Окрема ухвала від 05.04.2016 по справі 529/334/16-ц

Справа № 529/334/16-ц

ОКРЕМА УХВАЛА

05 квітня 2016 року Диканський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Новака Д. І.,

при секретарі Бурлизі Н. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Диканька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великобудищанської сільської ради Диканського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Диканського районного суду від 29 березня 2016 року відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Великобудищанської сільської ради Диканського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно у зв'язку із тим, що він, відповідно до діючого на момент відкриття спадщини законодавства, не входив до кола спадкоємців.

Під час судового розгляду справи було встановлено, що 19 жовтня 1999 року помер дядько позивача ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина, що складається із земельної частки/паю/ загальною площею 4,4 умовних кадастрових гектара для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Великобудищанської сільської ради Диканського району Полтавської області.

Однак, не зважаючи на те, що ОСОБА_2 помер ще 16 років тому, Великобудищанською сільською радою Диканського району не було вжито жодних заходів, встановлених ст. 1277 ЦК України, яка передбачає обов'язок органу місцевого самоврядування щодо звернення до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою.

Із викладеного вбачається, що у зв'язку з бездіяльністю Великобудищанської сільської ради вказана земельна ділянка понад 16 років не була передана у власність територіальної громади, що в подальшому могло призвести до незаконного заволодіння земельною ділянкою іншою особою як це мала місце спроба з боку ОСОБА_1 шляхом пред"явлення через 17 років безпідставного позову про визнання за ним права власності на земельну ділянку померлого ОСОБА_2, хоч на день відкриття спадщини після його смерті позивач ОСОБА_1 згідно діючого тоді законодавства не був спадкоємцем майна померлого ОСОБА_2.

Враховуючи, що подібні факти не повинні мати місце в подальшому, суд відповідно до ст. 211 ЦПК України вважає за необхідне реагувати на адресу Великобудищанського сільського голови окремою ухвалою з метою вжиття відповідних заходів та реагування щодо недопущення в подальшому порушень чинного законодавства стосовно визнання спадщини відумерлою.

На підставі викладеного, керуючись ст. 211 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Копію окремої ухвали надіслати Великобудищанському сільському голові Диканського району Полтавської області для вжиття відповідних заходів та реагування.

Про вжиті заходи необхідно письмово повідомити суд протягом місяця з дня надходження окремої ухвали.

Головуючий:

Попередній документ
56922278
Наступний документ
56922280
Інформація про рішення:
№ рішення: 56922279
№ справи: 529/334/16-ц
Дата рішення: 05.04.2016
Дата публікації: 08.04.2016
Форма документу: Окрема ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Диканський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про спадкове право