Ухвала від 16.06.2016 по справі 455/1163/15-а,2а-455/8/16

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2016 року Справа № 876/2984/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді: Кухтея Р.В.

суддів: Яворського І.О., Носа С.П.

з участю секретаря судового засідання: Джули В.М.

представника позивача: ОСОБА_1

третьої особи: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Старосамбірського районного суду Львівської області від 18 лютого 2016 року за позовом ОСОБА_4 до Тершівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області, за участю третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

У жовні 2015 року ОСОБА_4 звернулася в суд із зазначеним адміністративним позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Тершівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області № 36 від 20.11.2012, яким оформлено право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_2.

Постановою Старосамбірського районного суду Львівської області від 18.02.2016 позов було задоволено повністю.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, її оскаржила ОСОБА_3. Апеляційну скаргу мотивує тим, що відсутні докази в матеріалах справи та є необґрунтовані посилання ОСОБА_4 на те, що житловий будинок АДРЕСА_1 є спадковим майном за померлим ОСОБА_2 Крім того, не є підставою для наявності права на обов'язкову частку у спадщині у розумінні норми ч.1 ст.1241 ЦК України факт встановлення особі інвалідності ІІІ групи, тому що дане твердження не вказує про її непрацездатність, а тільки визначає її обмеженість здатності до трудової діяльності І ступеня. У зв'язку з цим просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволення позову.

Заслухавши суддю-доповідача, представника позивача ОСОБА_1 та третю особу ОСОБА_2, які просили апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інтонації без змін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення, а провадження по справі закриттю, виходячи з наступного.

З матеріалів справи видно, що рішенням Тершівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області № 36 від 20.11.2012 виконавчий комітет Тершівської сільської ради розглянувши заяву ОСОБА_2 про оформлення права власності на житловий будинок вирішив оформити право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_2, а п.2 зобов'язано Старосамбірському РБТІ та ЕО провести реєстрацію вказаного будинку та видати свідоцтво про право власності на жилий будинок за відповідною особою.

Задовольняючи позовні вимоги в повному обсязі, суд першої інстанції виходив з того, що згідно довідки ЛВА -1 № 352826 від 29.10.2007 та пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 від 05.12.2007, виданого Пенсійним фондом України, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 являється інвалідом III групи з дитинства безтерміново, тому відповідно до ч.1 ст.1241 ЦК України має право на обов'язкову частку у спадковому майні після смерті її батька ОСОБА_2 Враховуючи наведене, виконавчий комітет Тершівської сільської ради приймаючи оскаржуване рішення не з'ясував вищенаведені обставини, що призвело до порушення прав ОСОБА_4

Приймаючи оскаржену постанову суд першої інстанції не взяв до уваги, що предметом спору у цій справі є визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.

Відповідно до ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Пунктом 1 статті 15 ЦПК України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Відповідно до пункту 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки питання переходу права власності та спадкування майна неможливо вирішити в порядку адміністративного судочинства, колегія суддів приходить до висновку, що провадження в справі, необхідно закрити на підставі пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України. Колегія суддів роз'яснює позивачам, що вони вправі звернутися із позовом в порядку цивільного судочинства до місцевого загального суду

За наведених обставин суд приходить до висновку, що суд першої інстанції неправильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з порушенням норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст.157, 160, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 254, 256 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.

Постанову Старосамбірського районного суду Львівської області від 18 лютого 2016 року по справі № 455/1163/15-а скасувати, а провадження по справі закрити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий : Р.В.Кухтей

Судді : І.О.Яворський

С.П.Нос

Повний текст ухвали складено та підписано 21.06.2016.