,70-72, 159,160-163,254 КАС України, суд, -

постановив:

В задоволенні позову ОСОБА_4 до Винниківської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівської міської ради про визнання актів незаконними та скасування актів - відмовити за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст.186 КАС України.

Суддя: Лакомська Ж. І.