17 липня 2015 рокум. Ужгород№ 807/738/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., розглянувши справу в порядку письмового провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Р" №13021702 від 26.12.2014 року, яким донараховано до сплати податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11235,94 грн., в тому числі штрафну санкцію в розмірі 2179,19 грн. і штраф за неподання податкових декларацій про доходи та майновий стан за 2011-2013 роки в розмірі 340,00 грн., як таке, що винесене з порушенням діючих вимог законодавства та ґрунтується на недостовірних, неправдивих даних.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25.06.2015 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Р" №13021702 від 26.12.2014 року, винесеного Ужгородською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Закарпатській області, яким ОСОБА_1 донараховано до сплати податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11235,94 (одинадцять тисяч двісті тридцять п'ять гривень дев'яносто чотири копійки) грн., в тому числі штрафну санкцію в розмірі 2179,19 (дві тисячі сто сімдесят дев'ять гривень дев'ятнадцять копійок) грн. і штраф за неподання податкових декларацій про доходи та майновий стан за 2011-2013 роки в розмірі 340,00 (триста сорок гривень) грн., як такого, що винесене з порушенням діючих вимог законодавства та ґрунтується на недостовірних, неправдивих даних було відмовлено.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно до ч. 3 ст. 168 КАС України суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.
Належним чином повідомлені про дату час та місце судового засідання сторони в судове засідання не з'явилися.
Судом встановлено, що при поданні позовної заяви, у відповідності до квитанції №2462220008 від 22.04.2015 року, позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 182,70 грн. (а.с. 3).
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат за наслідками відмови у задоволенні позову, суд наголошує на наступному.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Статтею 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача є майновими. Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 вищезазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставки судового збору встановлені у розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати на 2014 рік затверджено Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та станом на 1 січня 2014 року така складає - 1218,00 грн.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення форми "Р" №13021702 від 26.12.2014 року, яким їй донараховано до сплати податок на доходи фізичних осіб в розмірі 11235,94 грн., в тому числі штрафну санкцію в розмірі 2179,19 грн. і штраф за неподання податкових декларацій про доходи та майновий стан за 2011-2013 роки в розмірі 340,00 грн. Відтак, дані позовні вимоги безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача є майновими.
Отже, розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру повинен складати 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме: 1827,00 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
За наслідками розгляду позовної заяви в адміністративній справі № 826/738/15 судом було відмовлено у задоволенні позову.
Відтак, під час подачі позовної заяви майнового характеру позивачем, у відповідності до квитанції №2462220008 від 22.04.2015 року, було сплачено 10 відсотків розміру ставки судового збору, а саме: 182,70 грн.
За таких обставин позивачеві слід сплатити решту суми судового збору в розмірі 1644,30 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру) є наступними: призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35231455 (суду де розглядається справа)"; реквізити для сплати: банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, рахунок отримувача: 31210206784002, отримувач коштів: УДКСУ у м. Ужгород, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 94, 168 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Стягнути з ОСОБА_1 (вул. Можайського, буд. 3, с. Минай, Ужгородський район, Закарпатська область, 89423, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1644,30 (одна тисяча шістсот сорок чотири гривні тридцять копійок) грн. на наступні платіжні реквізити: Банк одержувача: ГУДКСУ у Закарпатській області; МФО 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Отримувач: УК у м. Ужгороді /м. Ужгород/ 22030001; Код отримувача: 38015610.
2. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя ОСОБА_2