Справа № 726/1077/16-к
Провадження №1-в/726/70/16
Категорія
30.06.2016 м.Чернівці
Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за поданням начальника Садгірського ВП Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, освіта середня, тимчасово не працюючого, раніше судимого: 1) 23.12.2004 року Садгірським районним судом м.Чернівці по ст.297, 75 КК України до 2 років іспитового строку; 2) 23.11.2005 року Садгірським районним судом м.Чернівці по ст. 185 ч.1 КК України справа закрита за ст.6, 248 КПК України; 3) 30.06.2010 року Садгірським районним судом м.Чернівці по ст.ст. 185 ч.3, 15 ч.3 КК України до 3 років позбавлення волі; 4) 05.11.2009 року Садгірським районним судом м. Чернівці за ст. 395 КК України до 4 місяців арешту; 5) 18.04.2013 року Садгірським районним судом м.Чернівці по ст.395 КК України до 3 місяців арешту,-
Начальник Садгірського ВП Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , в якому посилається на те, що після звільнення з місць позбавлення волі 03.05.2014 року останній на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично зловживає спиртними напоями, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян.
Так, ОСОБА_2 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 14.08.2015 року за розпиття спиртних напоїв в громадському місці, його було притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.178 ч.3 КУпАП, а також винесено попередження особи, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд, про припинення антигромадського способу житті, а також 26.12.2015 року ОСОБА_2 було вчинене аналогічне адміністративне правопорушення.
Також ОСОБА_2 , будучи раніше під адміністративним наглядом систематично, порушував обмеження та зобов'язання, які були встановленні відносно нього, за що його неодноразово було притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності.
В судовому засіданні представник Садгірського ВП Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області підтримав подання, просив його задовольнити.
В судовому засіданні ОСОБА_2 заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду та пояснив, що не притягувався до адміністративної чи кримінальної відповідальності з грудня 2015 року.
Суд, заслухавши пояснення представника Садгірського ВП Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області, самого ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що 19.06.2015 року відносно ОСОБА_2 було встановлено адміністративний нагляд на один рік із зазначенням обмежень.
Подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 надійшло до суду 30 червня 2016 року, тобто на час розгляду даного подання встановлений судом строк адміністративного нагляду закінчився.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
На підставі ч.2 ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для
суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного
органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим
Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше
терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
А отже, подання Садгірського ВП ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду суперечить встановленим нормам вищезазначеного Закону України, оскільки після спливу строку встановленого адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , до суду, у разі наявності підстав вважати, що така особа залишається небезпечною для суспільства, скеровується подання про продовження такого адміністративного нагляду.
Згідно з ч. 4 ст. 166 КВК України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення засудженим трьох і більше правопорушень, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Однак згіно вказаного подання ОСОБА_2 скоєно тільки 2 порушення, останнє 26.12.2015 року, тобто понад 6 місяців, що не може свідчити про систематичність порушень.
За таких обставин, суд вважає, що докази додані до матеріалів справи не підтверджують обставин, викладених в клопотанні щодо ведення ОСОБА_2 антигромадського способу життя, матеріали справи не містять жодних обґрунтованих доказів, які б вказували, що особа систематично вчинила суспільно небезпечні діяння, що не дає підстав вважати про наявність ознак систематичності у вчиненні нею правопорушень.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 2, 3, 6 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі " від 01.12.1994 року (з наступними змінами), ст. 166 КВК України суд, -
У задоволенні подання Садгірського ВП ГУНП в Чернівецькій області про вставнолення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Чернівецької області через Садгірський районний суд м. Чернівці протягом 7 діб.
Суддя ОСОБА_1