Постанова від 13.04.2016 по справі 369/1982/16-а

Справа № 369/1982/16-а

Провадження № 2-а/369/142/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.04.2016 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Усатова Д.Д.,

при секретарі Кузьменко П.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області в порядку адміністративного судочинства з позовом до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що він реалізуючи своє право в порядку статті 118 Земельного кодексу України звернувся до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області з клопотанням та доданими до нього графічними матеріалами, стосовно права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки: а саме визначення та виділення йому у власність земельної ділянки без його погодження, орієнтовною площею 0,25 га в межах села Білогородка, Києво-Святошинського району, Київської області з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

18 грудня 2015 року рішенням № 30/7 Білогородська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області розглянула клопотання на другій сесії сьомого скликання та відмовила у задоволенні клопотання про виділення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд у межах норм безоплатної приватизації орієнтовною площею 0,25 га у межах с.Білогородка у зв»язку із невідповідністю місця розташування земельної ділянки.

На думку позивача прийняте рішення відповідачем порушує його права та законні інтереси гарантовані йому Конституцією та нормами чинного законодавства України.

Тому посилаючись на вищевикладене та норми закону позивач просив суд визнати протиправними дії Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київськох області про надання земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд в селах не більше 0,25 га в адміністративних межах с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області та скасувати рішення Білогородської сільської ради № 30/7 від 18 грудня 2015 року «Про розгляд клопотання гр. ОСОБА_1.»; зобов»язати Білогородську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області повторно винести на засідання чергової сесії Білогородської сільської ради розглянути по суті та прийняти рішення по клопотанню ОСОБА_1 про виділення та передачу у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд в межах норм безоплатної приватизації орієнтовною площею 0,25 га в межах села Білогородка Києво-Святошинського району Київської області відповідно до чинного законодавства і дати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати мотивовану відмову у його наданні. Витрати по сплаті судового збору покласти на позивача.

В судове засідання позивач не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, направив до суду заяву в якій просив розгляд справи проводити у його відсутності, позовні вимоги підтримав.

Відповідач направив до суду заперечення з додатками, в яких просив у позові відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній докази, приходить до висновку що позов не підлягає до з наступних підстав.

Згідно статті 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Відповідно до ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

В силу ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Згідно ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 звернувся до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області з клопотанням та доданими до нього графічними матеріалами, стосовно права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки: а саме визначення та виділення йому у власність земельної ділянки без його погодження, орієнтовною площею 0,25 га в межах села Білогородка, Києво-Святошинського району, Київської області з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Рішенням другої сесії 12 скликання від 18 грудня 2015 року № 30/7 Білогородська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області відмовила у задоволенні клопотання про виділення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд у межах норм безоплатної приватизації орієнтовною площею 0,25 га у межах с. Білогородка у зв»язку із невідповідністю місця розташування земельної ділянки.

Оскільки в заяві позивача не було визначено бажане місце розташування земельної ділянки на графічних матеріалах, тобто позначень щодо бажаного місяця розташування земельної ділянки не міститься в тих матеріалах які надав позивача до сільської ради, а також невідповідність місця розташування об'єкта генеральному плану Білогородської сільської ради, сільською радою, було правомірно прийнято рішення щодо відмови по суті звернення гр. ОСОБА_1 у відповідності до ст. 118 Земельного кодексу України.

На підставі вищевикладеного, а також аналізуючи положення норм земельного законодавства України щодо набуття громадянами прав на землю із земель державної та комунальної власності, суд знаходить рішення Білогородської сільської ради від 18.12.2015 року було прийнято правомірно, у відповідності до вимог Земельного кодексу України, а отже вимоги позивача не підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене та на підставі ст.ст. 81, 116, 118, 122 Земельного кодексу України, ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та керуючись ст.ст. 8, 9, 11, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського Апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом 10 днів з моменту отримання постанови.

Суддя: Д.Д.Усатов