Постанова від 21.10.2011 по справі 1170/2а-3657/11

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2011 року Справа № 1170/2а-3657/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції (Новоархангельське відділення) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Маловисківська міжрайонна державна податкова інспекція (Новоархангельське відділення) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1П.) про стягнення податкового боргу зі сплати єдиного податку у розмірі 215,46 грн.

Позов мотивовано тим, що за відповідачкою, яка з 2010 року перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, рахується борг зі сплати єдиного податку у розмірі 215, 46 грн. Оскільки у встановлений строк вказаний борг відповідачкою не сплачено, позивач просить суд стягнути його на свою користь.

Позивач у судове засідання не прибув, надав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника та підтримання позовних вимог (а.с. 23).

Відповідачка, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце судового розгляду (а.с. 26), у судове засідання не з'явилася, причини неявки до суду не повідомила, письмових заперечень на позов не надала.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши справу на основі наявних у ній матеріалів, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 з 14.10.08 зареєстрована Новоархангельською районною державною адміністрацією як фізична особа-підприємець (а.с. 11) та з 14.10.08 взята на облік платників податків в органах державної податкової служби (а.с. 12).

ФОП ОСОБА_1 обрала на 2010 рік спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, подавши відповідну заяву до Новоархангельського відділення Добровеличківської МДПІ, зазначивши у ній вид діяльності - роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту (а.с. 14). Свідоцтво платника єдиного податку серії Ж №742078 отримано ФОП ОСОБА_1 Т.П.29.12.09 (а.с.12).

Відповідно до статті 2 Указу Президента України від 03.07.99 №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Як вбачається з картки особового рахунку ФОП ОСОБА_1, у зв'язку з невиконанням нею податкових зобов'язань зі сплати єдиного податку утворилася недоїмка у розмірі 215,46 грн. (а.с.15-18)

Наразі порядок погашення податкового боргу платників податків регулюється Податковим кодексом України.

Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

За визначеннями, наданими пп. 14.1.39, 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є грошовим зобов'язанням платника податків. Воднораз, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Таким чином, у ході судового розгляду знайшли підтвердження доводи позову про наявність у відповідачки податкового боргу з єдиного податку в сумі 215,46 грн.

Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

При цьому п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України визначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, вимоги даного адміністративного позову є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції податковий борг зі сплати єдиного податку у сумі 215,46 грн. (двісті п'ятнадцять гривень 46 копійок).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_2