Справа № 755/8917/16-п
13.06.2016 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Бірса О.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Київської обл. Бориспільського р-ну с. Любарці, громадянина України, не працюючого,проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 (далі - особа, що притягається до адміністративної відповідальності), 12 квітня 2016 року о 16 годині 00 хвилин, керуючи автомобілем «Mercedes», д.н.з. НОМЕР_3 , по проспекту Броварському в м. Києві, не вибрав безпечної швидкості руху та при виникненні перешкоди, яку водій спроможний виявити не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинення транспортного засобу або безперешкодного об'їзду перешкоди, внаслідок чого сталося зіткнення з автомобілем «Mazda», д.н.з. НОМЕР_4, під керуванням водія ОСОБА_2 що призвело до пошкодження транспортних засобів, завдання матеріальних збитків, та порушення вимог п. п. 12.1, 13.1 ПДР.
У судовому засіданні, особа, що притягається до адміністративної відповідальності, свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі, надав покази в частині обставин його вчинення, які викладені в установчій частині постанови, щиро розкаявся.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустими доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, який складений у відповідності з вимогами ст. 256 КУпАП та з якого слідує, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, 12 квітня 2016 року о 16 годині 00 хвилин, керуючи автомобілем «Mercedes», д.н.з. НОМЕР_3 , по проспекту Броварському в м. Києві, не вибрав безпечної швидкості руху та при виникненні перешкоди, яку водій спроможний виявити не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинення транспортного засобу або безперешкодного об'їзду перешкоди, внаслідок чого сталося зіткнення з автомобілем «Mazda», д.н.з. НОМЕР_4, під керуванням водія ОСОБА_2 що призвело до пошкодження транспортних засобів, завдання матеріальних збитків, та порушення вимог п. п. 12.1, 13.1 ПДР;
- схемою місця ДТП, що складена за місцем пригоди та містить графічно зображені та зафіксовані об'єкти про обставини дорожньої пригоди (ділянка дороги, де сталася дорожньо-транспортна пригода, сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив'язка об'єктів, транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїзної частини та інше), таблицю дорожніх умов, в якій зазначені назви об'єктів, зображених на схемі, на зворотному боці схеми зазначено характеризуючі дані транспортних засобів та відомості про їх пошкодження. При цьому, зазначена інформація підтверджена підписами водіїв транспортних засобів, у зв'язку з чим з неї вбачається , що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності дійсно порушив зазначені положення ПДР;
- висновком старшого слідчого Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві від 30.04.2016 року з якого випливає що в діях водія ОСОБА_1 відсутній склад злочину за ст.. 286 КК України,а матеріали направлено до Управління поліції МВС України в м. Києві;
- рапортом інспектора УПП в м. Києві від 12.04.2016 року, з якого випливає що 12.04.2016 року о 16 год.00 хв. на Броварському проспекті 36 у м. Києві сталося ДТП за участі автомобілів «Mercedes» д.н.з. НОМЕР_3 та «Mazda» д.н.з. НОМЕР_4;
- протоколом огляду місця ДТП від 12.04.2016 року;
- показаннями наданими порушником щодо часу, місця, способу, найменувань транспортних засобів в частині обставин ДТП, які відповідають даним відображеним в схемі ДТП та протоколі про адміністративне правопорушення;
- відомостями, що містяться у письмових поясненнях іншого учасника ДТП, які кореспондуються з даними, що містяться у схемі ДТП та протоколі про адміністративне правопорушення.
При накладені адміністративного стягнення, на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначені ст. 33 КУпАП, та не убачає, в розумінні ст. ст. 34, 35 КУпАП, обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність останнього і вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у межах санкції статті 124 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягнення відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 124, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки визначені КодексомУкраїни про адміністративне правопорушення, з урахуванням норм статей 287-291 даного Кодексу, і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Відсутність у постанові в справі про адміністративні правопорушення, як виконавчому документі, у розумінні ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" ідентифікаційного номеру боржника, згідно постанови Верховного Суду Україниу від 25 червня 2014 року у справі № 6-62цс14, не являється підставою для відмови державного виконавця у відкритті виконавчого провадження.
С у д д я: О.В. Бірса