Постанова від 29.06.2016 по справі 727/4329/16-а

Справа № 727/4329/16-а

Провадження № 2-а/727/134/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2016 року. Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівців КИРИЛЮК Л.К., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

09 червня 2016 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії.

Посилалась на те, що вона з 10 вересня 2012 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 80% від суми заробітної плати.

19 квітня 2016 року їй поновлено пенсію державного службовця.

В розрахунок пенсії при призначенні на підставі довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 8419/06 від 10 вересня 2012 року не було включено матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати.

19 травня 2016 року вона звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з заявою про перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії з врахуванням одержаних в період з 01 вересня 2010 року по 31 серпня 2012 року за останні 24 календарні місяці роботи перед зверненням за пенсією сум виплат матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачені єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, надавши уточнюючу довідку Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2174/04 від 11 травня 2016 року, однак листом № 115/Г-11 від 24 травня 2016 року їй було відмовлено в перерахунку пенсії.

Вважає неправомірною відмову відповідача у здійсненні перерахунку призначеної їй пенсії.

Згідно ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно ст.33 ч.2 та ч.7 цього Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть встановлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливих завдань, надаватись матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. До такого доходу (заробітної плати) враховуються суми виплат, отриманих застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, на які були нараховані та з яких сплачені страхові внески; суми виплат, отриманих застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувались внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналогічні приписи щодо видів оплати праці, які враховуються при обчисленні пенсій, містяться також в ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

До складу заробітної плати для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Оскільки на суми матеріальної допомоги та індексації заробітної плати державних службовців державні органи нараховували до 2011 року пенсійний збір, а з 2011 року - єдиний соціальний внесок, зазначені суми включаються в заробіток для обчислення пенсії.

Відповідно до ст.46 Конституції України та вищенаведених актів її пенсія має обчислюватись із всієї заробітної плати, на яку нараховувались страхові внески та єдиний соціальний внесок перед виходом на пенсію, тому відмова відповідача в перерахунку її пенсії порушує її конституційні права та законні інтереси.

Просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії із заробітної плати, в яку включені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати, відповідно до Закону України «Про державну службу» (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії), зобов'язати відповідача провести їй з 19 травня 2016 року перерахунок і виплату пенсії, включивши всі складові заробітної плати, вказані у довідці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2174/04 від 11 травня 2016 року, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати, в розмірі 80% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а з 01 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на її користь сплачений судовий збір в сумі 551 грн. 21 коп.

Відповідачем Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області 23 червня 2016 року в канцелярію суду надані письмові заперечення, позовні вимоги вважає необґрунтованими.

З 08 вересня 2012 року позивачка ОСОБА_1 перебуває на обліку як одержувач пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а з 10 вересня 2012 року позивачка звернулась із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

10 грудня 2014 року позивачка подала заяву про перехід на пенсію за віком на загальних підставах та перебуває на обліку як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З 19 квітня 2016 року позивачка ОСОБА_1 подала заяву про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та отримує її по даний час із розрахунку 80% від заробітної плати державного службовця.

19 травня 2016 року позивачка звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з заявою про перерахунок пенсії, виходячи із заробітної плати з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошових доходів, премій до державних, професійних свят та ювілейних дат, виходячи з розміру 80% від суми заробітної плати, їй 24 травня 2016 року було відмовлено в здійсненні перерахунку пенсії згідно вимог чинного законодавства.

Відповідно до ст.90 Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10 грудня 2015 року пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З набранням чинності з 01 травня 2016 року Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10 грудня 2015 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року, крім статті 37, що застосовується для осіб, зазначених у п.п.10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення», якими передбачено право на призначення пенсії для визначених осіб відповідно до ст.37 Закону України від 16 грудня 1993 року.

Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02 березня 2015 року у разі неприйняття до 01 червня 2015 року Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу».

Таким чином, призначення та перерахунок пенсії з 01 червня 2015 року в порядку та на умовах, визначених вищевикладеними законами, не здійснюється.

Згідно ст.50 ч.2 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з: посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг державного службовця, виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50% посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця, виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадовою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою, премії (у разі встановлення).

Схема посадових окладів на посадах державної служби визначається щороку Кабінетом Міністрів України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік з урахуванням юрисдикції державних органів, а також виходячи з того, що мінімальний розмір посадового окладу групи 1 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, становить не більше семи мінімальних розмірів посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 292 від 06 квітня 2016 року затверджено на 2016 рік схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів; розмір надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців; перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці. Таким чином, Кабінетом Міністрів України на відповідний рік визначені всі аспекти складових заробітної плати, порядку її нарахування та виплати особам, які працюють на державній службі.

Порядок визначення заробітку для призначення пенсій визначено постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії». Нормами даної постанови не передбачено враховувати матеріальну допомогу та індексацію при обчисленні пенсії державного службовця.

Вимога позивачки врахувати суми матеріальної допомоги на оздоровлення є безпідставною, оскільки дана виплата мала нерегулярний характер, не передбачена нормами ст.50 Закону України «Про державну службу», не зараховується до складу заробітної плати та не враховується до середнього заробітку при розрахунку пенсії.

Також в Законі України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року відсутнє поняття матеріальної допомоги на оздоровлення, тому немає правових підстав для включення даної виплати до складових заробітної плати.

Згідно ст.57 Закону України «Про державну службу» передбачено лише надання щорічної основної оплачуваної відпустки тривалістю 30 календарних днів, якщо законом не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати. Відповідно до ст.54 ч.2 цього Закону державним службовцям може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, порядок надання та розмір такої допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України розроблений лише проект постанови «Про затвердження Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань», а тому затвердженого порядку, який регулює відносини у сфері надання такої допомоги, немає. Тому вимога позивачки зарахувати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань є безпідставною, оскільки дана виплата мала нерегулярний характер, а тому не може зараховуватися до складу заробітної плати та враховуватись до середнього заробітку при розрахунку пенсії.

Згідно ст.95 ч.5 КЗпП України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку. Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17 липня 2003 року.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» № 1013 від 09 грудня 2015 року встановлено, що проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року та внесено зміни до Порядку проведення індексації заробітної плати.

З 01 травня 2016 року підвищено посадові оклади, тому даний місяць стає базовим для усіх працівників. Таким чином, індексація заробітної плати державним службовцям наразі не проводиться, оскільки розрахунок індексу споживчих цін розпочнеться з червня 2016 року.

Оскільки індексація заробітної плати є компенсаційними виплати, наразі не проводиться та не зазначена в переліку складових заробітної плати державного службовця, тому немає підстав для врахування її до середнього заробітку при розрахунку пенсії.

Вимоги позивачки здійснити перерахунок пенсії з 19 травня 2016 року в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії, є неправомірною та суперечить нормам Закону України Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10 грудня 2015 року, на підставі якого втратив чинність Закон України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року.

Таким чином, немає правових підстав для проведення перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії з 19 травня 2016 року із розрахунку 80% всієї суми заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно довідки № 2174/04 від 11 травня 2016 року. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

Дослідивши письмові докази, вважаю, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Встановлено, що позивачка ОСОБА_1 з 08 вересня 2012 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», 10 вересня 2012 року звернулась із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». 10 грудня 2014 року позивачка подала заяву про перехід на пенсію за віком на загальних підставах та перебуває на обліку як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З 19 квітня 2016 року відповідно до поданої заяви про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» отримує її по даний час із розрахунку 80% від заробітної плати державного службовця.

19 травня 2016 року позивачкою до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області було подано заяву про перерахунок призначеної пенсії з підстав невключення до пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошових доходів, премій до державних, професійних свят та ювілейних дат, виходячи з розміру 80% від суми заробітної плати (а.с.11), однак відповідачем листом № 115/Г-11 від 24 травня 2016 року їй було відмовлено в здійсненні перерахунку пенсії з посиланням на норми чинного законодавства (а.с.12).

Вважаю, що відповідачем неправомірно, всупереч вимогам чинного законодавства було відмовлено в здійсненні позивачці перерахунку пенсії з зазначених нею у вимозі підстав.

Згідно ст.ст.33, 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) заробітна плата державних службовців складається з: посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95ВР заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно ст.33 ч.7 Закону України «Про державну службу» державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом міністрів України.

Відповідно пп.2.3.3 п.2 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 5 від 13 січня 2004 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України № 114/8713 від 27 січня 2004 року, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом) входить до складу фонду оплати праці.

Чинне законодавство, як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також і інші виплати, а саме: допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових проблем та індексацію. Матеріальна допомога та індексація належать до додаткових видів грошового забезпечення та приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії

лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі.

Матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці позивачки ОСОБА_1

Індексація доходів громадян здійснюється згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-ХІІ від 03 липня 1991 року та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету міністрів України № 1078 від 17 липня 2003 року, з метою часткового або повного відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг. Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання передбачених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України. Відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, об'єктом індексації є заробітна плата. Індексація грошових доходів населення проводиться за основним місцем роботи в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.

Згідно ст.18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» № 2017-111 від 05 жовтня 2000 року індексацію доходів населення, яка встановлюється задля підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що відповідно до ст.19 цього Закону є обов'язковим для всіх підприємств та організацій незалежно від форм власності.

Відповідно до ст.95 ч.5 КЗпП України заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

В заробіток для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97-ВР від 26 червня 1997 року нараховують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Оскільки на суми матеріальної допомоги та індексації заробітної плати державних службовців державні органи нараховували до 2011 року пенсійний збір, а з 2011 року - єдиний соціальний внесок, зазначені суми включаються в заробіток для обчислення пенсії.

Відповідно до ст.66 ч.1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованій особі для призначення пенсії, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.46 Конституції України та вищенаведених нормативних актів пенсія позивачки ОСОБА_1 має обчислюватись із заробітної плати, яку вона фактично отримувала на день призначення пенсії та її перерахунку, та до складу якої включається матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення матеріально-побутових потреб, індексації грошових доходів.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Такі висновки відповідають практиці Верховного Суду України з цього питання (постанови від 20 лютого 2012 року (по справі № 21-430а11), від 28 травня 2013 року (по справі № 21-97а13), від 16 вересня 2014 року (по справі № 21-314а14), що відповідно до ст.244-2 КАС України має враховуватись судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Для перерахунку пенсії позивачкою ОСОБА_1 була надана довідка з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2174/04 від 11 травня 2016 року (а.с.10) про складові заробітної плати за період з 01 січня 2006 року по 31 серпня 2012 року (надбавки та премії за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», з яких відраховувались страхові внески (єдиний внесок) з урахуванням індексації грошових доходів громадян, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення. Однак відповідачем відмовлено в перерахунку пенсії позивачці відповідно до даної довідки, тим самим порушено її право на пенсійне забезпечення, яке підлягає захисту шляхом визнання неправомірною цю відмову.

Основні засади призначення та перерахунку пенсії визначені Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно ст.45 ч.1 п.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається (перераховується) з дня звернення за пенсією.

Відповідно до пункту 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року, днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Відносно цих вимог закону встановлено, що позивачка ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з заявою про перерахунок пенсії 19 травня 2016 року (копія на а.с.11), надавши зазначену довідку Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2174/04 від 11 травня 2016 року про заробітну плату, куди входила матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, на які було нараховано і сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому відповідач повинен був провести перерахунок розміру пенсії, куди включити ці виплати до складу її заробітної плати з 19 травня 2016 року з моменту звернення, однак всупереч цим вимогам законодавства безпідставно не включив їх до суми середнього заробітку для визначення розміру пенсії і не провів її перерахунок.

Таким чином, вважаю, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дії відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з включенням до заробітку для обчислення пенсії сум відповідно до довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2174/04 від 11 травня 2016 року з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та про зобов'язання провести перерахунок і здійснити виплату пенсії з 19 травня 2016 року з моменту її звернення з заявою про це відповідно до вимог ст.37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення йому пенсії), виходячи з розміру 80% заробітної плати з урахуванням проведених раніше виплат, є обґрунтованими і підлягають до задоволення.

Вважаю безпідставним посилання відповідача в письмових запереченнях на те, що немає правових підстав для проведення перерахунку раніше призначеної позивачці ОСОБА_1 пенсії з 19 травня 2016 року із розрахунку 80% всієї суми заробітної плати згідно довідки № 2174/04 від 11 травня 2016 року, враховуючи пункт 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02 березня 2015 року, яким передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», оскільки предметом даного позову є перерахунок пенсії з урахуванням всіх складових заробітної плати, які позивачка отримувала до виходу на пенсію і які повинні були враховуватись відповідно до діючого законодавства при розрахунку розміру пенсії на момент її призначення, а не перерахунок пенсії з підстав, передбачених ст.37-1 Закону України «Про державну службу».

Оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені, то у відповідності до вимог ст.94 ч.1 КАС України суд вважає, що з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь позивачки належить стягнути понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551 грн. 21 коп., сплаченого згідно квитанції (а.с.7).

На підставі викладеного, ст.ст.8, 19, 22, 46, 55, 92 Конституції України, ст.95 КЗпП України, ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст.ст.33, 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року, ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV, ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, ст.ст.1, 2 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95ВР, керуючись ст.ст.6, 7, 9, 11, 71, 86, 94, 99, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку раніше призначеної пенсії державного службовця.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести ОСОБА_1 перерахунок та здійснити виплату пенсії, включивши в заробіток для обчислення пенсії розмір виплат за період з 01 січня 2006 року по 31 серпня 2012 року відповідно до довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 2174/04 від 11 травня 2016 року з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з 19 травня 2016 року відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення їй пенсії), виходячи з розміру 80% заробітної плати з урахуванням проведених раніше виплат.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривня 21 копійка.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівців.

СУДДЯ Л.К.КИРИЛЮК