ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
справа № 201/4492/16-к
провадження № 1кс/201/2766/2016
29 березня 2016 року м. Дніпропетровськ
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про здійснення тимчасового доступу до документів, -
Слідчий звернувся з клопотанням погодженим з прокурором про дозвіл здійснення тимчасового доступу до документів.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №3201604000000006 від 12.02.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.205 та ч.5 ст.27 ч.3 ст.212 КК України.
На момент внесення відомостей до ЄРДР встановлено, що невстановлені особи, діючи з метою прикриття незаконної діяльності без мети ведення фінансово-господарської діяльності, 28.09.2015 року здійснили державну реєстрацію суб'єкта господарювання, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), тобто вчинили фіктивне підприємництво.
Крім того, на момент внесення відомостей до ЄРДР встановлено, що невстановлені особи, маючи на меті власну наживу, діючи умисно, шляхом надання знарядь та засобів, а саме підроблених документів про фінансово-господарську діяльність підконтрольного фіктивного підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), в період з вересня 2015 року по теперішній час надавали та продовжують надавати зацікавленим юридичним особам, тобто клієнтам, послуги з мінімізації податкових зобов'язань та конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку, тобто вчинили та продовжують вчиняти пособництво в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.
Так, проведеними слідчими діями та оперативними заходами встановлено, що реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на підставну особу ОСОБА_4 , і.п.н. НОМЕР_2 , мають відношення громадяни, які пов'язані між собою тісними зв'язками, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_12 .
Для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, першочергове значення мають відомості про контакти фігурантів з представниками банківських установ та «клієнтами» конвертації готівкових коштів, використання фігурантами з метою приховування незаконної діяльності декількох тіньових офісів, в приміщенні яких зберігаються бухгалтерські документи, печатки та штампи підконтрольних суб'єктів господарювання, взаємозв'язки фігурантів між собою, їх періодичність та тривалість, а також місця найчастішого перебування осіб разом та окремо.
Враховуючи викладене, виникла необхідність тимчасовому доступі до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та проведенні їх вилучення (виїмки) у оператора мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (« ІНФОРМАЦІЯ_14 ») з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
На підставі викладеного, слідчий просив суд надати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення, в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: про зв'язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отриманні послуг, вхідних та вихідних дзвінків, текстових повідомлень (у тому числі нульових з'єднань), їх тривалість, із зазначенням IMEI терміналів, номерів телефонів та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв'язок абоненти, маршрутів передавання на носії інформації (оптичний носій, магнітний носій), що обробляється з використанням комп'ютерної техніки, за номерами телефонів: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 - за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали; про зв'язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отриманні послуг, вхідних та вихідних дзвінків, текстових повідомлень (у тому числі нульових з'єднань), їх тривалість, номерів телефонів та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв'язок абоненти, маршрутів передавання на носії інформації (оптичний носій, магнітний носій), що обробляється з використанням комп'ютерної техніки, за IMEI терміналів, а саме: НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 , НОМЕР_30 , НОМЕР_31 , НОМЕР_32 ; за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали; інформацію щодо вищезазначених абонентів мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (« ІНФОРМАЦІЯ_14 ») з наданням укладених договорів на контрактній основі, за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали.
Особа у володінні якої перебувають зазначені у клопотанні речі та документи у судове засідання не викликалась на підставі ч.2 ст.163 КПК України, у зв'язку з наявністю загрози зміни або знищення речей чи документів.
Дослідивши матеріали клопотання по донному кримінальному провадженню № 3201604000000006, вважаю клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки, враховуючи потреби досудового розслідування, дані, викладені у матеріалах кримінального провадження, дають підстави для висновку, що речі та документи про надання тимчасового доступу до яких ставиться питання у клопотанні слідчого мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є необхідним.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. ст. 110, 163-166, 309, 369-372 та 395 КПК України, -
Дозволити старшому слідчому з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення, в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- про зв'язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отриманні послуг, вхідних та вихідних дзвінків, текстових повідомлень (у тому числі нульових з'єднань), їх тривалість, із зазначенням IMEI терміналів, номерів телефонів та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв'язок абоненти, маршрутів передавання на носії інформації (оптичний носій, магнітний носій), що обробляється з використанням комп'ютерної техніки, за номерами телефонів: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 - за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали;
- про зв'язок абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отриманні послуг, вхідних та вихідних дзвінків, текстових повідомлень (у тому числі нульових з'єднань), їх тривалість, номерів телефонів та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв'язок абоненти, маршрутів передавання на носії інформації (оптичний носій, магнітний носій), що обробляється з використанням комп'ютерної техніки, за IMEI терміналів, а саме: НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 , НОМЕР_30 , НОМЕР_31 , НОМЕР_32 - за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали;
- інформацію щодо вищезазначених абонентів мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (« ІНФОРМАЦІЯ_14 ») з наданням укладених договорів на контрактній основі, за період з 01.01.2014 року по дату винесення ухвали.
Доручити проведення тимчасового доступу до речей та документів слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 3201604000000006.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її оголошення. У разі невиконання ухвали слідчий суддя, суд в порядку ст.166 КПК України має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1