Постанова від 22.04.2016 по справі 405/2498/16-а

Справа № 405/2498/16-а

2-а/405/36/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.04.2016 Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:

головуючої судді Шевченко І.М.

при секретарі Фришко А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України про визнання неправомірними дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась в суд з адміністративним позовом в якому просить визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді щодо відмови здійснити перерахунок пенсії, як працівнику прокуратури, за вислугою років з 1 січня 2016 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 22 лютого 2016 року звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді з заявою, згідно якої просила здійснити їй перерахунок пенсії за вислугою років за правилами частини 1 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» в редакції ОСОБА_2 України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ "Про внесення змін до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру», згідно поданої довідки прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 № 18-51 вих.-16 про заробіток для здійснення перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років з 1 січня 2016 року. Довідка для перерахунку пенсії надана їй в зв'язку з підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів». Раніше їй неодноразово Управлінням здійснювалися перерахунки пенсії при підвищенні заробітної плати працівникам органів прокуратури, оскільки вони передбачені нормами, які діяли на момент призначення їй пенсії. Проте, управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограда відмовило в перерахунку пенсії за вислугою років згідно рішення від 29 лютого 2016 року № 155098, так як, відповідно до п.5 Прикінцевих положень ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213 у разі неприйняття до 1червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії / щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру». У зв'язку з цим, з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються. Крім того, ч. 20 ст. 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» №1697-18 передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час в Україні така постанова відсутня, тому Управління зазначило, що законодавчі підстави проведення перерахунку відсутні.

Позивачка вважає неправомірними дії посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, оскільки вбачає в них порушення вимог Конституції України, чинного законодавства України про пенсійне забезпечення та загальнообов'язкове пенсійне страхування, ОСОБА_2 України «Про прокуратуру», тому просить суд позовні вимоги задовольнити повністю, визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України м. Кіровограді та скасувати рішення №155098 від 29 лютого 2016 щодо відмови ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії за вислугою року років відповідно до статті 50-1 ОСОБА_2 України "Про прокуратуру" (зі змінами, внесеними згідно із законом України від 05.10.1995 №358/95-ВР, у редакції ОСОБА_2 України від 12.07.2001 №2663-111), на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 № 18-51 вих.-16 про заробітну плату з розрахунку 90% із середнього заробітку, без обмеження граничним розміром. Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( згідно статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» в редакції ОСОБА_2 України від 12.07.2001 року №2663-III «Про внесення змін до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру»), на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 № 18-51 вих.-16 про заробіток, для перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою, без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугу років з 1січня 2016 року, стягнути із Державного бюджету України на її користь судовий збір в розмірі 551,20 грн.

Позивач судове засідання не з'явилась, про час і місце розгляду справи повідомлена, надала заяву, в якій вказала, що підтримує позовні вимоги та просить їх задовольнити, просить провести розгляд справи без її участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце слухання справи повідомлений, надав суду заперечення та посилаючись на викладені в них обставини, просив відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено такі факти і відповідні правовідносини.

Відповідно до ч.1ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушено її права, свободи та інтереси.

Положення ст.6 КАС України є реалізацією ч.1 ст.55 Конституції України, визначає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, у разі, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 01.03.2002 року перебуває на обліку в УПФ України в м. Кіровограді і отримує пенсію за вислугою років, як працівник органів прокуратури. Загальний страховий стаж становить 41 рік 1 місяць 1 день, з них 34 роки 22 дні на посадах прокурора. Після призначення пенсії відповідач неодноразово здійснював перерахунок її пенсії згідно поданих довідок із прокуратури Кіровоградської області з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати відповідної категорій прокурорських працівників.

22 лютого 2016 року позивачка звернулася до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді з заявою, згідно якої просила здійснити їй перерахунок пенсії за вислугою років за правилами частини 1 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» в редакції ОСОБА_2 України від 12.07.2001р. № 2663-ІІІ «Про внесення змін до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру», згідно поданої довідки прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 № 18-51 вих.-16 про заробіток для здійснення перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років з 1 січня 2016 року. Довідка для перерахунку пенсії надана їй у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді від 29 лютого 2016 № 155098 було відмовлено в здійсненні перерахунку з наступних підстав: відповідно до п.5 Прикінцевих положень ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213 у разі неприйняття до 1червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії / щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру». У зв'язку з цим, з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються. Крім того, ч. 20 ст. 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» №1697-18 передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час в Україні така постанова відсутня, тому Управління зазначило, що законодавчі підстави проведення перерахунку відсутні.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування. Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Окрім того, відповідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і ОСОБА_2 України «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.

Згідно частини 1 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» в редакції ОСОБА_2 України № 2663-ІІІ від 12.07.2001р. «Про внесення змін до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру», за правилами якої ОСОБА_1 було призначено пенсію за вислугою років, передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Відповідно до мого (вказаного вище стажу) мені призначено пенсію в розмірі 90%.

Частиною 13 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» (в редакції від 12.07. 2001р.) встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною 17 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» (в редакції від 12.07.2001р.) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи. Позивачу ОСОБА_1 пенсія неодноразово перераховувалася. На підставі частини 18 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим ОСОБА_2 призначена пенсія, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.

Частину 1 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» 1 жовтня 2011 року замінено двома частинами відповідно до п.п. 4 п. 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» ОСОБА_2 України від 08.07.2011р. № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».Відповідно до частини 2 статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру», в редакції чинній з 01 жовтня 2011р. та на час звернення із заявою про перерахунок пенсії, пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії та вводиться обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Цією ж статтею передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

ОСОБА_2 в редакції на час призначення ОСОБА_1 пенсії не передбачають обмеження максимального (граничного) розміру пенсії, виплату при перерахунку пенсії різниці за минулий час не більше як за 12 місяців.

Змінами у статті 50-1 ОСОБА_2 України "Про прокуратуру", які були внесені ОСОБА_2 України від 08.07.2011р. № 3668-VІ встановлено новий порядок призначення та визначення розміру пенсії за вислугою років прокурорам та слідчим, яка призначається після 08 липня 2011р. та до п. 5 Прикінцевих положень ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру». У зв'язку з викладеним, з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються. Крім того ,ч. 20 ст. 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» №1697-18 передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій визначаються Кабінетом Міністрів України. На сьогодні в Україні така постанова відсутня.

У п.5 прикінцевих положень ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213, зазначено лише про призначення пенсій, тобто це стосується осіб, які звертаються вперше про призначення пенсії. Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений вищевказаними законами не поширюються на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.

Таким чином, нова редакція ст.50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру»(2011 року) та ст. 86 нового ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» (2014 року) суттєво звужує і обмежує зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цих законів.

ОСОБА_3 Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення ОСОБА_3 Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги, від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій та від 11жовтня 2005 року № 8-рп/2005 у справі про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання).

У згаданих рішеннях ОСОБА_3 Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових, економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. Також зазначено, що пільги, компенсації і гарантії є видом соціальної допомоги і необхідною складовою конституційного права на достатній життєвий рівень, тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесенням змін до чинних законів за ст.22 Конституції України недопустимі.

Крім того, ОСОБА_3 Суд України в мотивувальній частині рішення від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99 щодо офіційного тлумачення положення ч.1 ст.58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загально визначеним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплено у ч.1 ст.58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час якого вони настали.

У рішенні ОСОБА_3 Суду України у справі №1-9/2015 від 13 травня 2015 року зазначено, що Україну проголошено соціальною, правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй; органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 1, частина перша, друга статті 8, частина друга статті 19 Конституції України). Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, передбачених законом (частина перша статті 46 Конституції України). В Україні на конституційному рівні гарантовано право громадян на соціальний захист, для забезпечення якого необхідне здійснення комплексу державного захисту, форм і видів пенсійного забезпечення (пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України). ОСОБА_3 Суд України зазначив, що ОСОБА_4 України закріплює основоположні засади права громадян на соціальний захист і відносить до законодавчого регулювання механізм реалізації цього права (абзац сьомий пункт 2 мотивувальної частини рішення від 20 червня 2001 року №10-рп/2001).

Виходячи із висловленого у рішеннях ОСОБА_3 Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Аналогічна правова позиція сформульована і Верховним Судом України, зокрема постановами в адміністративних справах від 10.12.2013 (справа№21-420-а-13), від 10.12.2013 (справа №21-348-а-13), від 17.12.2013 ( справа № 21-445-а-13), від 06.10.2015 (справа №21-2432/15). Верховний Суд України вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка діяла на момент призначення пенсії. Також зазначає, що процедури призначення пенсії та перерахунку різні за змістом і механізмом.

Верховною Радою України, 02.03.2015 прийнято ОСОБА_4 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII у якому в Прикінцевих положеннях передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України» , «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України»,«Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

З 15 липня 2015 року введено в дію новий ОСОБА_4 України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII, яким на сьогоднішній день регулюються питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури України.

Статтею 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення. За Конституцією України Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Конституції та законів України, в тому числі у сфері соціального захисту (пункти 1, 3 статті 116). Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян регулюється спеціальними законами з урахуванням особливостей умов праці, характеру, складності і значущості виконуваної роботи, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод тощо.

У випадку суперечності норм закону та Конституції України, які прийняті Верховною Радою України - вона вирішується на користь Конституції, яка має найвищу юридичну силу. Такого висновку дійшов і ОСОБА_3 Суд України у своєму рішенні у справі №1-9/2015 від 13 травня 2015 року (пункти 2.1. та 2.2. мотивувальної частини рішення). З огляду на зазначене, визнання ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина ОСОБА_3 Судом України вважається скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.

Зі спірного питання склалася судова практика (зокрема ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 28 березня 2016 року по справі №756/ 529/16-а). В ухвалі зазначено, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законами зміни до ОСОБА_2 «Про прокуратуру» стосуються порядку призначення пенсії, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення.

Судом враховано, що постановою Дніпропетровського апеляційного суду від 28.10.2014 справа № 405/1647/14-а (2-а/405/74/14) та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24.09.2015 визнано право позивача ОСОБА_1 на перерахунок пенсії в розмірі 90%, а постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 22.04.2015 по справі №405/11910/14-а та ухвалою Дніпропетровського апеляційного суду від 21.09.2015 по справі №405/ 11910 /14а(2-а/ 405/ 609/ 14) визнано неправомірним обмеження пенсії позивача граничним розміром та зобов'язано УПФУ в м. Кіровограді здійснити перерахунок пенсії без обмежень граничним розміром.

Керуючись ст.71 КАС України суд вважає, що УПФ України в м. Кіровограді належних і допустимих доказів на підтвердження правомірності своїх дій, які стосуються спірних правовідносин, не надано.

Таким чином, виходячи з наведених рішень ОСОБА_3 Суду України та судів вищого рівня розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо часткового задоволення позовних вимог, оскільки позов є обґрунтованим, визнання ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІ правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянин вважається скасуванням або обмеженням цих прав і свобод, а безпідставне поширення його на нове законодавство є порушенням ст.58 Конституції України. Зміни внесені до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» стосуються нових призначень пенсії, а не перерахунку раніше призначеної пенсії. При перерахунку пенсії позивачеві має застосовуватися норма, яка діяла на момент призначення пенсії. Відповідно до ч. 13 ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» перерахунок пенсії має здійснюватися з дня звернення за перерахунком, тобто з 22 лютого 2016 року, а не з 01 січня 2016 року, як заявлено позивачем в позовних вимогах.

Відповідно до ст.94 КАС України, стягнути з Державного бюджету України на користь позивача 551,20 грн. понесених нею судових витрат.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1, ч. 13, ч. 18 ст. 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру», ОСОБА_2 України «Про судовий збір», ст.ст. 2, 11, 17 -19, 69, 71, 94, 104-106, 138, 158-163, 167, 185-186 КАС України, -

П О С ТА НО В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про визнання неправомірними дій, суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді щодо відмови ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії за вислугою року років відповідно до статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із законом України від 05.10.1995 №358/95-ВР, у редакції ОСОБА_2 України від 12.07.2001 №2663-111), на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 № 18-51 вих.-16 про заробітну плату з розрахунку 90% із середнього заробітку, без обмеження граничним розміром.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( згідно статті 50-1 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» в редакції ОСОБА_2 України від 12.07.2001 року №2663-III «Про внесення змін до ОСОБА_2 України «Про прокуратуру»), на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області від 29.01.2016 № 18-51 вих.-16 про заробіток, для перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою, без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугою років з дня звернення із заявою про перерахунок, тобто з 22 лютого 2016 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути із Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати зі сплати судового збору в сумі 551,20 грн.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ленінського районного

суду м. Кіровограда Шевченко