Ухвала від 17.05.2016 по справі 9/124/10

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

17 травня 2016 року Справа № 9/124/10

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

при секретарі Косінчук О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

кредитори:

1) Управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі (54036, м. Миколаїв, вул. Очаківська, 125-а),

2) Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Миколаїв (54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41, к. 23а),

3) Миколаївський районний центр зайнятості (54036, м. Миколаїв, вул. Веселинівська, 45),

4) Дочірня компанія “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (03035, м. Київ, вул. Шолуденка, 1),

5) Дочірня компанія “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” в особі Миколаївської філії (54055, м. Миколаїв, вул. 7-а Слобідська, 70-Б/1),

6) Відкрите акціонерне товариство Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго” (54055, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 94),

7) Публічне акціонерне товариство “УкрСиббанк” (61005, м. Харків, пр. Московський, 60),

банкрут: Комунальне підприємство “Ольшанський водоканал” (57113, Миколаївський район, смт. Ольшанське, вул. Леніна, 14, ідентифікаційний код 33180362),

ліквідатор: ОСОБА_1 (54001, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 1-Б),

про банкрутство,

за участю представників учасників процесу:

від кредиторів:

1) УПФУ в Миколаївському районі: не з'явився,

2) ВВД ФСС НВВ та ПЗУ у місті Миколаїв: ОСОБА_2 - доручення № 4 від 04.01.2016,

3) Миколаївського РЦЗ: не з'явився,

4) ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України”: не з'явився,

5) ДК “Газ України” НАК “Нафтогаз України” в особі Миколаївської філії: не з'явився,

6) ПАТ “Миколаївобленерго”: ОСОБА_3 - довіреність № 01/53-660 від 28.12.2015,

7) ПАТ “УкрСиббанк”: не з'явився,

ліквідатор банкрута: не з'явився,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 12.04.2016 розгляд справи було відкладено на 17 травня 2016 року об 11 год. 00 хв.; зобов'язано ліквідатора банкрута не пізніше ніж за три робочі дні до дати проведення судового засідання надати суду (з урахуванням приписів та зауважень суду апеляційної інстанції, викладених у постанові від 23.02.2016), належні та допустимі докази, що мають значення для розгляду даної справи; явку представника Публічного акціонерного товариство (ПАТ) “УкрСиббанк” та ліквідатора банкрута визнано обов'язковою.

Усі учасники провадження у даній справі належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами (Т. 9, а. с. 24-35).

16.05.2016, на виконання вимог ухвал суду від 15.03.2016 та від 12.04.2016, до суду від ліквідатора банкрута надійшло клопотання № 02-01/39 від 16.05.2016 (Т. 9, а. с. 36-43) про долучення до матеріалів справи доказів відсутності реєстрації за Комунальним підприємством (КП) “Ольшанський водоканал” патентів та інших об'єктів права інтелектуальної власності [за результатами пошуку на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України у відповідних реєстрах]. Також у зазначеному клопотанні ліквідатор банкрута просить суд відкласти розгляд справи для надання можливості отримати відповідь від ПАТ “УкрСиббанк” на власний запит.

Як вбачається із матеріалів справи, 16.05.2016 ліквідатором банкрута направлено на адресу ПАТ “УкрСиббанк” запит № 02-01/38 від 05.05.2016 про надання інформації стосовно обладнання для комунальної насосної станції, яке перелічене в акті закупівлі обладнання від 27.04.2007 на загальну суму 149 900,00 грн., придбаного за рахунок кредиту банка (Т. 9, а. с. 42-43).

17.05.2016 ліквідатор банкрута, явка якого визнавалася судом обов'язковою, у судове засідання не з'явився, про причини нез'явлення не повідомив, однак подав до суду клопотання б/н від 17.05.2016 про продовження строку ліквідаційної процедури у даній справі на 6 (шість) місяців з метою отримання даних про майно, яке може бути включено до складу ліквідаційної маси банкрута (Т. 9, а. с. 44).

У засідання з'явилися представники Публічного акціонерного товариства (ПАТ) “Миколаївобленерго” та Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Миколаїв, які не висловили заперечень проти продовження строку ліквідаційної процедури.

Представники інших кредиторів (у т. ч. і ПАТ “УкрСиббанк”, явка представника якого визнавалася судом обов'язковою) у засідання не з'явилися, про причини нез'явлення суд не повідомили, і таким чином не скористалися наданими їм ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) процесуальними правами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку присутніх представників кредиторів, суд дійшов висновку про задоволення клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (у попередній редакції чинній до 18.01.2013 включно) (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Постановою Господарського суду Миколаївської області від 02.09.2010 боржника - КП “Ольшанський водоканал” було визнано банкрутом та відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру.

Строк ліквідаційної процедури продовжувався судом, востаннє - ухвалою від 12.08.2014 на 2 (два) місяці.

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, станом на теперішній час строк ліквідаційної процедури закінчився, однак ліквідаційна процедура не завершена.

Частина 2 ст. 22 Закону про банкрутство встановлює, що строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ч. 3 статті 24 Закону про банкрутство ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 “Про судову практику в справах про банкрутство” у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала.

Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі.

Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.

Разом з тим, господарський суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, з наведених норм Закону витікає, що ліквідатор зобов'язаний здійснювати достатні та необхідні дії для завершення ліквідаційної процедури, подання звіту та ліквідаційного балансу, якими підтверджується факт вичерпного дотримання ліквідатором вимог Закону щодо обсягу дій, належних до вчинення в ліквідаційній процедурі, здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язковий перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів (комітету кредиторів).

Тому, незважаючи на завершення строку ліквідаційної процедури, її фактичне завершення пов'язується законодавцем виключно із затвердженням звіту та ліквідаційного балансу банкрута, оформлених у відповідності до вимог названого Закону.

З урахуванням викладеного, враховуючи те, що строк ліквідаційної процедури в даній справі закінчився, господарський суд вважає за можливе продовжити строк ліквідаційної процедури на 6 (шість) місяців з дня винесення даної ухвали (тобто до 17.11.2016 включно) з метою здійснення ліквідатором достатніх та необхідних дій для завершення ліквідаційної процедури, подання звіту та ліквідаційного балансу, оформлених у відповідності до вимог ст. 32 Закону про банкрутство.

За таких обставин, враховуючи незавершеність ліквідаційної процедури, суд відкладає розгляд справи.

Крім того, судом встановлено, що кредитором у даній справі є Відкрите акціонерне товариство Енергопостачальна компанія “Миколаївобленерго”.

При цьому, представник вказаного кредитора - ОСОБА_3, який діє на підставі довіреності № 01/53-660 від 28.12.2015, у судовому засіданні повідомив суд про те, що назву кредитора було змінено на ПАТ “Миколаївобленерго” ще у 2011 році.

Враховуючи, що зміна найменування юридичної особи не потребує вчинення господарським судом дій, передбачених ст. 25 ГПК України (заміна сторони її правонаступником), однак тягне за собою необхідність державної реєстрації змін до установчих документів, докази якої, у свою чергу, в матеріалах справи відсутні.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати у ПАТ “Миколаївобленерго” відповідні докази державної реєстрації змін до установчих документів.

Керуючись ч. 2 ст. 22, ст. ст. 24, 25, ч. 12 ст. 30, ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (у попередній редакції чинній до 18.01.2013 включно), ст. ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ліквідатора банкрута б/н від 17.05.2016 задовольнити.

2. Продовжити строк ліквідаційної процедури Комунального підприємства “Ольшанський водоканал” на шість місяців з 17.05.2016 до 17.11.2016 включно.

3. Розгляд справи відкласти на 05 липня 2016 року о 10 год. 30 хв.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:

м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.

4. Зобов'язати ліквідатора банкрута не пізніше ніж за три робочі дні до дати проведення судового засідання надати суду (з урахуванням приписів та зауважень суду апеляційної інстанції, викладених у постанові від 23.02.2016), належні та допустимі докази, що мають значення для розгляду даної справи, а саме: докази отримання інформації щодо наявності зареєстрованих за банкрутом цінних паперів та докази отримання від органів статистики фінансово-господарської документації банкрута, докази отримання необхідної документації для встановлення наявності або відсутності дебіторської заборгованості, що мала бути включена до його ліквідаційної маси.

5. Зобов'язати Публічне акціонерне товариство “Миколаївобленерго” надати суду належні та допустимі докази державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи в зв'язку зі зміною її найменування з Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії “Миколаївобленерго” на Публічне акціонерне товариство “Миколаївобленерго”.

Явка ліквідатора банкрута обов'язкова.

Суддя В.С. Адаховська