Ухвала від 21.06.2016 по справі 165/512/16-а

Справа № 165/512/16-а

Провадження № 2-ар/165/1/16

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2016 року м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді Ушакова М.М.,

за участю секретаря Лубаєвської Л.В,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Нововолинського міського суду Волинської області справу за заявою ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську Волинської області про визнання відмови у перерахунку пенсії протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

13 червня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про роз'яснення судового рішення - постанови суду від 01 квітня 2016 року у справі №165/512/16-а за її адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську Волинської області про визнання відмови у перерахунку пенсії протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Просить однозначно зобов'язати боржника ОСОБА_2 об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Волинської області здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату їй, пенсії відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції на час призначення пенсії, в розмірі 90 відсотків від розміру місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18.02.2016 року, без застосування обмежень максимального розміру перерахованої пенсії.

Заяву обгрунтовує тим, що постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 01 квітня 2016 року її позовні вимоги до управління Пенсійного фонду України у м.Нововолинську Волинської області задоволено. Посилається, на те, що у мотивувальній частині постанови суду від 01 квітня 2016 року, яка набрала законної сини, згідно якої видано виконавчий лист, та відкрито виконавче провадження вказано, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії. Заявник зазначає, що їй стало відомо про те, що відповідачем ОСОБА_2 об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Волинської області допущено довільне трактування резолютивної частини прийнятої судом постанови та проведено перерахунок призначеної їй пенсії із застосуванням обмежень, передбачених Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-УІ від 08.07.2011 року, яким до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" внесено нову норму, згідно з якої максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Заявник зазначає, що не погоджується із таким трактуванням постанови, оскільки саме ця обставина була предметом судового розгляду за її позовом до Управління ПФУ в м. Нововолинську.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, подала до суду заяву, в якій просить справу розглядати у її відсутності.

Представник ОСОБА_2 об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву, в якій просить справу розглядати у її відсутності.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали заяви про роз'яснення постанови Нововолинського міського суду Волинської області від 01 квітня 2016 року в справі №165/512/16-а, матеріали справи №165/512/16-а, суд приходить до висновку про задоволення заяви про роз'яснення постанови суду, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Виходячи з наведеної статті, роз'ясненню підлягають постанови чи ухвали суду у разі, якщо без такого роз'яснення їх важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання постанови чи ухвали суду. Вимога логічності, зокрема, передбачає, що текст рішення має відображати причинно-наслідкові зв'язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення має відповідати його резолютивній частині.

Судом встановлено, що постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 01.04.2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено, визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18 лютого 2016 року та зобов'язано управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції на час призначення пенсії, в розмірі 90 відсотків від розміру його місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18.02.2016 року, з урахуванням виплачених сум (а.с. 25-26).

Як вбачається із матеріалів справи постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 28.04.2016 року відкрито виконавче провадження №50976219 по виконанню виконавчого листа № 165/512/16-а виданого Нововолинським міським судом Волинської області 26.04.2016 року, де боржником є управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області.

Ухвалою суду від 21 червня 2016 року здійснено заміну боржника управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську Волинської області у виконавчому провадженні №50976219 від 28 квітня 2016 року по виконанню виконавчого листа №165/512/16-а від 28 квітня 2016 року, виданого Нововолинським міським судом Волинської області про визнання неправомірними дії управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18 лютого 2016 року та зобов'язання управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції на час призначення пенсії, в розмірі 90 відсотків від розміру його місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18.02.2016 року, з урахуванням виплачених сум, його правонаступником - ОСОБА_2 об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Волинської області (45400, Волинська область, м.Нововолинськ, проспект Дружби, 8).

Пенсійне забезпечення прокурорів та слідчих прокуратури, до яких законодавцем віднесено позивача, встановлено приписами ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Згідно з ч.ч.1,2,3 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією, або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією, незалежно від наявності перерв протягом всього періоду на даній роботі.

У відповідності до ч.12 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з ч.17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівниками виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

В подальшому до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» вносились певні зміни. Так, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-УІ від 08.07.2011 до вказаної статті внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим же Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини 13, 18 ст. 50-1 Закону №1789, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Закону №3668-УІ змін не зазнали.

Таким чином внесені зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, яка діяла на час призначення пенсії.

Згідно з пунктом 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Позивачу пенсія була призначена 10 березня 2011 року, тобто до набрання чинності вказаним законом.

З огляду на викладене, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії.

Останнє підвищення заробітної плати працівників прокуратури відбулося згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», а відтак з прийняттям вказаної постанови КМУ у позивача виникло право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Таким чином, при перерахунку позивачу пенсії підлягає застосуванню положення ст. 50-1 в редакції Закону України «Про прокуратуру», чинній на час призначення пенсії.

За наведених обставин слідує, що ОСОБА_2 об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Волинської області необхідно здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції на час призначення пенсії, в розмірі 90 відсотків від розміру його місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18.02.2016 року, з урахуванням виплачених сум, без застосування обмежень максимального розміру перерахованої пенсії.

Керуючись ст.ст. 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ухвалив:

Заяву задовольнити.

Роз'яснити, що постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 01 квітня 2016 року в справі №165/512/16-а зобов'язано управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ч.13 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції на час призначення пенсії, в розмірі 90 відсотків від розміру його місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Волинської області №18-108 вих. від 18.02.2016 року, з урахуванням виплачених сум, без застосування обмежень максимального розміру перерахованої пенсії.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд Волинської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий підпис

Згідно з оригіналом

Суддя М.М. Ушаков