Постанова від 02.07.2013 по справі 819/1527/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(у порядку скороченого провадження)

Справа № 819/1527/13-a

"02" липня 2013 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Мірінович У.А.

розглянувши у скороченому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу

за позовом прокурора Заліщицького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до відкритого акціонерного товариства «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення»

про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Заліщицького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення» про стягнення фінансових санкцій в розмірі 85000 грн., мотивуючи свої позовні вимоги тим, що постановою № 27-ПР-3-Е від 26.02.2013 року позивачем на відповідача було накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 85000 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів та зобов'язано перерахувати суми штрафу протягом 15 днів з моменту отримання вищевказаної постанови до держбюджету України. Оскільки, станом на дату розгляду справи судом відповідачем фінансова санкція в розмірі 85000 грн. до держбюджету України не перерахована, то просить стягнути її в судовому порядку.

На підставі статті 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 10.06.2013 року про відкриття скороченого провадження у справі, у якій зазначено строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Копія даної ухвали надіслана відповідачу. Заяви про визнання позову або заперечень на позов до суду відповідач не подав.

Відповідно до ч. 5 ст. 183 - 2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що емітенту - ВАТ «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення» Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було видано обов'язкове для виконання розпорядження № 180 - ПР - 3 - ТЕ від 09.07.2012 року про усунення порушень законодавства про цінні папери і зобов'язано у термін до 28.12.2012 року усунути порушення вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме: п. 5 Розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» в частині приведення статуту та внутрішніх положень товариства у відповідність до Закону, та до 31.12.2012 року письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання даного розпорядження.

В зв'язку з невиконанням розпорядження № 180 - ПР - 3 - ТЕ від 09.07.2012 року, 04 лютого 2013 року позивачем прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні емітента -ВАТ «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення».

Постанова від 04 лютого 2013 року з пропозицією прибути 15.02.2013 року у вказаний час в Тернопільське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку для надання пояснень та підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів надіслана відповідачу 08 лютого 2013 року (а.с.7).

15.02.2013 року позивачем складено акт № 11 - ПР - 3 - Е про правопорушення на ринку цінних паперів та 15.02.2013 року прийнято постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Вищевказаний акт та вищевказана постанова надіслана відповідачу 19 лютого 2013 року (а.с.10).

Згідно акту від 15.02.2013 року позивачем встановлено, що емітентом -ВАТ «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення» не виконано розпорядження про усунення порушень законодавства про ціні папери № 180 - ПР - 3 - ТЕ від 09.07.2012 року та протягом року емітент притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення.

На підставі акта 26.02.2013 року Прикарпатським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову № 27-ПР-3-Е про накладення до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 85000 грн. та зобов'язано перерахувати суму штрафу протягом 15 днів з моменту отримання вищевказаної постанови до держбюджету України.

Доказом надіслання емітенту -ВАТ «Заліщицьке районне підприємство матеріально -технічного забезпечення» вищевказаної постанови про накладення до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 85000 грн. є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек (а.с.15).

Однак, як випливає з матеріалів справи, вищевказана постанова відповідачем не оскаржена і не скасована у встановленому законом порядку, та сума штрафних санкцій застосованих до ВАТ «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення» згідно постанови № 27-ПР-3-Е від 26.02.2013 року відповідачем в добровільному порядку не сплачена.

Частиною першою ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР (далі - Закон № 448/96-ВР) передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна Комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до п. 10 та п. 14 ч.1 ст. 8 Закону № 448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно п.8 ч. 1 ст. 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною третьою ст. 11 Закону № 448/96-ВР передбачено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Таким чином, за відповідачем залишається несплачена сума штрафу в розмірі 85000 грн., а тому дана сума штрафу підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до ст. 16 Закону № 448/96-ВР спори, що виникають у ході застосування цього Закону, вирішуються судом у встановленому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги прокурора Заліщицького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 10, 11, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Заліщицьке районне підприємство матеріально - технічного забезпечення» (с. Торське, Заліщицький район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 00907237) у користь Державного бюджету України фінансові санкції на суму 85000 (вісімдесят п'ять тисяч) гривень 00 коп.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Головуючий суддя Мірінович У.А.

копія вірна

Суддя Мірінович У.А.