Ухвала від 20.04.2016 по справі 810/1235/16

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду

20 квітня 2016 року 810/1235/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати Київську обласну державну адміністрацію видати йому дублікат посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 4, серія В-І № 417890 від 25.04.1995 року.

Позивач надав суду заяву, в якій просив направити дану адміністративну справу за підсудністю до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, оскільки відповідно до ст. 18 КАС України даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному. Також просив розглядати заяву за його відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав суду заперечення на позовну заяву та просив розглядати справу за його відсутності.

На підставі ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України судом прийнято рішення про розгляд даного клопотання у порядку письмового провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11.04.2016 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Отже, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, які підсудні та можуть бути розглянуті в окружному адміністративному суді.

У позовній заяві гр. ОСОБА_1 посилається на вимоги Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та стверджує, що має право на такий статус та, відповідно, просить суд зобов'язати відповідача видати йому дублікат посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, порядок видачі яких затверджено Постановою КМ України від 20.01.1997 № 51.

Суд бере до уваги, що процедура надання пільг заявнику, позбавлення його цих пільг завершується наданням відповідного посвідчення чи вилученням такого посвідчення і врегульована, зокрема, наступним нормами.

Так, згідно п. 2 вказаного Порядку Посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», іншими актами законодавства.

З викладеного слідує, що порядок видачі та вилучення вказаного посвідчення є невід'ємною складовою частиною процедури надання пільг, соціальних послуг, допомоги, захисту, оскільки воно є документом, який посвідчує право особи на пільги, про що зазначається в тексті цього посвідчення.

Оскільки позовні вимоги стосуються зобов'язання видати позивачу дублікат посвідчення особи , яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорія 4 , згідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України їх віднесено до підсудності місцевого загального суду як адміністративного суду.

Суд звертає увагу на ту обставину, що порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Керуючись ст.ст. 22, 122, 128, 160, 165, КАС України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії передати для розгляду до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Лапій С.М.