Ухвала від 24.06.2016 по справі 816/955/16

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 червня 2016 рокум. ПолтаваСправа № 816/955/16

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С.,

перевіривши матеріали позовної заяви (скарги) ОСОБА_1

до Територіального управління Держпраці України в Полтавській області

про зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

21 червня 2016 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява (скарга) ОСОБА_1 до Територіального управління Держпраці України в Полтавській області, у якій скаржник просить:

провести перевірку наведених фактів,

виявити і притягнути до відповідальності в межах компетенції осіб, винних у порушенні трудових прав ОСОБА_1,

вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на відновлення порушених прав,

письмово повідомити ОСОБА_1 про результати перевірки та надати копії складених судом актів, приписів, протоколів, а також здобутих під час здійснення перевірки документів.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Вимоги до позовної заяви визначені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Пунктами 1-6 частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинна України визначено, що адміністративний позов може містити вимоги, зокрема про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Однак, ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою до Територіального управління Держпраці України в Полтавській області, у якій просить провести перевірку наведених фактів, виявити і притягнути до відповідальності в межах компетенції осіб, винних у порушенні трудових прав ОСОБА_1, вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на відновлення порушених прав, письмово повідомити ОСОБА_1 про результати перевірки та надати копії складених судом актів, приписів, протоколів, а також здобутих під час здійснення перевірки документів.

Така форма звернення ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статями 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, згідно зі статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Відповідно до частини четвертої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Позивачем (скаржником) не додані до позовної заяви докази адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача.

Отже, позовну заяву (скаргу) подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням викладеного, позовна заява (скарга) підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву (скаргу) ОСОБА_1 до Територіального управління Держпраці у Полтавській області про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

ОСОБА_1 надати строк до 27 липня 2016 року для усунення недоліків шляхом надання позовної заяви, що відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, з позовними вимогами, викладеними відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, та її копії відповідно до кількості відповідачів, а також документів, що підтверджують повноваження особи, яка підписала адміністративний позов, та доказів адміністративної процесуальної правосуб'єктності позивача.

Роз'яснити, що у разі ненадання у зазначений строк указаних документів позовна заява (скарга) підлягає поверненню.

Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_1.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.С. Канигіна