про залишення позовної заяви без руху
06 травня 2016 рокум. Ужгород№ 807/624/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Національного природного парку "Синевир" до Закарпатської обласної ради, Синевірської сільської ради про оскарження рішень, -
Національний природний парк "Синевир" звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Закарпатської обласної ради, Синевірської сільської ради яким просить суд: 1) визнати незаконним та скасувати рішення Закарпатської обласної ради від 12.03.2008 року № 514 "Про внесення змін до Переліку об"єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області"; 2) визнати незаконним та скасувати рішення Синевірської сільської ради Міжгірського району Закарпатської області № 15 від 20 березня 2008 року.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до припису ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами і доповненнями внесеними 16.07.2015 року) врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Частиною 1 статті 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до пп.7 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами і доповненнями внесеними 16.07.2015 року) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду адміністративного позову, а саме: 1) майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати, фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається із поданої позовної заяви позивачем заявлено 2 самостійні вимоги немайнового характеру, зокрема: 1) визнати незаконним та скасувати рішення Закарпатської обласної ради від 12.03.2008 року № 514 "Про внесення змін до Переліку об'єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області"; 2) визнати незаконним та скасувати рішення Синевірської сільської ради Міжгірського району Закарпатської області № 15 від 20 березня 2008 року.
Відтак, дана позовна заява містить декілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об"єктом сплати судового збору. У відповідності до вимог абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI" у разі коли в позовній заяві об"єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, за подання до суду 2-х самостійних позовних вимог немайнового характеру позивачеві слід було сплатити судовий збір в розмірі 2756,00 грн.(1378,00 грн. х 2).
Однак, до матеріалів позовної заяви додано оригінал платіжного доручення за № 263 від 27.04.2016 року згідно якої позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1378,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено строки звернення до адміністративного суду.
Як передбачено ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Як вбачається з позову, позивач пропустив строк звернення до адміністративного суду, однак адміністративний позов не містить клопотання про поновлення строку звернення та докази поважності причин пропуску строку.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, для усунення вищезазначених недоліків, позивачу слід подати суду документ про сплату судового збору за вимогами немайнового характеру в розмірі 1378,00 грн. та докази в обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом.
На підставі наведеного та керуючись статтями 108, 160, 165 КАС України, суддя -
1.Позовну заяву Національного природного парку "Синевир" до Закарпатської обласної ради, Синевірської сільської ради про оскарження рішень - залишити без руху.
2. Встановити Національному природному парку "Синевир" строк для усунення недоліків в межах п'яти днів з дня отримання ним ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 06 травня 2016 № 807/624/16.
3.Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1