Постанова від 11.07.2016 по справі 826/8283/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

11 липня 2016 року № 826/8283/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Київській області до публічного акціонерного товариства «Київгаз» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Держпраці у Київській області (надалі - позивач або ГУ Держпраці у Київській області) з позовом до публічного акціонерного товариства «Київгаз» (надалі - відповідач або ПАТ «Київгаз») про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зупинення робіт, а саме:

- заборонити експлуатацію вантажного ліфту реєстраційний №9122 за адресою: м. Київ, провулок Червоноармійський, 18,

- заборонити експлуатацію ліфта реєстраційний №35468 за адресою : м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б,

- заборонити експлуатацію ліфта реєстраційний №36541 за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за результатами перевірки дотримання ПАТ «Київгаз» вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки виявлено ряд порушень, про які зазначено в акті від 13.05.2016 №5/4/099/101, складеного за наслідками вказаної перевірки, що є підставою для звернення до суду з позовом про застосування заходів реагування, у відповідності до приписів п. 5 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.06.2016 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

14.06.2016 на адресу суду надійшли письмові заперечення ПАТ «Київгаз» від 14.06.2016, де відповідач зазначає про усунення порушень щодо експлуатації ліфтів за вказаними адресами, зафіксованих в акті перевірки від 13.05.2016 та приписі від 20.05.2016 № 5.4/099/101П.

За результатами дослідження наявних у справі матеріалів суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи в порядку скороченого провадження у відповідності до ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

ПАТ «Київгаз» зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 03346331, місцезнаходження: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, буд. 4-Б, види діяльності: код КВЕД 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; код КВЕД 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення; код КВЕД 33.20 Установлення та монтаж машин і устаткування; код КВЕД 35.22 Розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи (основний); код КВЕД 35.23 Торгівля газом через місцеві (локальні) трубопроводи; код КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель; код КВЕД 42.21 Будівництво трубопроводів, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі «Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 № 1657/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.06.2016 за № 839/28969.

В період з 21.04.2016 по 13.05.2016, на підставі наказу ГУ Держпраці у Київській області від 21.03.2016 №451 та направлення на перевірку №5.4/103 від 20.04.2016, працівниками відділу нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки, відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Головного управління проведено планову перевірку з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у структурних підрозділах ПАТ «Київгаз».

За результатами такої перевірки складений акт №5.4/099/101 від 13.05.2016, в якому зафіксовано ряд порушень нормативно-правового акту з охорони праці, в тому числі наступних порушень (порядкові номери 130, 138, 139, 165 - 169):

- керування вантажним ліфтом реєстр. №9122 за адресою: м. Київ, провулок Червоноармійський, 18 з внутрішнім керуванням доручено не ліфтеру (на час перевірки інженер СВР ОСОБА_1, який виконує функції ліфтера знаходився у відпустці, фактично керування ліфтом здійснює начальник служби відновлювальних робіт ОСОБА_2), що є порушенням вимог п. 9.7.11 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів», що затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008 № 190, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.10.2008 за № 937/15628;

- дозволено роботу ліфта реєстр. №9122, за адресою: м. Київ, провулок Червоноармійський, 18, з несправностями які впливають на безпечну експлуатацію, а саме: відсутнє освітлення шахти ліфта, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів». Порушення усунено в ході перевірки;

- в машинному приміщенні ліфта реєстр. №9121, за адресою: м. Київ, провулок Червоноармійський, 18, прокладено комунікації які не належать до ліфта, що є порушенням вимог п. 6.5.24 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів». Порушення усунено в ході перевірки;

- дозволено роботу ліфта реєстр. №35468, за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б, з несправностями які впливають на безпечну експлуатацію, а саме: - не встановлено пристрої для унеможливлення вертикального переміщення вантажів противаги ліфта, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів»;

- дозволено роботу ліфта реєстр. №36541, за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б, з несправностями які впливають на безпечну експлуатацію, а саме: - не можливо відкрити двері шахти ліфта останнього поверху за допомогою спеціального ключа, за відсутності кабіни на останній поверховій площадці, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів»;

- дозволено роботу ліфта реєстр. №36541, за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б, з несправностями які впливають на безпечну експлуатацію, а саме: - не встановлено пристрої для унеможливлення вертикального переміщення вантажів противаги ліфта, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів»;

- дозволено роботу ліфта реєстр. №36541, за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б з несправними пристроями безпеки, а саме: несправний пристрій зупинення ліфта в напрямку шахти (кнопка «Стоп»), що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів»;

- фахівець ТОВ «Майстерліфт» зробив запис у паспорт ліфта реєстр. № 36541, за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 4Б, про проведення періодичного технічного огляду ліфта, його результати, дозволені параметри експлуатації і строк наступного технічного огляду, скріпивши запис підписом і печаткою не проводячи технічний огляд, що є порушенням вимог п. 9.5.4 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів».

Акт перевірки був підписаний працівником відповідача - головним інженером ПАТ «Київгаз» ОСОБА_3 з посиланням на заперечення.

Крім того, ГУ Держпраці у Київській області на адресу ПАТ «Київгаз» з метою усунення виявлених порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, виявлених під час перевірки, було видано припис № 5.4/099/101П від 20.05.2016 з вимогами у встановлені термін усунути встановлені перевіркою порушення, в тому числі порушення (порядкові номери 130, 138, 139, 165 - 169). Даний припис був отриманий головним інженером ПАТ «Київгаз» ОСОБА_3 20.05.2016, що засвідчено підписом останнього в тексті припису.

Вважаючи вказані вище порушення у сфері охорони праці та промислової безпеки (а саме ті, що стосуються експлуатації ліфтів з реєстр. № 9122, № 35468 і № 36541), вчинені відповідачем, такими, що мають за собою наслідок у вигляді застосування заходів реагування, позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до норм ст. 1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Заходами державного нагляду (контролю) - є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

У відповідності до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 (далі - Положення № 96) державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно п. 7 Положення № 96 Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

В силу ст. 4 Закону №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

У відповідності до ст. 38 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі - Закон № 2694-XII) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Зокрема, пп. 16 п. 4 Положення № 96 передбачено, що Держпраці здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці, навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Згідно з пп. 5 п. 6 вказаного Положення передбачено, що Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об'єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці.

Відповідно до абзацу першого п. 7 вказаного Положення передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 100 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» Перелік територіальних органів Державної служби з питань праці, що утворюються, утворити Головне управління Держпраці у Київській області.

Приписами норми ч. 1 ст. 39 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, зокрема, мають право видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування обов'язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки, а також забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Абзацом 1 ч. 5 ст. 4 Закону № 877-V встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.

Частиною 7 ст. 7 цього Закону передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

З огляду на викладені положення Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про охорону праці», підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства, про що зазначається в акті перевірки.

Крім того, відповідно п. 1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України 11.08.2011 № 826 (що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1531/20269), визначено, що загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Пунктом 2.26 цього Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; непроведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Наявні матеріали свідчать, що за результатами проведення планової перевірки структурних підрозділів ПАТ «Київгаз», результати якої оформлені актом від 13.05.2016 №5/4/099/101, позивачем встановлені порушення у сфері охорони праці та промислової безпеки, а саме порушення вимог експлуатації ліфтів з реєстр. № 9121, № 9122, № 35468 і № 36541. Факти вчинення даних порушень відповідачем не заперечуються.

При цьому, згідно Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (додаток 3) до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» від 26.10.2011 №1107, ліфти відносяться до переліку машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Технічним регламентом ліфтів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2009 № 465 передбачено, що державний нагляд за безпекою ліфта здійснюється під час уведення його в експлуатацію та в процесі експлуатації спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань нагляду за охороною праці.

Пунктом 44 цього Технічного регламенту визначено, що на ліфти поширюються основні вимоги безпеки життя та здоров'я людей Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 № 1764.

В свою чергу, п. 11 Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд встановлено, що основними вимогами до споруд, зокрема, є: забезпечення: безпеки життя і здоров'я людини та захисту навколишнього природного середовища. Споруда повинна відповідати вимогам законодавства з питань охорони здоров'я людей та навколишнього природного середовища; безпеки експлуатації. У процесі експлуатації споруд повинні бути виключені ризики нещасних випадків.

Вимоги до будови, виготовлення, монтажу, налагодження, проведення технічного огляду та експертного обстеження, експлуатації, ремонту, реконструкції та модернізації ліфтів визначені в у Правилах будови і безпечної експлуатації ліфтів, що затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008 № 190.

Дія цих Правил поширюється на: ліфти електричні з тяговим або жорстким приводом та гідравлічні (далі - ліфти); ліфти з іншими приводами в частині реєстрації, перереєстрації, проведення технічного огляду та експертного обстеження, експлуатації, ремонту, реконструкції та модернізації; малі вантажні ліфти в частині обліку проведення технічного огляду та експертного обстеження, експлуатації, ремонту, реконструкції та модернізації; електричні багатокабінні пасажирські підйомники безперервної дії; будівельні підйомники.

Безпосередньо вимоги до експлуатації ліфтів закріплені у розд. 9 цих Правил, зокрема:

- керування пасажирським, вантажним і лікарняним ліфтами з внутрішнім керуванням повинно бути доручено ліфтерам (пп. 9.7.11 Правил);

- робота ліфта не дозволяється, якщо: відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію; не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта; закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта; не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів; відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери); не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці; знос канатів перевищує встановлені норми; є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта; несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфт (пп. 9.7.15 Правил);

- після закінчення технічного огляду фахівець, який його провів, робить відповідний запис у паспорті устаткування про результати технічного огляду, дозволені параметри експлуатації і строк наступного технічного огляду, скріплюючи запис підписом і печаткою (пп. 9.5.4 Правил).

За результатами дослідження та аналізу змісту наданих відповідачем письмових пояснень та наявних матеріалів справи, суд встановив, що станом на день розгляду даної справи в суді відповідачем із встановлених порушень промислової безпеки та охорони праці, які зафіксовані в акті перевірки, не було усунуто порушення пп. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, що стосуються ліфта з реєстр. №9122, про що ПАТ «Київгаз» своїм листом від 14.06.2016 №1284/24 повідомило Головне управління Держпраці у Київській області.

Посилання відповідача на те, що у приписі від 20.05.2016 №5.4/099/101П для порушення пп. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів встановлений строк усунення до 20.06.2016 спростовуються змістом цього припису. Так, в дійсності в тексті припису від 20.05.2016 №5.4/099/101П в колонці «термін усунення порушень» для порушення в рядку 138 («дозволено роботу ліфта реєстр. №9122, за адресою: м. Київ, провулок Червоноармійський, 18, з несправностями які впливають на безпечну експлуатацію, а саме: відсутнє освітлення шахти ліфта, що є порушенням вимог п. 9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08 «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів») строк для усунення порушення не встановлений, що відповідно до примітки в кінці розд. І цього припису значить, що порушення потребує заборони (обмеження) виконання робіт (виробництва), термін йог усунення не визначається.

Станом на дату розгляду даної справи, зазначене порушення, яке є підставою для застосування заходів реагування, відповідач не усунув та не спростував документально відсутність факту вчинення такого порушення.

З огляду на викладене, суд вважає, що оскільки порушення, встановлене позивачем під час перевірки ПАТ «Київгаз» у встановлений спосіб та на даний час не усунуто, то існує загроза життю та здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд вважає за доцільне застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ПАТ «Київгаз» шляхом зупинення роботи ліфта з реєстр. №9122, який знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Червоноармійський, 18.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши докази, наявні в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про застосування заходів реагування у вигляді, підлягають частковому задоволенню.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 12 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами.

Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Отже, після усунення порушення пп. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, зафіксованих в акті перевірки від 13.05.2016 № 5/4/099/101, відповідач має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про скасування заходу реагування, застосованого судом за результатом розгляду даної справи.

Керуючись положеннями статей 2, 7, 69-71, 160-163, 183-2, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Головного управління Держпраці у Київській області задовольнити частково.

Застосувати до публічного акціонерного товариства «Київгаз» (код ЄДРПОУ 03346331) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення роботи ліфта з реєстр. №9122, який знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Червоноармійський, 18.

В решті позову відмовити.

Покласти на Головне управління Держпраці у Київській області обов'язок щодо забезпечення виконання даної постанови.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Є.В. Аблов