Постанова від 23.07.2012 по справі 2-а/1970/2743/12

ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа № 2-а/1970/2743/12

23 липня 2012 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої Дерех Н.В.

секретаря Вальчук І.М.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4, ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) до Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання дій неправомірними та скасування п. п. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року, -

ВСТАНОВИВ:

Збаразький районний комунальний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)( надалі позивач) звернувся до суду з позовом до Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції ( надалі відповідач, Фінінспекція) про визнання дій відповідача при складанні акта та пред'явлення вимоги неправомірними та скасування вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року.

До початку розгляду справи по суті, позивачем заявлено письмове клопотання про уточнення позовних вимог від 17.07.2012 року № 552, в якому просить зменшити розмір позовних вимог, виключивши з позовних вимог скасування п. 6 вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, суду пояснили, що працівниками Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за період з 01.07.2008 року по 29.02.2012 року. За результатами ревізії складено акт № 17 - 22/143 від 06.06.2012 року, у якому встановлено ряд порушень, на підставі чого позивачу було направлено обов'язкові вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року.

Із зазначеними в акті порушеннями, які викладені також у вищевказаній вимозі, представники позивача не погоджуються, оскільки на ревізований період фонд заробітної плати не дозволяв здійснювати виплати та доплати, при цьому право, а не обов'язок, у кожному конкретному випадку встановлювати доплати надана керівнику (п. 1.7. Умов оплати праці), а тому посилання відповідача на те, що позивачем порушено вимоги п.п. 1 п. 2.4.5, та додатку 3 п. 2.6., п. 3.4.7. Умов оплати праці стосовно не донарахування доплати у розмірі 10% посадового окладу працівникам, які використовують в роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайнятті прибиранням туалетів в розмірі 10278,05 грн. та доплати у розмірі 15% у зв'язку із шкідливими та важкими умовами праці соціальним працівникам в розмірі 162302,05 грн. є хибним.

Представники позивача доповнили, оскільки індексація заробітної плати працівникам була проведена у точній відповідності з вимогами Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, то п. 5 вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року

Щодо вжиття заходів по відшкодуванню зайво виплаченої індексації заробітної плати в сумі 28958.22 грн. є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Щодо нібито наявного порушення п. п. 8 п. 2.4.5 Умов оплати праці стосовно не донарахування доплати у розмірі 20% у зв'язку із обслуговуванням осіб із значною зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, передбаченої штатним розписом та наказом керівника від 01.04.2009 року № 37 і зобов'язання провести донарахування та виплатити працівникам недоотриману доплату до заробітної плати у сумі 91033 грн. 33 коп., то представники позивача зазначили, що на час видання наказу керівника ТЦСО від 01.04.2009 року № 37 про встановлення доплати у розмірі 20% соціальним робітникам у зв'язку із обслуговуванням осіб із значною зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, таких осіб було 15. Однак, працівники Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції при проведенні ревізії та пред'явлені вимоги порахували суму доплати за весь період з часу видання відповідного наказу 01.04.2009 року по 29.02.2012 року, тобто по останній день ревізованого періоду, не взявши до уваги той факт, що такі доплати встановлюються лише на один фінансовий рік, так як здійснюються на підставі фінансових призначень і в межах фонду заробітної плати. При цьому такі виплати здійснюються працівникам соціальних установ при наявності у них таких осіб на обслуговуванні. Станом на останній день 2009 року таких осіб залишалось на обслуговуванні в ТЦСО лише 13 чоловік, так як померли ОСОБА_6 (10.10.09) та ОСОБА_7 (26.11.09). Доповнили, що впродовж 2010 року та по 21 січня 2012 року померли: ОСОБА_8 (14.01.11), ОСОБА_9 (07.01.10), ОСОБА_10 (01.04.10), ОСОБА_11 (01.09.10), ОСОБА_12 (21.05.11), ОСОБА_13 (14.11.11), ОСОБА_14 (17.12.11), ОСОБА_15 (21.01.12), а також переведенні в геріатричне відділення та на обслуговування родичів: ОСОБА_16 (01.11.10), ОСОБА_17 (04.01.10), ОСОБА_18 (21.10.10), ОСОБА_19 (01.02.11), ОСОБА_20 (05.09.11). А тому, станом на останній день ревізованого періоду із зазначених у згадуваному наказі осіб, на обслуговуванні соціальних робітників ТЦСО вже нікого не було. Фінансових призначень, починаючи з 01 січня 2010 року для здійснення таких виплат в ТЦСО не було, фонд заробітної плати також не міг забезпечити подібні виплати. Більше того з 05 травня 2010 року працівники ТЦСО були переведені за їхніми заявами на 0.5% - 0,75% ставки, а тому перестали виконувати встановлені законодавством норми тривалості робочого часу і втратили право на отримання доплат (п. 1.3. Умов оплати праці).

Представники позивача також звернули увагу суду на те, що Збаразький районний комунальний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) керується Положенням про Збаразький районний комунальний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого рішенням Збаразької міської ради від 06.07.2011 року № 97 (далі - Положення № 97) та Переліком соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженим рішенням Збаразької районної ради від 06 липня 2011 року № 97 (далі -Перелік № 97), а тому посилання відповідача на те, що позивачем порушено п.45 типового Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 є також хибним.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали та пояснили, що дії відповідача щодо пред'явлення на підставі акту ревізії № 17 - 22/143 від 06.06.2012 року обов'язкових до виконання п. п. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 вимоги № 19 -17-12-15/1432 від 13.06.2012 року здійснені на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами України, та посилаючись на пояснення викладені у письмовому заперечені, просили у задоволені позову відмовити.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Згідно з п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 року № 765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції», контрольно -ревізійні управління в областях шляхом реорганізації перетворено в державні фінансові інспекції в областях.

Права фінансової інспекції закріплені в ст.10 Закону України «Про Державну контрольно - ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939 (далі - Закон № 2939) Головному контрольно-ревізійному управлінню України надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

Згідно ст. 2 цього ж Закону Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до п. З Порядку проведення інспектування Державною конрольно-ревізійною службою, що затверджений постановою Кабінету міністрів України від 20.04.2006 № 550 ( надалі - постанова № 550), акт ревізії - це документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати.

Пунктом 46 постанови № 550 передбачено, що якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень ( зауважень) до нього - не пізніше 3 робочих днів після надіслання висновків на такі заперечення ( зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування. Право на пред'явлення вимог також передбачене п.7 ст. 10 Закону України « Про Державну контрольно - ревізійну службу в Україні».

Як вбачається з матеріалів справи з 30.03.2012 року по 29.05.2012 року відповідно до п.1.3.4 Плану контрольно - ревізійної роботи Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції на І квартал 2012 року та на підставі направлень на проведення ревізії № 97 від 30.03.2012 року, № 120 від 18.04.2012 року та № 124 від 19.04.2012 року працівниками Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за період з 01.07.2008 року по 29.02.2012 року, про що складено акт ревізії від 06.06.2012 №17-22/143, який підписаний без заперечень.

Ревізією дотримання законодавства при встановленні надбавок та доплат працівникам геріатричного відділення встановлено, що в порушення п.3.4.7 розділу З Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 № 308/519, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2005 р. за № 1209/11489 (далі - Умов оплати праці), не проводилося нарахування доплати у розмірі 10% посадового окладу працівникам (в тому числі молодшим медичним сестрам), які використовують в роботі дезінфікуючі засоби, позивачем за період з 01.07.2008 по 01.03.2012 на загальну суму 10278,05 грн., в тому числі в 2008 році - 558,60 грн., в 2009 році - 2126,63 грн., в 2010 році - 2848,37 грн., 2011 рік - 3330,05 грн. та січень - лютий 2012 року - 1414,40 грн.

Ревізією дотримання законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати соціальним робітникам встановлено, що в порушення п.2.4.5 п.п.8 Умов оплати праці не проводилося нарахування доплати у розмірі 20% у зв'язку з обслуговуванням осіб із значною зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, передбаченої штатним розписом та наказом керівника № 37 від 01.04.2009 на суму 91033,33 грн., в тому числі за 2010 рік - 22780,68грн., 2011 рік - 60086,97грн., січень - лютий 2012 року - 8165,68 гривень.

Також, в порушення п.2.4Л п.п.1 та додатку 3 п.2.6 Умов оплати праці не проводилося нарахування доплати у розмірі 15% у зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці соціальним робітникам, передбаченої штатним розписом, на суму 162302,05 грн., в тому числі за 2010 рік -147808,49грн., 2011 рік - 14493,56 гривень.

Ревізією порядку проведення індексації грошових доходів працівників встановлено, що в порушення п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ № 1078 від 17.07.2003 року (далі -Порядок № 1078), внаслідок невірно визначеного базового місяця зайво нараховано індексації на загальну суму 3108830 грн., в тому числі: в 2009 році на суму 7849,02грн., в 2010 році - 14595,51грн., в 2011 році - 8643,77 гривень. Та як наслідок зайво перераховано нарахувань на заробітну плату до державних цільових фондів в сумі 11305,36грн., в тому числі в 2009 році в сумі 2857,04грн., в 2010 році - 5312,76грн., 2011 році - 3137,69 гривень.

Також, ревізією встановлено, що в порушення вимог п.42 та п. 45 Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 (далі -Перелік № 1417), позивачем до стаціонарного відділення приймалися громадяни, які мають дітей без направлення (путівки) та рішення Збаразької районної ради про надання дозвіл на влаштування їх на повне державне забезпечення, у зв'язку з чим, територіальним центром понесено витрат на суму 16429,33 грн.

На підставі вищевказаного та згідно п.7 ст. 10 Закону № 2939, відповідачу було направлено вимогу № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року «Про усунення виявлених недоліків», пунктами 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 яких позивача було зобов'язано:

- опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення виявлених порушень, розглянути питання щодо притягнення до відповідальності винних осіб;

- в порушення вимог п.3.4.7 розділу 3 Умов оплати праці, провести дорахування та виплатити працівникам недоотриману доплату до заробітної плати в сумі 10278,05 грн.;

- в порушення вимог п.2.4.5 пп. 8 Умов оплати праці, провести дорахування та виплатити працівникам недоотриману доплату до заробітної плати в сумі 91033,33 грн.;

- в порушення вимог п.2.4.5 пп. 1 та додатку 3 п.2.6 Умов оплати праці, провести дорахування та виплатити працівникам недоотриману доплату до заробітної плати в сумі 162302,05 грн.;

- в порушення вимог п.5 Порядку № 1078, вжити заходів по відшкодуванню зайво виплаченої індексації заробітної плати в сумі 28958,22 грн., з осіб, які їх отримали безпідставно, в порядку та розмірах встановлених ст.ст. 127, 136 КЗпП України. У разі пропуску встановленого строку - відшкодувати порушення за рахунок керівника, що допустив зайві гроші виплати (ст.133 КЗпП України) та перерахувати кошти в сумі 28958,22 грн. в дохід районного бюджету;

- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фондів та повернути зайво сплачені кошти в сумі 10532,34 грн. в дохід районного бюджету;

- в порушення п.45 Переліку № 1417, провести відповідну роботу щодо відшкодування витрат в сумі 16429,33 грн.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Щодо встановлених порушень, а саме пп. 1, пп. 8 п.2.4.5, п.3.4.7 та додатку 3 п.2.6 Умов оплати праці, то слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95-ВР, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу та складається з основної та додаткової заробітної плати. Основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов'язань щодо оплати праці (ст. 15 цього Закону та ст.97 КзПП України).

Відповідно до ч.2 наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України від 5 жовтня 2005 року N 308/519, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2005 р. за N 1209/11489 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення» керівникам закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення в межах фонду заробітної плати установити працівникам посадові оклади (тарифні ставки), доплати та надбавки, виходячи з розмірів, передбачених цими Умовами: - п.3.4.7 Умов оплати праці, працівникам, які використовують у роботі дезинфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки);

- пп.8 п.2.4.5 Умов оплати праці, посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, підвищуються на 20%;

- пп. 1 п.2.4.5 Умов оплати праці, посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено у додатку 3, підвищуються на 15 % у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Посилання позивача на довідку Фінансового управління Збаразької РДА щодо неможливості додаткового виділення 293,7 тис. грн. на 2012 рік судом не приймається до уваги, оскільки вона стосується виділення коштів по акту ревізії в поточному році. ОСОБА_18 цього, головним розпорядником коштів позивача є управління праці та соціального захисту населення Збаразької РДА, а не фінансове управління.

Відповідно до ст.22 Бюджетного кодексу України, головний розпорядник бюджетних коштів розподіляє та доводить до розпорядників нижчого рівня обсяги бюджетних асигнувань, затверджує кошториси тощо. А, відповідно до п.10, п.11, п.12 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, головні розпорядники бюджетних коштів на підставі відомостей про граничні обсяги видатків бюджету та надання кредитів з бюджету загального фонду встановлюють для розпорядників нижчого рівня граничні обсяги видатків бюджету та/або надання кредитів з бюджету із загального фонду бюджету, термін подання проектів кошторисів і дають вказівки щодо їх складання.

ОСОБА_18 цього, на виконання пп.8 п.2.4.5 Умов оплати праці, позивачем 01.04.2009 року видано наказ про підвищення посадового окладу працівникам, які обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих на 20 % за списком. Станом на 01.03.2012 вищевказаний наказ не скасовано та не внесено до нього жодних змін, що відповідно є підставою для нарахування і виплати 20% доплати працівникам.

Щодо встановленого порушення, а саме п. 5 Порядку № 1078, то слід зазначити, що у зв'язку з підвищенням посадових окладів, місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін. Індексація грошових доходів за цей місяць не провадиться, відповідно до абз.1 п.5 Порядку № 1078.

Щодо встановленого порушення, а саме п. 45 Переліку № 1417, то слід зазначити, що відповідно до п. 42 Переліку № 1417 за рішенням органу, що утворив територіальний центр, до стаціонарного відділення на загальних підставах можуть прийматися (за наявності вільних місць) громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі зазначені категорії громадян перебувають у стаціонарному відділенні на умовах оплати згідно із затвердженими тарифами або за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів.

Пунктом 45 Переліку № 1417 передбачено, що до стаціонарного відділення громадяни приймаються за направленням (путівкою) управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Направлення (путівка) видається на підставі письмової заяви громадянина, паспорта, висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я про не здатність його до самообслуговування та потребу в постійному сторонньому догляді та допомозі.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме особової справи жительки с. В.Раковець ОСОБА_21 встановлено, що на підставі накладеної резолюції директора територіального центру ОСОБА_3 було видано наказ по геріатричному відділенні № 23 від 08.10.2010 на перебування її у геріатричному відділенні на повному державному забезпеченні. Без направлення (путівки) управлінням праці та соціального захисту населення Збаразької РДА громадянка ОСОБА_21 була поселена в геріатричне відділення з 08.10.2010 року (направлення (путівка) було виписане Управлінням праці 09.06.2011 року за № 3).

Беручи до уваги той факт, що громадянка ОСОБА_21 має дітей, то у відповідності до п.42 Переліку № 1417, Збаразькою районною радою дано дозвіл на влаштування її на повне державне забезпечення в геріатричне відділення та винесено рішення від 17.03.2011 року за № 67.

Таким чином, громадянка ОСОБА_21 проживала в геріатричному відділенні в період з 08.10.2010 року по 16.03.2011 року без рішення Збаразької районної ради та без направлення (путівка), що є порушенням вимог п.42 та п. 45 Переліку № 1417.

Аналогічне порушення встановлене щодо жительки с. Решнівка ОСОБА_22. Судом з особової справи даної громадянки встановлено, що на підставі накладеної резолюції директора територіального центру ОСОБА_3 було видано наказ по геріатричному відділенні № 16 від 05.09.2011 про перебування її у геріатричному відділенні на повному державному забезпеченні. Без направлення (путівки) управління праці та соціального захисту населення Збаразької РДА громадянка ОСОБА_22 була поселена в геріатричне відділення з 05.09.2011 року (направлення (путівка) було виписане Управлінням праці 29.09.2011 року за № 24).

Беручи до уваги той факт, що громадянка ОСОБА_22 має дітей, то у відповідності до п.42 Переліку № 1417, Збаразькою районною радою дано дозвіл на влаштування її на повне державне забезпечення в геріатричне відділення та винесено рішення від 16.12.2011 року за № 129.

Таким чином, громадянка ОСОБА_22 проживала в геріатричному відділенні в період з 05.09.20П року по 15.12.2011 року без рішення Збаразької районної ради, що є порушенням вимог п.42 Переліку № 1417.

Слід зазначити, що дія закону (нормативно-правового акта) чи навіть окремої його норми права - це обов'язковість їх виконання (всіма) громадянами, посадовими особами, державними органами та іншими суб'єктами права стосовно певної сфери (виду) суспільних відносин, за певних обставин (ситуацій), протягом певного часу, на певній території (у певному просторі) та щодо конкретного кола суб'єктів права, тобто осіб, організацій (в широкому смислі слова), які наділені певними характеристиками.

Відповідно до ч.4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Таким чином, Переліком № 1417 визначаються умови та порядок здійснення соціального обслуговування (надання соціальних послуг) стаціонарним відділенням для постійного або тимчасового проживання територіального центру та Перелік № 1417 має вищу юридичну силу, чим Положення № 97 та Перелік № 97, а тому, суд критично ставиться до тверджень представників позивача про те, що Збаразьким районним комунальним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не порушено п.45 Переліку № 1417, оскільки позивач керується Положенням № 97 та Переліком № 97.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що дії відповідача при складанні ОСОБА_19 ревізії та пред'явлення вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року відповідають вимогам Закону України « Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», а оскаржувана вимога пред'явлена правомірно, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, а тому позовні вимоги позивача є безпідставними й задоволенню не підлягають.

Керуючись Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86,160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові Збаразького районного комунального територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) до Тернопільської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання дій неправомірними та скасування п.п. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 вимоги № 19-17-12-15/1432 від 13.06.2012 року - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 26 липня 2012р.

Головуючий суддя Дерех Н.В.