Ухвала від 10.05.2016 по справі 506/187/16-а

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

10 травня 2016 р. Справа № 506/187/16-а

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Ступакова І.Г., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Котовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на постанову Красноокнянського районного суду Одеської області від 07 квітня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області про визнання протиправним рішення про відмову у призначенні пільгової пенсії та зобов'язання призначити пенсію на пільгових умовах,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Красноокнянського районного суду Одеської області від 07 квітня 2016 року позов задоволено. Визнано відмову УПФ України у Красноокнянському районі Одеської області в призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку незаконною. Скасовано рішення технічної наради з питань призначення пенсій в УПФ України у Красноокнянському районі Одеської області від 22 жовтня 2016 року (протокол №2) про відмову у призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку згідно із п.2 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зобов'язано УПФ України у Красноокнянському районі Одеської області призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до п.2 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з моменту звернення, зарахувавши ОСОБА_1 як пільговий підземний стаж, що дає право на пільгову пенсію зі зниженням пенсійного віку на підставі п.2 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», стаж роботи підземного електрослюсаря з 01 липня 1985 року по 15 липня 1990 року.

21 квітня 2016 року на постанову Красноокнянського районного суду Одеської області від 07 квітня 2016 року Котовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області подало апеляційну скаргу разом із клопотанням про звільнення від сплати судового збору.

Як встановлено ч.1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Наведені скаржником у клопотанні обставини не свідчать про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, передбачених ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір", у зв'язку з чим клопотання щодо звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме по справі не сплачено судовий збір.

01 вересня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір".

У відповідності до положень статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги немайнового характеру на рішення суду, яка подана суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем судовий збір становить 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, код бюджетної класифікації - 22030101, отримувач коштів: УК у м. Одесі/Приморський район/22030101, код ЄДПРОУ 38016923, банк отримувач: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011 в сумі 1 515, 80 грн.

Відповідно до вимог ч.5 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.102, ч.1 ст. 108, ст. 187, 189 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання Котовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Красноокнянського районного суду Одеської області від 07 квітня 2016 року.

Апеляційну скаргу Котовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на постанову Красноокнянського районного суду Одеської області від 07 квітня 2016 року залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги, а саме для перерахування або внесення на рахунок №31212206781008, код бюджетної класифікації - 22030101, отримувач коштів: УК у м. Одесі/Приморський район/22030101, код ЄДПРОУ 38016923, банк отримувач: ГУДКСУ в Одеській області, МФО: 828011 судовий збір в сумі 1 515, 80 грн. до 30 травня 2016 року.

Роз'яснити Котовському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Одеської області, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Суддя І.Г. Ступакова