Постанова від 07.04.2016 по справі 371/313/16-п

07.04.2016 Єдиний унікальний № 371/313/16-п

Провадження № 3/371/138/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2016 року м. Миронівка

Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, яка народилася 26 грудня 1953 року, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, керівником СТ «Автоматика-1», ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

Відносно ОСОБА_1 19 листопада 2015 року складено протокол № 93/124 про адміністративне правопорушення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП. За змістом протоколу правопорушення полягає в неподанні податкової декларації з плати за землю на 2016 рік. Граничний термін подання декларації 22 лютого 2016 року.

ОСОБА_1 про день та час розгляду справи повідомлялася за адресою, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення, в судове засідання не з"явилася, причини неявки до суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не подавала.

Відповідно до ст. 268 КУпАП явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП не є обов'язковою, а тому вважаю за можливе розглянути справу за відсутності правопорушника.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідальність за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП настає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

З врахуванням положень ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належне оформлення протоколу впливає на правильність вирішення справи і забезпечення прав учасників правовідносин.

У ст. 256 КУпАП надається перелік тих даних, що обов'язково повинні бути закріплені у протоколі для того, щоб він мав відповідну силу і щоб його неможливо було заперечувати.

Протокол засвідчується декількома підписами. Насамперед він повинен бути підписаний особою, яка його склала, а також особою, яка вчинила правопорушення.

Уповноважена посадова особа зобов'язана ознайомити особу, по відношенню до якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з її правами і обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу, та змістом статті 63 Конституції України, про що робиться відмітка у протоколі. Про обізнаність з вищевказаним особа, по відношенню до якої складається протокол про адміністративне правопорушення, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис - про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи

Встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не підписувала.

Положеннями ст.ст. 254, 256 КУпАП не передбачено складання протоколу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності з відміткою про неявку правопорушника для підписання протоколу. В разі відмови правопорушника від підписання протоколу, в ньому робиться запис у відповідних графах.

Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи недоліки протоколу, порушення порядку його складання, порушення права на захист особи при складанні протоколу, відсутність допустимих та належних доказів порушення ОСОБА_1 правил подання податкової звітності, провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.

Враховуючи вказані обставини, керуючись ст.ст. 7, 9, 163-1 ч. 1, 245, 247, 251, 254, 256, 280, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного терміну з дня винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис ОСОБА_2

Згідно з оригіналом.

Суддя Л.О.Капшук