Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
м. Ізюм, вул. Соборна, 52, 64309, (05743) 2-14-72
Справа № 2-а-515/2010
08 червня 2010 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого - судді Хайкіна В.М.
при секретарі Орловій І.С.
з участю судового розпорядника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюм адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ІДГІС відділу ДАІ м. Ізюм та Ізюмському району та ОСОБА_3 в Харківській області старшого сержанта ОСОБА_4, про визнання протиправними дій суб'єкту владних повноважень, та скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
26.10.2009 р. ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративною позовною заявою, у якій просив визнати постанову від 15.10.2009 р. по справі про адміністративне правопорушення, винесену інспектором ДГІС відділу ДАІ м. Ізюм та Ізюмському району та ОСОБА_3 в Харківській області ОСОБА_4 та скасувати \ повному обсязі вищевказану постанову, згідно якої позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн.
У постанові вказано, що ОСОБА_2, 15.10.2009 року 0 09 годин 10 хвилин. \ Харківській області, м. Ізюм, на вул. Соборній, керуючи автомобілем ВАЗ 2101. д.н. НОМЕР_1, здійснив обгін транспортного засобу на пішохідному переході, чим порушив п.п. 14.6 ГІДР України, та його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425.00 грн.
Позивач вважає постанову у справі про адміністративне правопорушення незаконною, як таку що не відповідає вимогам діючого законодавства, та обставинам справи. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що він дійсно 15.10.2009 року. \ вказаний час, та у вказаному місці керував автомобілем НОМЕР_2. але правил дорожнього руху не порушував, так як здійснив обгін транспортного засобу, який рухався зі швидкістю не біль 20 км. на годину, за 10-15 метрів після пішохідного переходу. Крім цього, ІДПС ОСОБА_4 були порушені вимоги п.12.2 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньої патрульної служби ДАІ УМВС України, затвердженої наказом МВС України № 1111 від 13.11.2006 р., а саме автомобіль ВАЗ 2115. на якому несли патрульну службу працівники ДАІ, не є патрульним автомобілем. Просить суд позов задовольнити.
Позивач в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти ПОЗОВ) не надав.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України неявка відповідача, який є суб'єктом владних повноважень не перешкоджає розгляду справи та винесенню рішення на підставі наявних справі доказів.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:
Відповідно до вимог ч.І ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ст.280 КУпАП, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпаП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про .протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Матеріали справи не містять доказів правопорушення з боку позивача, який, у свою чергу, будь-які порушення зі свого боку заперечує, а можливість зібрання таких доказів втрачена.
Тому, задовольняючи позов, суд скасовує оскаржувану постанову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99-103.128.159-163 КАС України, ст. 18,279,280 КУпАП суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_2 до ІДГІС відділу ДА1 м. ізюм та Ізюмському району та ОСОБА_3 в Харківській області старшого сержанта ОСОБА_4, про визнання протиправними дій суб'єкту владних повноважень, та скасування постанови про адміністративне правопорушення задовольнити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АХ № 044222, від 15 жовтня 2009 р. про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 (чотириста двадцять п'ять) гривень.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.2 ст.122 КпАП України - закрити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 . апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Суддя.