ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
06 червня 2016 року м. Київ № 826/8021/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Арбітражного керуючого ОСОБА_1
до 1) Головного територіального управління юстиції у місті Києві 2) Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) при Міністерстві юстиції України 3) Міністерства юстиції України
про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Арбітражний керуючий ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного територіального управління юстиції у місті Києві, Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) при Міністерстві юстиції України про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 травня 2016 року залишено позовну заяву без руху, оскільки позивачем не надано доказу щодо сплати судового збору за подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру.
02.05.2016 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява від позивача про зміну предмета позову, в якій позивач залучила в якості відповідача-3 - Міністерство юстиції України та просить визнати протиправними дії відповідача-2, визнати протиправним та скасувати рішення відповідача-2, яке оформлене протоколом від 24.03.2016, визнати протиправним та скасувати наказ відповідача-3 від 28.04.2016 № 216/7, зобов'язати відповідача-3 вчинити певні дії.
В статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обов'язкові реквізити та вимоги, які повинні бути зазначені в позовній заяві.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Судом було встановлено, що позивачем не дотримані вимоги пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки ним не заявлені позовні вимоги до кожного з відповідачів, а саме: відсутні позовні вимоги до відповідача-1.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: фізичною особою складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
В статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" зазначено, що у 2016 році установлено мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень.
Згідно із частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, то судовий збір належить сплатити за кожну з вимог в розмірі 551,20 грн. (1378,00 грн. х 0,4).
Суд встановив, що позивачем в адміністративному позові (уточненому) заявлені 4 (чотири) позовні вимоги немайнового характеру, однак, не надано доказу щодо сплати судового збору за подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру.
Отже, позивачем не дотримані вимоги частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, суд звертає увагу, що позивачем подано до суду клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, але не надано доказу сплати судового збору.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову становить 0,3 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 413,40 грн. (1378 х 0,3).
Крім того, клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову розглядається судом після відкриття провадження по справі.
Таким чином, враховуючи, що позивачем, на даний час, не виконані вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху від 30.05.2016, а заява про зміну предмета позову теж не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, крім цього, позивачем не надано доказу сплати судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову, то клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не підлягає розгляду.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід або уточнити склад відповідачів, або уточнити позовні вимоги до існуючих відповідачів; надати примірники уточненого позову для суду та для вручення сторонам по справі; надати оригінал документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" або надати докази звільнення від сплати судового збору.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Залишити клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову без розгляду.
2. Залишити позовну заяву арбітражного керуючого ОСОБА_1 без руху.
3. Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
4. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов