21 червня 2016 року Справа № 808/1920/16 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України, Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
16 лютого 2016 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшла позовна заява від ОСОБА_1 (далі - позивач) до Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідача-1), Пенсійного фонду України (далі - відповідача-2), Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідача-3), в якому позивач просить суд:
- визнати противоправними дії МВС України та Пенсійного фонду України, щодо відмови в перерахунку пенсії;
- визнати противоправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України, щодо перерахунку пенсії4
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України надати інформацію в Пенсійний фонд України про настання підстав для перерахунку пенсії з січня 2016 року;
- зобов'язати Пенсійний фонд України надати в Головне управління пенсійного фонду України в Запорізькій області інформацію про настання підстав для перерахунку пенсій з січня 2016 року;
- зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Запорізькій області витребувати у Головному управлінні Національної поліції України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення, на підставі якої перерахувати призначену мені пенсію з січня 2016 року.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Згідно з пунктом 6 частиною 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Пунктом 4 частини 1 статті 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Оскільки порушені позивачем у своєму позові вимоги стосуються з приводу, перерахунку, пенсійних виплат, то, відповідно, цей спір є спором з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, а відтак даний спір належить до виключної компетенції місцевого загального суду як адміністративного за вибором позивача, чи то суду за місцем проживання позивача, чи то суду за місцезнаходженням одного з відповідачів.
З огляду на викладене, оскільки вирішення даної справи віднесене до виключної підсудності місцевих загальних судів, як адміністративних судів, то позовну заяву слід повернути позивачу.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року.
Порядок повернення судового збору визначається статтею 7 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду зокрема у разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Разом з тим, частиною 1 статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Отже, на підставі викладеного, суд вважає за необхідне повернути позивачу суму сплаченого судового збору.
Керуючись статями 18, 94, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України, Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Роз'яснити ОСОБА_1 його право на звернення із адміністративним позовом щодо цього спору до місцевого загального суду в порядку визначеному законодавством (районного суду за місцем проживання позивача чи районного суду за місцезнаходженням одного з відповідачів).
Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України судовий збір, сплачений згідно квитанції №64 від 16 червня 2016 року на суму 580,00 грн. (п'ятсот вісімдесят гривень 00 копійок).
Копію ухвали направити ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов