Постанова від 13.03.2007 по справі 18835-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 318

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.03.2007

Справа №2-19/18835-2006А

За позовом - Контрольно-ревізійного управління АР Крим, м.СімферопольАР Крим.

До відповідача - Джанкойської районної державної лікарні ветеринарної медицини, с.Ізумрудне Джанкойського району АР Крим.

Про спонукання до виконання певних дій та стягнення 6073,00 грн.

Суддя Мокрушин В.І.

Секретар Сидельова І.І.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - Дмитрієва О.В., ю/к, довіреність № 13-14/193 від 15.01.2007 р.

Від відповідача - не з'явився

Суть спору:

Позивач заявив позов про спонукання до виконання певних дій та стягнення 6073,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач повинен перерахувати до бюджету вказану суму за порушення законодавства при використанні коштів державного бюджету.

Відповідач правом на участь у судовому засіданні не скористувався, відзив на позовну заяву не представив, повідомлявся належним чином: замовленою кореспонденцією на юридичну адресу.

Справа слухалася у відповідності до положень Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями).

Позивач відмовився від послуг перекладача.

Відповідно до ст.9, 10 Конституції України, ст.9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003 року № 802), ст.3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 року № 1771), ст.10 Закону України «Про судоустрій» (від 07.02.2002 року № 3018), ст.18 Закону України «Про мови» (від 28.10.1989 року № 8312), ст.10, 12 Конституції Автономної Республіки Крим (Закон України від 23.12.1998 року № 350), ст.15 Кодексу адміністративного судочинства України та клопотанням представника позивача він давав пояснення по справі на російській мові.

Відповідно до п.2-1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747) фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася.

Відповідно до ст.130 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747) перед початком слухання справи представнику позивача були роз'яснені права, передбачені ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747) та вручені пам'ятки про права та обов'язки сторін.

Розглянувши матеріали справи, суд-

ВСТАНОВИВ:

Контрольно ревізійним управлінням в м.Джанкої та Джанкойському районі було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності та виконання вимог законодавства в процесі використання коштів державного бюджету за період з 01.07.2002 р. по 01.01.2006 р. за результатами якої складено акт від 24.02.2006 р. № 31-21/006 (а.с.5-26).

В результаті проведеної ревізії були встановлені порушення законодавства, які відображені в акті ревізії, а саме: незаконні витрати коштів на переговори особистого характеру в сумі 1378,10 грн., незаконні витрати на оплату витрат на відрядження в сумі 324 грн., відшкодування необґрунтовано перерахованих коштів за рахунок завищення вартості виконаних послуг по обслуговуванню ЕККА - 552 грн., відшкодування вартості бензину, незаконно списаного на автотранспорт відповідача на суму 4574,40 грн. та інше.

Згідно із ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Згідно п.7 ст.10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-ХII із змінами і доповненнями) контрольно-ревізійному управлінню надане право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

На підставі проведеної ревізії до відповідача пред'явлені вимоги № 31-14/130 від 27.02.2006 р. про усунення порушень, виявлених ревізією з вимогою про відшкодування певної суми (а.с.3-4).

У вимозі вказано про необхідність прийняти заходи по відшкодуванню незаконних витрат бюджетних коштів в сумі 10408,70 грн., у тому числі: відшкодувати переговори особистого характеру в сумі 1378,10 грн.; відшкодувати незаконні витрати по оплаті витрат на відрядження в сумі 324 грн.; відшкодувати безпідставно перераховані кошти за рахунок завишення вартості виконаних послуг по обслуговуванню ЄККА - 552 грн.; відшкодувати вартість бензину, незаконно списаного на автотранспорт лікарні на суму 4574,40 грн.; відшкодувати вартість оплачених костюмів для спеціалістів управління, придбаних за рахунок спеціального фонду бюджету лікарні в сумі 3580,20 грн.; відновити на баланс лікарні безпідставну списану дебіторську заборгованість в сумі 49209,29 грн. і провести все необхідні засоби по списанню даної заборгованості; отримати ліцензію на здійснення ветеринарної практики та реалізації ветпрепаратів та інше) (а.с.3-4).

Інформацію про виконання обов'язкових вказівок (вимог) відповідачу необхідно було надати КРУ АР Крим у строк до 24.03.2006 р.

Згідно із п.10 ст.10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939-ХII із змінами і доповненнями) контрольно-ревізійне управління має право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень діючого законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідач відзив на позов не надав, не надав також доказів, які б свідчили про те, що він оспорює суму чи виконав вимоги припису.

Суду не надано також доказів перерахування до бюджету відповідачем суми у розмірі 6073,00 грн., у зв'язку з чим суд задовольняє позовні вимоги.

На підставі викладеного та керуючись ст. 17, 18, 55, 70, 86, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями), суд

ПОСТАНОВИВ:

· Адміністративний позов задовольнити.

· Стягнути з Джанкойської районної державної лікарні Ветеринарної медицини, Джанкойський район ( 96116, АР Крим, Джанкойський район, вул. Луначарського, 1, відомостей про р/р не має) на користь бюджету м.Сімферополя ( відомостей про р/р не має) 6073,00 грн.

· Постанову направити сторонам замовленою кореспонденцією.

Постанова може бути оскаржена у апеляційному порядку відповідно до ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 13.03.2007 року у 11 год. 45 хв.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Мокрушин В.І.