про залишення позовної заяви без руху
23 червня 2016 року № 810/2078/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними та скасування рішень ,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним наказу, дій та рішень.
У позовних вимогах позивач просить суд: Визнати протиправним та скасувати Наказ Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області № 106 від05.04.2016 року про проведення (повторної) документальної позапланової виїзної перевірки; Визнати протиправними дії Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за період з 01.01.2012 р. по 31.12.2014 р., проведеної на підставі Наказу № 106 від 05.04.2016 року, за результатами якої складено (повторний) акт № 343/1730/НОМЕР_1 від 15.04.2016 року; Визнати протиправним та скасувати Рішення № 0006621702 від 06.05.2016 року Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; Визнати протиправним та скасувати Податкове повідомлення-рішення від 06.05.2016року №0006601702 Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області; Визнати протиправним та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06.05.2016 року № Ф - 0006631702 Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 цього Кодексу встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою вказаної статті передбачено, що за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", із 01 січня 2016 року установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1378,00 грн.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, у разі подання до суду позову, який містить кілька вимог, а саме майнового (скасування податкової вимоги та податкових повідомлень - рішень) та немайнового характеру (визнання протиправними дій та наказу), судовий збір належить сплатити за кожну з таких вимог.
Поряд з цим, у ході ознайомлення із позовною заявою та доданими до неї документами судом встановлено, що до позовної заяви додано документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру в сумі 6890 грн., але не подано документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову, що містить 2 вимоги немайнового характеру.
Крім того, у відповідності до вимог ст. 9 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір», суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Отже, документ про сплату судового збору повинен містити інформацію щодо зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, враховуючи відсутність належних доказів сплати судового збору за вимоги немайнового характеру та відсутність доказів щодо зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, суд дійшов висновку, що в даному випадку судовий збір позивачем сплачено не в повному обсязі.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно з вимогами пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач визначив в якості відповідачів - Васильківську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Київській області та Головне управління ДФС у Київській області, але позовні вимоги до Головного управління ДФС у Київській області позивачем не заявлено.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 15 липня 2016 року шляхом подання безпосередньо до суду: оригіналу документа про сплату судового збору за 2 вимоги немайнового характеру у відповідності до Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» з доказами зарахування сплаченої суми судового збору до Державного бюджету України (ст. 9 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір»); позовної заяви та її копій з чітким визначення кола відповідачів відповідно до змісту заявлених позовних вимог.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області, Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними та скасування рішень - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 липня 2016 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.