Ухвала від 14.07.2016 по справі 803/1404/15-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2016 року м. Київ К/800/50168/15

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі :

Пасічник С.С.,

Кочана В.М.,

Швеця В.В.,

за участю секретаря Лопушенко О.В.,

за участю позивача ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Волинської митниці ДФС на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 13 липня 2015 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2015 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Волинської митниці ДФС про скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИЛА:

В червні 2015 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Волинської митниці ДФС про скасування наказів Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о «Про звільнення ОСОБА_4» та від 29.05.2015р. №475-о «Про звільнення» в частині його звільнення, поновлення на посаді головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС з 10.06.2015р. та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 13.07.2015р. позов задоволено: визнано протиправними і скасовано накази Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о «Про звільнення ОСОБА_4» повністю та від 29.05.2015р. №475-о «Про звільнення» в частині звільнення ОСОБА_4, головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС; поновлено ОСОБА_4 на посаді головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС з 09.06.2015р.; стягнуто з Волинської митниці ДФС на користь ОСОБА_4 2689,20грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.11.2015р. постанову Волинського окружного адміністративного суду від 13.07.2015р. змінено в частині дати поновлення ОСОБА_4 на посаді та суми стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та пункти 3 і 4 резолютивної частини постанови викладено в такій редакції: «Поновити ОСОБА_4 на посаді головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС з 10.06.2015р. Стягнути з Волинської митниці ДФС на користь ОСОБА_4 2577,15 грн. (дві тисячі п'ятсот сімдесят сім гривні п'ятнадцять копійок) середнього заробітку за час вимушеного прогулу»; в решті постанову Волинського окружного адміністративного суду від 13.07.2015р. залишено без змін.

Задовольняючи позовні вимоги, суди прийшли до висновку про недоведеність відповідачем факту вчинення позивачем одноразового грубого порушення трудових обов'язків, яке стало підставою для його звільнення за п.1 ч.1 ст.41 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).

Не погоджуючись з вказаними рішеннями, Волинська митниця ДФС звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального і процесуального права, просила рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Позивач в запереченнях на касаційну скаргу просив залишити останню без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій - без змін, оскільки вони, на його думку, ухвалені відповідно до норм чинного законодавства й на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин справи.

Відповідно до ч.2 ст.220 КАС України суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.

Обговоривши доводи касаційної скарги та перевіривши за матеріалами справи правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що ОСОБА_4 перебував на державній службі у митних органах України з 04.08.1994р. й наказом №116-о від 29.12.2014р. його з 01.01.2015р. переведено на посаду головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС.

Розпорядженням в.о. начальника Волинської митниці ДФС України від 16.03.2015р. №19-р з метою забезпечення контролю за окремими напрямами оперативно-службової діяльності, функціонування об'єктів інфраструктури та стану технічного забезпечення митного поста «Доманове» посадових осіб митниці в період з 16.03.2015р. по 17.03.2015р. направлено для проведення перевірки за певними напрямами діяльності вказаного митного поста.

За результатами проведеної перевірки посадовими особами митниці було складено доповідну записку від 18.03.2015р. №03-01/59-44, в якій, зокрема, зазначено про виявлення відсутності архівних записів до 23 год. 10 хв. 01.03.2015р., відсутність Реєстрів супровідних листів транспортних засобів, направлених з митного поста «Мокрани» (Республіка Білорусь) на митний пост «Доманове» (Україна) та розбіжності щодо кількості транспортних засобів, які переміщувались через митний кордон України за період з 01.01.2015р. по 15.03.2015р., а тому запропоновано призначити службове розслідування з приводу спроб проникнення у систему відеоспостереження та знищення архівних відеоматеріалів системи відеоспостереження митного поста «Доманове», а також перевірки фактів можливого незаконного ввезення на митну територію України підакцизних товарів протягом 2015 року, наслідком чого може бути заподіяння значної шкоди держави.

Наказом в.о. начальника Волинської митниці ДФС від 18.03.2015р. №135 призначено проведення службового розслідування відносно посадових осіб митного поста «Доманове», зазначених у Додатку №1 (у тому числі позивача), з 18.03.2015р. по 17.04.2015р.

В складеному за наслідками проведеного службового розслідування акті від 21.05.2015р. зазначено, що ОСОБА_4 порушено вимоги п.4.2 Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відеоконтролю Державної митної служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2012р. №1389, пунктів 2.1.1, 2.1.4, 2.1.6, 2.1.9, 2.3.4.4, 2.3.4.6, 2.4.7.14 Посадової інструкції головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, пунктів 5.2, 5.7, 5.8 Порядку обміну інформацією у відношенні товарів і транспортних засобів, що переміщуються через білорусько-український держаний кордон між автомобільними пунктами пропуску «Мокрани» і «Доманове», що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р., а також запропоновано головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_4 звільнити з займаної посади на підставі п.1 ч.1 ст.41, ст.ст.147, 148, 149 КЗпП України за одноразове грубе порушення.

Також, в акті службового розслідування вказано, що комісією виявлено відсутність архівних записів на відеореєстраторі митного поста «Доманове» до 23:10 01.03.2015р. внаслідок несанкціонованого форматування жорсткого диску о 22:42, 23:06 та 23:09 того ж дня. При цьому, система відеоспостереження, а саме, жорсткий диск відеореєстратора знаходиться в кабінеті начальника митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС й станом на 01.03.2015р. ключі від кабінету мали начальник митного поста «Доманове» Новік І.В., заступник начальника митного поста «Доманове» Назарук Д.А., головні державні інспектори (керівники оперативних змін) Давидюк М.М., Лахтюк Г.І., Волонтер О.В. та Литвинець І.І., а відповідно до графіка роботи працівників митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС на березень 2015 року та журналу розподілу робочих місць з 21.00 01.03.2015р. до 09.00 02.03.2015р. на митному посту «Доманове» працювала зміна №1, керівником якої є головний державний інспектор Давидюк М.М., який, в свою чергу, пояснив, що дійсно у нього наявний дублікат ключа від кабінету начальника митного поста «Доманове» й перед початком робочої зміни він з особовим складом у даному приміщенні проводив оперативні наради, у період з 21:00 по 23:00 01.03.2015р. дублікат ключа він нікому не передавав, кабінет начебто закривав та особисто ні перегляд, ні форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження не здійснював.

Однак, з аналізу пояснень працівників зміни та протоколу дій по транспортному засобу р.н. НОМЕР_2/НОМЕР_3 комісією, що проводила службове розслідування, зроблено висновок, що ОСОБА_7 (головний державний інспектор зміни №1, працював на дільниці по в'їзду в Україну на вантажному напрямку) на своєму робочому місці 01.03.2014р. перебував до 21 год. 17 хв., а у проміжок часу з 21 год. 17 хв. 01.03.2014р. до 00 год. 38 хв. 02.03.2014р. - був відсутній, що підтверджується інформацією АСМО «Інспектор 2006», й зазначений проміжок часу відсутності головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_7 відповідає часу несанкціонованого форматування жорсткого диску відеореєстратора.

Таким чином, головним державним інспектором Давидюком М.М. як керівником оперативної зміни не забезпечено збереження архівної інформації відеореєстратора системи відеоспостереження, встановленої на митному пості «Доманове» Волинської митниці ДФС, про перетин митного кордону України транспортними засобами, оскільки несанкціоноване форматування жорсткого диску відеореєстратора системи відеоспостереження призвело до знищення такої інформації.

Крім того, в ході службового розслідування під час перевірки Реєстрів супровідних листів транспортних засобів комерційного призначення, направлених з митного поста «Мокрани» Брестської митниці Республіки Білорусь на митний пост «Доманове» Волинської митниці ДФС, встановлено, що в окремих випадках в Реєстрах білоруської сторони відсутні екземпляри з відмітками української сторони, тобто з української сторони ці документи до Республіки Білорусь не передавались. Також встановлено розбіжності з митними органами Республіки Білорусь щодо кількості пропущених транспортних засобів комерційного призначення. Під час вибіркової перевірки даних по 6 робочих змінах встановлено розбіжності щодо кількості транспортних засобів комерційного призначення, які переміщувались через митний кордон на в'їзд в Україну.

Відповідно до графіка роботи працівників митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС 07.02.2015р. - 08.02.2015р. (21:00-09:00), 19.02.2015р. - 20.02.2015р. (21:00-09:00) та 27.02.2015р. - 28.02.2015р. (21:00-09:00) працювала оперативна зміна №3 й транспортні засоби посадовими особами митних органів Республіки Білорусь оформлені під час чергової зміни №3 (керівник оперативної зміни ОСОБА_8.), а звірка про пропуск транспортних засобів комерційного призначення проводилась керівником оперативної зміни №1 ОСОБА_4, який по факту проведення звірки повідомив, що під час робочих змін з білоруської сторони надходили реєстри за 07.02.2015р. - 08.02.2015р. (21:00-09:00), 19.02.2015р. - 20.02.2015р. (21:00-09:00) та 27.02.2015р. - 28.02.2015р. (21:00-09:00) у двох екземплярах і після перевірки, проставлення особистого підпису та відтиску особистої номерної печатки один з екземплярів передавався на білоруську сторону; під час робочих змін жодних повідомлень про оформлення підакцизних товарів він не отримував, окремі Реєстри не надходили.

На запит же про надання інформації щодо можливого ввезення на митну територію України підакцизних товарів через пункт пропуску «Доманове-Мокрани» Державним митним комітетом Республіки Білорусь надано лише копії товаросупровідних документів за 2015 рік; фото-, відеоматеріали, інформацію щодо проведення митних оглядів в пункті пропуску «Мокрани» не надано.

На підставі акту службового розслідування від 21.05.2015р. наказом в.о. начальника Волинської митниці ДФС від 29.05.2015р. №475-о за незабезпечення збереження архівної інформації відеореєстратора системи відеоспостереження, встановленої на митному пості «Доманове»; неналежний контроль за діями підлеглих при здійсненні митних формальностей; недотримання Порядку здійснення контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через білорусько-український кордон, що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р. головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС ОСОБА_4 звільнено з займаної посади за одноразове грубе порушення трудових обов'язків відповідно до п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України та вказано днем звільнення вважати перший робочий день після закінчення терміну тимчасової непрацездатності.

Згідно з наказом від 09.06.2015р. №510-о ОСОБА_4 слід вважати таким, що звільнений із займаної посади 09.06.2015р. за одноразове грубе порушення трудових обов'язків, відповідно до п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України.

Вважаючи звільнення незаконним, а вказані накази - протиправними та такими, що підлягають скасуванню, ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом у даній справі.

За приписами частин 1 та 3 ст.569 Митного кодексу України працівники органів доходів і зборів, на яких покладено виконання завдань, зазначених у статті 544 цього Кодексу, здійснення організаційного, юридичного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення діяльності цих органів, є посадовими особами. Посадові особи органів доходів і зборів є державними службовцями. Правове становище посадових осіб органів доходів і зборів визначається цим Кодексом, а в частині, не врегульованій ним, - законодавством про державну службу та іншими актами законодавства України.

За змістом ст.30 Закону України "Про державну службу" крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється у разі наявності інших встановлених цією нормою підстав.

Згідно з п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України крім підстав, передбачених статтею 40 цього Кодексу, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадку одноразового грубого порушення трудових обов'язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, установи, організації всіх форм власності, його заступниками, а також службовими особами органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службовими особами центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами.

При цьому, поняття грубого порушення трудових обов'язків є оціночним.

В пунктах 22 і 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992р. №9 "Про практику розгляду судами трудових спорів" зазначено, що у справах про поновлення на роботі осіб, звільнених за порушення трудової дисципліни, необхідно з'ясувати, в чому конкретно проявилось порушення, що стало приводом до звільнення, чи могло воно бути підставою для розірвання трудового договору за пунктами 3, 4, 7, 8 ст. 40 і п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України, чи додержані власником або уповноваженим ним органом передбачені статтями 147-1, 148, 149 КЗпП України правила і порядок застосування дисциплінарних стягнень, зокрема, чи не закінчився встановлений для цього строк, чи застосовувалось вже за цей проступок дисциплінарне стягнення, чи враховувались при звільненні ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, і попередня робота працівника.

На підставі п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України за одноразове грубе порушення трудових обов'язків трудовий договір може бути розірвано лише з керівником підприємства, установи, організації (філії, представництва, відділення, іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, установи, організації, його заступниками, а також із службовими особами митних органів, державних податкових інспекцій, яким присвоєно персональні звання, і службовими особами державної контрольно-ревізійної служби та органів контролю за цінами. Вирішуючи питання про те, чи є порушення трудових обов'язків грубим, суд має виходити з характеру проступку, обставин, за яких його вчинено, яку завдано ним (могло бути завдано) шкоду.

До того ж, виходячи зі змісту п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України підставою для звільнення особи за цією нормою є вчинення нею порушення, яке має разовий, а не триваючий характер.

Як вже вказувалось в цій ухвалі, звільняючи позивача з займаної посади за одноразове грубе порушення трудових обов'язків, відповідач, при цьому, підставою такого звільнення в наказі №475-о від 29.05.2015р. вказав незабезпечення ОСОБА_4 збереження архівної інформації відеореєстратора системи відеоспостереження, встановленої на митному посту «Доманове», належного контролю за діями підлеглих при здійсненні митних формальностей та недотримання Порядку здійснення контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через білорусько-український кордон, що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р., порушення п.4.2 Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відеоконтролю Державної митної служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2012р. №1389, пунктів 2.1.1, 2.1.4, 2.1.6, 2.1.9, 2.3.4.4, 2.3.4.6, 2.4.7.14 Посадової інструкції головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, пунктів 5.2, 5.7, 5.8, 6.2, 6.3 Порядку здійснення контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через білорусько-український кордон, що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р.

Проте, відповідно до положень п.2.1.1 Посадової інструкції головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС, затвердженої в.о. начальника Волинської митниці ДФС І.А.Андрейків (далі - Посадова інструкція), головний державний інспектор (керівник оперативної зміни) здійснює загальне керівництво особовим складом оперативної зміни, планує та організовує роботу зміни, розподіляє завдання та обов'язки між працівниками та контролює їх виконання, організовує, координує та контролює діяльність зміни щодо виконання поставлених завдань.

Так, пунктами 2.1.4, 2.1.6 Посадової інструкції передбачено, що головний державний інспектор (керівник оперативної зміни) здійснює постійний контроль за додержанням особовим складом зміни вимог технологічної схеми, правил митного контролю та митного оформлення, особистої поведінки, уважного та терпимого ставлення до громадян, які перетинають митний кордон України в пункті пропуску «Доманове-Мокрани»; проводить щозмінний моніторинг здійснення митного оформлення товарів та уніфікованих митних квитанцій МД-1, правильності нарахування митних платежів підпорядкованим особовим складом з обов'язковим письмовим інформуванням керівництва митного поста про виявлені недоліки.

Згідно з п.2.1.9 Посадової інструкції головний державний інспектор (керівник оперативної зміни) контролює організацію роботи по формуванню документів, які створюються в зміні, в справи та зберігання цих справ, забезпечує подальшу їх передачу в архівний підрозділ митниці відповідно до затвердженого графіку.

При цьому, головний державний інспектор (керівник оперативної зміни) по прибутті особового складу на зміну здійснює перевірку наявності та стану технічних засобів митного контролю, комп'ютерної техніки та засобів зв'язку; робить відповідний запис в журналі прийому-передачі змін (п.2.3.4.4 та п.2.3.4.6 Посадової інструкції).

За змістом п.2.4.7.14 Посадової інструкції головний державний інспектор (керівник оперативної зміни) протягом робочої зміни у межах наданих повноважень забезпечує контроль за дотриманням суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та громадянами установленого законодавством порядку переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України, зокрема, здійснюючи контроль за дотриманням режиму в зонах митного контролю.

Відповідно до п.4.2 Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відеоконтролю Державної митної служби України право доступу до приміщення, де розміщується обладнання СВК (система відеоконтролю), та архівної інформації СВК надається посадовим особам, на яких згідно з посадовими інструкціями покладено обов'язки з експлуатації (супроводження) СВК митного органу. Право доступу до приміщення, де розміщене обладнання СВК, та архівної інформації СВК також надається іншим посадовим особам митного органу та Держмитслужби України - тільки за письмовим погодженням з керівником митного органу та в присутності посадової особи підрозділу митного органу, до компетенції якого належать питання експлуатації СВК.

За змістом п.4.1 цього ж Положення захист від несанкціонованого доступу до системи управління СВК повинен забезпечуватись відповідними рівнями цілодобового захисту. Обов'язкове встановлення однієї контрольної відеокамери в цьому приміщенні та ведення електронного журналу обліку відвідувачів приміщення.

Отже, як правильно вказали суди, проаналізувавши наведені положення Посадової інструкції та Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему відео контролю Державної митної служби України, загальне керівництво особовим складом оперативної зміни та здійснення перевірки наявності та стану технічних засобів митного контролю, комп'ютерної техніки та засобів зв'язку, прийняття майна, службової документації не передбачають обов'язку позивача здійснювати постійний контроль за СВК, захист якого, окрім іншого, відповідно до п.4.1 Положення повинен забезпечуватись відповідними рівнями цілодобового захисту, в тому числі встановленням контрольної відеокамери та ведення електронного журналу обліку відвідувачів приміщення.

Стосовно ж фактів неналежного контролю за діями підлеглих при здійсненні митних формальностей та недотримання Порядку здійснення контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через білорусько-український кордон, що розроблений в рамках Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про співпрацю та взаємну допомогу в митних справах від 22.09.2000р., то, як встановили суди попередніх інстанцій, відповідачем не надано будь-яких доказів щодо в'їзду досліджуваних транспортних засобів АО3197АХ/НОМЕР_4, НОМЕР_5/НОМЕР_6, НОМЕР_7/НОМЕР_8, НОМЕР_9/НОМЕР_10, НОМЕР_11/НОМЕР_12 07.02.2015р.-08.02.2015р. (21.00-09.00), 19.02.2015-20.02.2015р. (21.00-09.00), 27.02.2015р.-28.02.2015р. (21.00-09.00) на територію України.

Згідно з даними службового розслідування по транспортних засобах р.н. НОМЕР_1/НОМЕР_4, НОМЕР_5/НОМЕР_6, НОМЕР_7/НОМЕР_8 зафіксовано лише виїзд з митної території України (у грудні 2014 - січні 2015 року), а щодо транспортного засобу р.н. НОМЕР_9/НОМЕР_10 не зафіксовано інформації про будь-які перетини митного кордону України в період з 01.01.2015р. по 13.05.2015р.

Разом з тим, відповідачем в порушення приписів ч.2 ст.71 КАС України не надано належних та допустимих доказів причетності позивача до можливих порушень посадових обов'язків особовим складом та вимог чинного законодавства про інформаційно-телекомунікаційну систему відеоконтролю Державної митної служби України.

Крім того, при звільнення позивача й виданні оскаржуваних наказів відповідачем не було взято до уваги його попередньої поведінки, ставлення до служби та стажу роботи в митних органах, не встановлено, в чому полягало одноразове грубе порушення трудових обов'язків, причинно-наслідкового зв'язку між можливим упущенням, недоліками в діяльності, що призвели до такого порушення та завданою шкодою.

Таким чином, відповідачем при звільненні позивача за відсутності беззаперечних доказів вчинення ним такого одноразового грубого порушення трудових обов'язків, за яке можливе застосування до нього такого найсуворішого виду дисциплінарного стягнення як звільнення за п.1 ч.1 ст.41 КЗпП України, порушено необхідний баланс між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані застосовані заходи впливу.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок судів про те, що оскаржувані накази Волинської митниці ДФС від 09.06.2015р. №510-о «Про звільнення ОСОБА_4» та від 29.05.2015р. №475-о «Про звільнення» в частині звільнення ОСОБА_4 є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а позивач - поновленню на посаді головного державного інспектора митного поста «Доманове» Волинської митниці ДФС зі стягненням середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

За правилами ст.224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Доводи ж касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення спору, а тому підстав для скасування ухвалених судами рішень колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст.210,220,221,223,224,230,231 КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Волинської митниці ДФС залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 13 липня 2015 року в частині, не зміненій постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2015 року, та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 листопада 2015 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку та строки, передбачені главою 3 розділу IV КАС України.

Судді: Пасічник С.С.

Кочан В.М.

ОСОБА_3