16 травня 2016 р. Справа №607/4445/16-п
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я. розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 04.02.1991року народження, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого помічником адвоката, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 09.03.2016р. о 02год. 00хв., громадянин ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, в громадському місці в м.Тернополі по вул.Шевченка,1, висловлювався нецензурною лайкою, поводив себе зухвало, своїми діями порушував громадський порядок та спокій громадян, таким чином вчинив дрібне хуліганство.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав, пояснив, що перебуваючи в закладі «Бункермуз», близько 01год. до нього підійшов охоронець закладу та просив його покинути заклад, оскільки він знаходиться в стані алкогольного сп»яніння, він відмовився та адміністратор викликала працівників поліції, які доставили його у відділок поліції. Заперечив те, що він висловлювався нецензурною лайкою та навпаки намагався мирним шляхом залагодити конфлікт.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засідання повідомила суду, що того вечора перебувала із ОСОБА_1 в закладі «Бункермуз». ОСОБА_1 поводив себе адекватно, не висловлювався нецензурною лайкою.
Вимогами ч.1 ст.9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
До адміністративної відповідальності можливо притягти особу лише у разі наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення. Відсутність складу адміністративного правопорушення є підставою для закриття провадження у справі (стаття 249 КУпАП).
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі: а) об'єкт; б) об'єктивну сторону; в) суб'єкт; г) суб'єктивну сторону.
Згідно із вимогами ст.252 КУпАП , посадова особа (орган) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні обставин справи і їх сукупності.
Відповідно до вимог ч.1, 2 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Слід зауважити, що в матеріалах справи відсутні будь - які інші докази в розумінні ст. 251 КУпАП, в підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, окрім рапортів працівників поліції від 09.03.2016р.
Згідно ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а тому адміністративну справу слід провадженням закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 247, 249, 252, 276-280, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення - провадженням закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя П.Я.Стельмащук