про повернення позовної заяви
12 липня 2016 року 810/2205/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Горобцова Я.В., розглянувши в м. Києві матеріали адміністративного позову
за заявою Громадської організації «Комітет громадського самоврядування Київської області»
до Броварської міської ради Київської області та Броварського міського голови Сапожка Ігоря Васильовича
про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання незаконним та скасування рішення, -
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Громадської організації «Комітет громадського самоврядування Київської області» до Броварської міської ради Київської області та Броварського міського голови Сапожка Ігоря Васильовича про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання незаконним та скасування рішення.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі суд виходить з такого.
Відповідно до завдання адміністративного судочинства, що закріплено у ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (ст. 17 КАС України).
Ознайомившись з матеріалами справи, суд не знаходить підстав для її розгляду і вирішення у Київському окружному адміністративному суді, оскільки дана справа йому не підсудна згідно із визначеними ст. 18 КАС України правилами предметної підсудності.
Предметна підсудність адміністративних справ поряд з правилами територіальної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи. Правила предметної підсудності дозволяють визначити, до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку, тобто встановлюють персоніфікацію адміністративних судів.
Відповідно до приписів п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 2 ст. 18 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, відповідачем в даній справі є Броварська міська рада Київської області та Броварський міський голова Сапожко І.В., які відповідно до ч.1 ст. 5 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР входить до системи органів місцевого самоврядування.
З огляду на ту обставину, що позивачем позовні вимоги заявлені до органу місцевого самоврядування в особі Броварської міської ради Київської області та Броварського міського голови Сапожка І.В., беручи до уваги положення п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з приписами п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 18, 108, 160, 165 КАС України, суд, -
Позовну заяву Громадської організації «Комітет громадського самоврядування Київської області» - повернути позивачу.
Повернути Громадській організації «Комітет громадського самоврядування Київської області» з Державного бюджету України сплачений згідно квитанції № 3 від 08.07.2016 судовий збір в розмірі 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 копійок) та сплачений згідно квитанції № 2 судовий збір у розмірі 413,40 грн. (чотириста тринадцять гривень 40 копійок).
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.В. Горобцова