Ухвала від 29.03.2016 по справі 2а-1857/11

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

29 березня 2016 року№ СК-876/5279/14

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Сапіга В.П., перевіривши апеляційну скаргу Відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби головного управління юстиції у Тернопільській області на ухвалу Шумського районного суду Тернопільської області від "25" квітня 2014 р. з вирішення питання про зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шумському районі Тернопільської області про перерахунок та стягнення соціальних виплат, -

встановив:

Ухвалою Шумського районного суду Тернопільської області від 25.04.2014р. відмовлено у поданні примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Тернопільській області про зміну способу і порядку виконання виконавчого листа № 2-а-1857/11 у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шумському районі Тернопільської області про перерахунок та стягнення соціальних виплат.

Не погодившись із вказаною ухвалою, Відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби головного управління юстиції у Тернопільській області подав на неї апеляційну скаргу.

Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було прийнято в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. .

Із матеріалів справи вбачається, що 25.04.14 судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні постановлено оскаржувану ухвалу, копію повного тексту якої апелянтом отримано 05.05.14 , що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. Апеляційна скарга відповідачем подана до суду першої інстанції 15.05.14, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження в якій не ставиться питання про поновлення цього строку.

Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи те, що особою, яка подала апеляційну скаргу пропущено строк на апеляційне оскарження та не порушено питання про його поновлення, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній причин пропуску строку цього строку .

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз'яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Крім того, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.ч. 3, 6 ст. 187 КАС України в частині того, що апелянтом не зазначено, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності, а також не додано копії апеляційної скарги та копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Згідно частини третьої статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлений статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Оскільки подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, то у відповідності до ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Вказані недоліки апеляційної скарги необхідно усунути шляхом надання інформації про бажання особи взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи прохання про розгляд справи за її відсутності, а також надати копії апеляційної скарги та копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 187, 189, 212, 254 КАС України, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу Відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби головного управління юстиції у Тернопільській області на ухвалу Шумського районного суду Тернопільської області від 25.04.2014р. з вирішення питання про зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі № 2а-1857/11 за позовом до Управління Пенсійного фонду України в Шумському районі Тернопільської області про перерахунок та стягнення соціальних виплат - залишити без руху.

Надати особі, яка подала апеляційну скаргу, тридцяти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги у спосіб, який визначений мотивувальною частиною даної ухвали.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Сапіга В.П.