Ухвала від 11.04.2016 по справі 820/415/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про заміну неналежної сторони у справі

11.04.2016 р. № 820/415/16

Харківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді - Тітова О.М., суддів Панченко О.В., Спірідонова М.О., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛБАНИ" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Державної фіскальної служби України, Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, третя особа: Державна казначейська служба України про скасування рішень та записів, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд:

1. Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві про розірвання договору №270320151 від 27.03.2015.

2. Вважати податкову звітність подану засобами електронного зв'язку прийнятою та поновити дію договору №270320151 від 27.03.2015.

3. Визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо неприйняття податкових накладних для реєстрації та зобов'язати Державну фіскальну службу України, податкові накладні №1 від 29.06.2015 та №1 від 30.06.2015 року, вважати прийнятими та зареєстрованими.

4. Визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України, щодо неприйняття податкових декларацій для реєстрації та зобов'язати Державну фіскальну службу України податкові декларації з ПДВ за період з червня по серпень 2015 року, вважати прийнятими та зареєстрованими.

5. Скасувати запис Реєстраційної служби Київського міського управління юстиції, щодо відсутності за місцезнаходженням TOB «ОЛБАНИ».

6. Скасувати Рішення ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС м. Києві про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість TOB «ОЛБАНИ» від 19.08.2015 року та поновити дію реєстрації платника податків на додану вартість TOB «ОЛБАНИ» (індивідуальний податковий номер 396098126503) від 01.03.2015.

7. Зобов'язати Реєстраційну службу Харківського міського управління юстиції відновити відомості про реєстрацію платника податку на додану вартість TOB «ОЛБАНИ» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

8. Зобов'язати ДПІ у Голосіївському районі м. Києва відкоригувати суму податкового кредиту 20 377 859 гривень на рахунках TOB «ОЛБАНИ» відповідно до задекларованих податкових декларацій за період з березня по серпень 2015 року.

9. Зобов'язати ДПІ у Голосіївському районі м. Києва надати Державній казначейській службі України висновки та документи, необхідні для повернення коштів, помилково та/або надміру зарахованих до бюджету, з проведенням звірки надходжень до бюджету в розмірі 20 377 859 гривень.

10. Зобов'язати ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області зарахувати суму податкового кредиту 20 377 859 гривень на рахунках ТОВ «ОЛБАНИ».

Ухвалами Харківського окружного адміністративного суду від 17.02.2016 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.

Через канцелярію суду 09.03.2016 року від представника відповідача, Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, надійшло клопотання про заміну первинного неналежного відповідача - Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, на належного - Центральну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області. В обґрунтування заявленого клопотання представник зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 892 (далі постанова КМУ №892), зокрема, визначено перейменувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1. Додатком 1 постанови КМУ №892 передбачено, що ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області перейменовується в Центральну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області. 28.01.2016 проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області в частині зміни повного найменування юридичної особи, а саме найменування ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області змінено на Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській обт (запис в ЄДРЮОФОП №14801050033066437).

Також через канцелярію суду 14.03.2016 року від представника відповідача, Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, надійшло клопотання про заміну неналежного відповідача - Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, на належного - відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців легалізації громадських формувань Харківського міського управління юстиції. В обґрунтування заявленого клопотання представник зазначив, що відповідно до Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2015 №1707/5, у зв'язку із затвердженням заступником Міністра юстиції України - керівником апарату ОСОБА_1 24 червня 2015 року Зведеного штатного розпису районних, міськрайонних, міських управлінь юстиції Харківської області, Наказу головного територіального управління юстиції Харківської області від 25.06.2015 №144/3 "Про введення в дію структури та штатних розписів районних, міськрайонних, міських управлінь юстиції Харківської області», Наказу Харківського міського управління юстиції від 01.10.2015 №341/2 «Про перейменування структурних підрозділів Харківського міського управління юстиції», перейменовано об'єднаний відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції та відділ легалізації об'єднань громадян реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції у відділ держаної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. легалізації громадських об'єднань Харківського міського управління юстиції. Враховуючи викладене просив задовольнити клопотання.

Сторони в судове засідання 11.04.2016 року не прибули, про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, розглянувши матеріали справи та заявлені клопотання представників відповідачів, проаналізувавши зміст норм процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, дійшов наступного висновку.

Враховуючи, що в результаті реорганізації податкових органів Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області було перетворено на Центральну об'єднану державну податкову м. Харкова Головного управління ДФС, то виникає необхідність у заміні неналежної сторони належною, згідно до приписів чинного законодавства.

Окрім того, в результаті реорганізації органів Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції її було перетворено на відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців легалізації громадських формувань Харківського міського управління юстиції, то виникає необхідність у заміні неналежної сторони належною, згідно до приписів чинного законодавства.

Так, у ч. 1 ст. 52 КАСУ, передбачено, що суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Відповідно до ст. 55 КАСУ у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Керуючись положеннями ст. ст. 52, 55, 128, 133, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -

УХВАЛИВ:

Замінити в адміністративній справі № 820/415/16 неналежного відповідача - Державну податкову інспекцію у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на належного відповідача - Центральну об'єднану державну податкову міста Харкова Головного управління ДФС.

Замінити в адміністративній справі № 820/415/16 неналежного відповідача - Реєстраційну службу Харківського міського управління юстиції на належного відповідача - відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців легалізації громадських формувань Харківського міського управління юстиції, про що повідомити сторони.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Тітов О.М.

Судді Панченко О.В.

ОСОБА_2