Ухвала від 27.01.2014 по справі 819/116/14-а

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/116/14-a

27 січня 2014 року м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мірінович У.А. перевіривши виконання вимог ст.105, 106 КАС України за позовною заявою прокурора міста Тернополя до Тернопільської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Тернополя звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Тернопільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Тернопільської міської ради від 27 січня 2014 року "Про заборону діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України в м. Тернополі".

Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Так, згідно статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

4. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

5. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та містить такі недоліки:

- позивачем не надано докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме з приводу проведення перевірки прокуратурою міста Тернополя у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів при прийнятті Тернопільською міською радою рішення "Про заборону діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України в м. Тернополі" та щодо прийняття відповідачем оскаржуваного рішення, - а в разі неможливості, позивачем не зазначено докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Так, позивачем долучено до позовної заяви лише незасвідчену копію Постанови про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 27 січня 2014р. за №119-878 вих./14, та незасвідчену копію текстового документу "27.01.2013р." який не містить обов'язкових реквізитів: назви документа, дати його складення та підпису особи яка його видала, або засвідчила витяг з такого документа.

При цьому копія письмового документа є доказом, якщо вона належним чином засвідчена: нотаріусом, органом, який видав документ, або особою, яка її подала; на копії документа обов'язково зазначається прізвище та ініціали особи, яка засвідчила її справжність. Особа може засвідчувати копію документа, якщо вона звірила її з оригіналом. Не засвідчені ніким ксерокопії документів є недопустимими засобами доказування.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення її недоліків.

Так, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до канцелярії Тернопільського окружного адміністративного суду належним чином засвідченої Постанови про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 27 січня 2014р. за №119-878 вих./14 та рішення Тернопільської міської ради від 27 січня 2014 року "Про заборону діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України в м. Тернополі".

Керуючись статтею 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Прокурора міста Тернополя до Тернопільської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Тернопільської міської ради від 27 січня 2014 року "Про заборону діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України в м. Тернополі", залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 січня 2014 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Мірінович У.А.

Копія вірна

Суддя Мірінович У.А.