ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
06 квітня 2016 року м. Київ № 826/5498/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1
до Кабінету Міністрів України
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, в якому просить:
- визнати дії Кабінету Міністрів України протиправними і злочинними, направленими на знищення людини;
- стягнути з Кабінету міністрів України на користь ОСОБА_1, згідно виконавчого листа №2-а-42/08 виданого 17.07.2012 року Первомайським міськрайонним судом Миколаївської області заборгованість, починаючи з 09 липня 2007 року щомісячно в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як це передбачено ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та здійснювати подальшу виплату пенсії у розмірах передбачених законом;
- стягнути з Кабінету Міністрів України на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 50 000 грн.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Положення статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначають обов'язкові реквізити, які повинні бути зазначені в позовній заяві, зокрема, в частині другій статті 106 зазначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем при подачі адміністративного позову не було дотримано вимог вищевказаних статей КАС України.
На виконання вимог п. 4 ст. 106 КАС України позивачем у заяві не наведено жодного нормативного обґрунтування позовних вимог, при цьому, викладені позовні вимоги не відповідають вимогам ч. 4 ст. 105 КАС України. Крім того, позивачем в обґрунтування заявленого позову не було надано жодних доказів, як того вимагає ч. 2 ст. 106 КАС України.
В той же час, позовна заява не містить викладу обставин, яким позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до Кабінету Міністрів України та не надано жодних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Відповідно з п.п.3, 5, 6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
При цьому, частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про необхідність запропонувати позивачу подати письмові пояснення з доказами щодо строків звернення до суду із даним позовом.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2. Встановити позивачу п'ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви з дня отримання вказаної ухвали суду.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута їм відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особв, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур