Ухвала від 11.07.2016 по справі 807/885/16

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 липня 2016 рокум. Ужгород№ 807/885/16

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітекс" про застосування відповідних заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітекс" , яким просить застосувати заходи реагвування у вигляді повного зупинення роботи шляхом опечатування входу та відключення від джерел енергоживлення швейного цеху Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітекс", розташованого за адресою: вул. Миру,2, м. Виноградів, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Предявлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.

Відповідно до ч.7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Оскільки Кодексом адміністративного судочинства окремо не передбачено причини для залишення без руху адміністративного позову який належить розглядати в порядку скороченого провадження відповідно до п.5 ч.1 ст.183-2 КАС України, суд відповідно до ч.7 ст. 9 КАС України керується ст. 183-2 КАС України при відкритті провадження по справі, та ст. 108 КАС України у разі невідповідності адміністративного позову ст. 183-2 КАС України.

Відповідно до ч.3 ст. 183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позивачем не надано копію позову з додатками для відповідача, суд не має змоги дотриматись ч.3 ст.183-2 КАС України, та надіслати позивачу копію адміністративного позову з додатками для відповідача у разі відкриття провадження по справі, що безумовно буде порушенням права позивача, та норми КАС України, а додана квитанція від 08.07.2016 року не свідчить про направлення адміністративного позову з додатками на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Враховуючи вищевикладене, оскільки поданий адміністративний позов унеможливлює виконання умов передбачених ч.3 ст. 183-2 КАС України, суддя вважає за доцільне залишити адміністративний позов без руху.

Зазначені в даній ухвалі недоліки позивачу слід усунути шляхом подання до суду: копії позовної заяви про застосування заходів реагування та доданих до неї документів у кількості відповідачів у справі.

Керуючись ст. ст. 17, 21, 105, 106, 108, 183-2 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітекс" про застосування відповідних заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи - залишити без руху.

2.Надати Управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області - термін для усунення недоліків позовної заяви строком в п'ять календарних днів з моменту вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху .

3.Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

4.Розяснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Суддя ОСОБА_1