Справа № 556/852/16-п
05.04.2016 року. Володимирецький районний суд Рівненської області під головуванням судді Котик Л.О.
при секретарі Соловей Г.С.
з участю прокурора Полюховича О.С.
в присутності особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1,
розглянувши матеріал, що надійшов від спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, начальник Володимирецького управління водного господарства, -
за ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу №10 про вчинення адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією від 24.03.2016 року, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника Володимирецького управління водного господарства, будучи відповідно до підпункту «и» - п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені Законом вимоги щодо необхідності повідомляти безпосереднього керівника про наявність реального конфлікту інтересів та невчинення дій і неприйняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до п. 1.1. Положення про Володимирецьке УВГ, затвердженого начальником Рівненського обласного управління меліорації і водного господарства, Володимирецьке УВГ є спеціально уповноваженою організацією Державного комітету України по водному господарству у сфері управління водними ресурсами у Володимирецькому районі Рівненської області. Згідно п. 1.2. вказаного Положення Володимирецьке УВГ є бюджетною неприбутковою організацією і підпорядковується Рівненському обласному управлінню меліорації та водного господарства.
У відповідності до п. 1.3. Положення про преміювання керівних працівників, професіоналів і фахівців, технічних службовців Володимирецького УВГ на 2014-2016 роки, затвердженого 31.01.2014 начальником Володимирецького УВГ ОСОБА_1 та 31.01.2014 погодженого головою профспілкового комітету Володимирецького УВГ ОСОБА_2, преміювання керівних працівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців УВГ здійснюється начальником управління в межах фонду преміювання утвореного у розмірі шестимісячного фонду оплати праці та економії фонду оплати праці.
ОСОБА_1, використовуючи надані йому повноваження начальника Володимирецького УВГ, видав наказ № 87-В від 30.12.2015 «Про преміювання», яким преміював інженерно-технічних працівників Володимирецького УВГ, в тому числі й інженера з використання водних ресурсів І категорії Володимирецького УВГ ОСОБА_3 На підставі вказаного наказу ОСОБА_3 отримала премію в розмірі 300 гривень.
У відповідності до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Водночас, встановлено, що громадяни ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є близькими особами (чоловік та дружина), коло яких визначене п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, при прийнятті ОСОБА_1 рішення, пов'язаного з преміюванням своєї дружини - інженера з використання водних ресурсів І категорії Володимирецького УВГ ОСОБА_3, виникла суперечність між його приватним інтересом та службовими повноваженнями, що впливала на об'єктивність або неупередженість прийняття ним рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
При цьому, п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено вимогу для посадових та службових осіб інших державних органів щодо повідомлення не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника. Водночас, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено вимогу не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Незважаючи на це, ОСОБА_1, будучи належним чином ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», 31.12.2015 ні письмово, ні усно не повідомив безпосереднього керівника, в особі начальника Рівненського обласного управління водного господарства, про виникнення у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення щодо преміювання своєї дружини - інженера з використання водних ресурсів І категорії Володимирецького УВГ ОСОБА_3
Крім того, ОСОБА_1 в умовах наявності реального конфлікту інтересів були вчинені дії та приймалися рішення, а саме виданий наказ № 87-В від 30.12.2015 «Про преміювання», яким було премійовано його дружину - інженера з використання водних ресурсів І категорії Володимирецького УВГ ОСОБА_3
Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника Володимирецького УВГ, 30.12.2015 року порушив вимогу щодо необхідності запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачену п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», 31.12.2015 року порушив вимогу щодо необхідності запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачену п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Враховуючи викладене, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частинами 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Свою вину у вчиненні даного адмінправопорушення ОСОБА_1 визнав повністю.
Винність останнього стверджується також слідуючими матеріалами справи: наказами про призначення ОСОБА_1 на посаду; Посадовою інструкцією начальника Володимирецького управління водного господарства; наказами про призначення на посаду ОСОБА_3; Посадовою інструкцією інженера з використання водних ресурсів І категорії; наказом №87-В від 30.12.2015 року про преміювання ОСОБА_3 Згідно Положення про преміювання керівних працівників, професіоналів і фахівців, технічних службовців Володимирецького УВГ на 2014-2016 роки, затвердженого 31.01.2014 начальником Володимирецького УВГ ОСОБА_1 та 31.01.2014 погодженого головою профспілкового комітету Володимирецького УВГ ОСОБА_2, преміювання керівних працівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців УВГ здійснюється начальником управління.
Як вбачається з листа Рівненського обласного Управління водних ресурсів від 14.03.2016 року №13/360, письмового повідомлення від начальника Володимирецького управління водного господарства ОСОБА_1 про наявність потенційного чи реального конфлікту інтересів до Рівненського облводресурсів не надходило.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП повністю доведена.
При накладенні адмінстягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом»якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 вперше притягується до адмінвідповідальності, вину визнав, щиро розкаявся.
Згідно ст.36 КУпАП в разі, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з вчинених.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.33-35, ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, Законом України “Про засади запобігання та протидії корупції”, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП у вигляді стягнення штрафу в дохід держави в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 275 (двісті сімдесят п'ять) грн. 60 коп..
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: