Ухвала від 01.06.2016 по справі 826/538/16

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 826/538/16

Суддя-доповідач Гром Л.М.

УХВАЛА

01 червня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Гром Л.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 квітня 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Александрія» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 квітня 2016 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Александрія» задоволено повністю.

Не погоджуючись з судовим рішенням, ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві звернулася з апеляційною скаргою до Київського апеляційного адміністративного суду.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2016 року апеляційну скаргу було залишено без руху через невідповідність вимогам ст. 187 КАС України та надано строк до 26 травня 2016 року для усунення вказаних недоліків.

26.05.2016 року на адресу суду надійшло клопотання апелянта, у якому відповідач просить звільнити від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, посилаючись на тяжке фінансове становище.

Такі доводи заявника не заслуговують на увагу, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені пільги щодо сплати судового збору, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.

Отже, підстав для звільнення ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві від сплати судового збору немає.

Також, необхідно зазначити, що ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2016 року вже було вирішено аналогічне клопотання ДПІ, та відмовлено в його задоволенні.

Окрім того, суд звертає увагу, що з клопотанням про відстрочення або розстрочення судового збору апелянт не звертався.

Таким чином, станом на 01.06.2016 року апелянтом не було виконано вимоги ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2016 року та не було усунуто недоліки апеляційної скарги.

У відповідності ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

На основі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 108, 160, 186, 189, 206, 212, 254 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 квітня 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Александрія» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - повернути апелянту.

Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст.254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Суддя: Гром Л.М.