22 березня 2016 рокум. ПолтаваСправа №816/219/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Єресько Л.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Шевченко О.С.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - Забєлінського О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії,
23 лютого 2016 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Полтавській області (надалі - ГУНП в Полтавській області), Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (надалі - УМВС України в Полтавській області), просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Полтавській області від 11.02.2016 № 123 в частині притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності;
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Полтавській області від 12.02.2016 № 23 о/с в частині звільнення зі служби в поліції за пунктом 6 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції);
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Полтавській області від 07.11.2015 № 9 о/с в частині призначення ОСОБА_1 поліцейським Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області;
- зобов'язати ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області прийняти відповідне рішення з урахуванням скасування наказів від 11.02.2016 №123, від 12.02.2016 №23 о/с, від 07.11.2015 №9 о/с.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що його безпідставно призначено на посаду поліцейського Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області та звільнено із займаної посади у зв'язку з невиходом на службу, оскільки він не надав згоди на своє переведення до органів Національної поліції. Вказував, що він виконував посадові обов'язки згідно наказу Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області щодо забезпечення повного зберігання та запобігання втрат товарно-матеріальних цінностей. Водночас стверджував, що УМВС України в Полтавській області протиправно не розглянуто рапорт ОСОБА_1 про звільнення з органів внутрішніх справ у зв'язку зі скороченням штатів.
Відповідач - ГУНП в Полтавській області, позов не визнав, у письмових запереченнях посилався на те, що позивача призначено на посаду поліцейського Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області відповідно до вимог пункту 9 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію", на підставі власноручно написаного рапорту від 06.11.2015 у зв'язку з виявленим бажанням продовжити службу на посадах в органах та підрозділах Національної поліції. Зазначав, що підставою для звільнення позивача з органів національної поліції слугувала відмова позивача виходити на службу та не з'явлення до Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області у період з 25.01.2016 по 29.01.2016 та з 01.02.2016 по 04.02.2016, що підтверджено відповідними актами та висновком службового розслідування.
Позивач та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.
Представник ГУНП в Полтавській області проти позову заперечував, наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог з огляду на мотиви, викладені у письмовому запереченні.
Заслухавши пояснення позивача та представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Суд встановив, що ОСОБА_1 з 24.04.1990 проходив службу в органах внутрішніх справ /а.с. 88-72/.
02.07.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України №580-VIІI "Про Національну поліцію", відповідно до преамбули якого цей Закон визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Пунктом 9 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Матеріалами справи підтверджено, що наказом УМВС України в Полтавській області від 06.11.2015 №625 о/с "По особовому складу" старшого прапорщика міліції ОСОБА_1, міліціонера-водія обслуговуючого персоналу Полтавського міського управління звільнено з органів внутрішніх справ з 06.11.2015 згідно з пунктом 9 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" та відповідно до пункту 63 "к" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ - у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації) /а.с. 37/.
У свою чергу, наказом ГУНП в Полтавській області від 07.11.2015 №9о/с "По особовому складу" позивача відповідно до пунктів 9 та 12 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" призначено з 07.11.2015 на посаду поліцейського Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області з присвоєнням спеціального звання "старший сержант поліції" /а.с. 38/.
Звертаючись до суду з даним позовом позивач стверджує про те, що його безпідставно прийнято на службу в поліцію, а УМВС України в Полтавській області протиправно не вирішено питання про звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ у зв'язку зі скороченням штатів.
При цьому позивач не оскаржує наказ УМВС України в Полтавській області від 06.11.2015 № 625 о/с, яким його звільнено з органів внутрішніх справ на підставі пункту 63 "к" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ - у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади (установи, організації). На дату розгляду справи у суді такий наказ є чинним, ніким не оскаржений та не скасований.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.
Як встановлено судом, підставою для звільнення позивача з органів внутрішніх справ та прийняття на службу до Національної поліції слугував рапорт ОСОБА_1 від 06.11.2015, поданий на ім'я начальника УМВС України в Полтавській області полковника міліції Беха О.В., наступного змісту: "Оскільки я маю бажання продовжити службу на посадах в органах та підрозділах Національної поліції України прошу Вас звільнити мене зі служби в ОВС у зв'язку з переходом на роботу в інші міністерства і відомства" /а.с. 36/.
Так, згідно з пунктом 63 "к" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114, особи рядового і молодшого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади, установи, організації.
А підставою для прийняття на службу до поліції, відповідно до наведеної вище норми пункту 9 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію", є згода працівника на проходження служби у поліції.
Оскільки позивач 06.11.2015 подав рапорт, у якому виявив бажання проходити подальшу службу в поліції та просив звільнити його з органів внутрішніх справ у зв'язку з переходом на роботу в інші міністерства і відомства, суд дійшов висновку, що зазначеними вище наказами позивача правомірно звільнено з органів внутрішніх справ на підставі пункту 63 "к" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та прийнято на службу у поліції згідно з приписами пункту 9 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію".
З приводу посилань позивача на те, що УМВС України в Полтавській області протиправно не вирішено питання про звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ за пунктом 64 "г" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (за скороченням штатів), суд встановив такі обставини.
Матеріали справи містять копію заяви ОСОБА_1 від 19.11.2015, поданої на ім'я начальника ГУПН в Полтавській області Беха О.В., за змістом якої позивач просив повідомити, чому його не звільнено з органів внутрішніх справ за пунктом 64 "г" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (за скороченням штатів) /а.с. 42/.
Дана заява надійшла до ВРСДЗ УМВС України в Полтавській області 23.11.2015, передана до УКЗ УМВС України в Полтавській області 24.11.2015 /а.с. 42/.
Крім того, у матеріалах справи наявна копія розписки від 27.11.2015 за підписом ОСОБА_1, у якій останнім зазначено про відмову від запропонованих посад в Національній поліції та небажання продовжувати службу у даному відомстві /а.с. 41/.
За фактом надходження вказаних звернень ОСОБА_1 проведено службову перевірку, результати якої оформлені висновком, затвердженим 02.12.2015 заступником начальника ГУПН в Полтавській області підполковником поліції Захарченком Д.А. /а.с. 43-45/.
За результатами службової перевірки не встановлено порушень чинного законодавства України при звільненні ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ та прийняття його на службу в поліції.
Суд зауважує, що на дату набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію" позивач перебував у званні старшого прапорщика міліції та займав посаду міліціонера-водія обслуговуючого персоналу Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області, у зв'язку з чим відносився до молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, звільнення якого відбувалось відповідно до вимог пункту 63 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, а пункт 64 зазначеного Положення, посилання на який міститься у заяві позивача від 19.11.2015 /а.с. 42/, на позивача не поширювався.
Відповідно до пункту 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.
Указані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Таким чином, позивач міг бути звільнений з органів внутрішніх справ через скорочення штатів у двох випадках:
1) у разі відмови від проходження служби в поліції;
2) у разі не прийняття на службу в поліції.
При цьому про свій намір продовжувати службу в поліції працівник мав повідомити роботодавця до моменту набрання чинності Законом України "Про національну поліцію".
Закон України "Про Національну поліцію" опублікований в газеті "Голос України", 06.08.2015 №141-142, набув чинності 07.11.2015.
Як зазначено судом вище, позивач у рапорті від 06.11.2015 повідомив про своє бажання проходити службу в поліції.
Із рапортами про звільнення з органів внутрішніх справ позивач ні до УМВС України в Полтавській області, ні до ГУНП в Полтавській області не звертався /а.с. 39/.
За таких обставин, станом на 06.11.2015 в УМВС України в Полтавській області були відсутні підстави для звільнення позивача з органів внутрішніх справ у зв'язку зі скороченням штатів.
Розписку від 27.11.2015 позивачем подано до ГУНП в Полтавській області вже після набрання чинності Законом України "Про національну поліцію", а відтак її правомірно не прийнято відповідачами у якості відмови позивача від проходження служби в поліції.
За вищевикладених обставин, суд не знаходить підстав для визнання протиправним та скасування наказу ГУНП в Полтавській області від 07.11.2015 №9 о/с, яким позивача з 07.11.2015 призначено на посаду поліцейського Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області з присвоєнням спеціального звання "старший сержант поліції".
А відтак, у задоволенні позову ОСОБА_1 у даній частині належить відмовити.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними та скасування наказів ГУНП в Полтавській області від 11.02.2016 №123 та від 12.02.2016 №23 о/с, суд дійшов такого висновку.
Оспорюваними наказами до позивача застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення зі служби в поліції.
Суд зазначає, що з набранням чинності Законом України "Про національну поліцію" підстави для звільнення зі служби в поліції визначено статтею 77 названого Закону.
Зокрема, відповідно до пункту 6 частини першої згаданої статті поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Судом встановлено, що наказом Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області від 15.01.2016 №22 "Про затвердження режиму несення служби та підпорядкування працівників Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області, які задіяні для конвоювання спецконтингенту" затверджено режим робочого часу працівників Октябрського ВП, які задіяні до несення служби з конвоювання спецконтингенту (додаток №1) та підпорядкування працівників, які задіяні до несення служби з конвоювання спецконтингенту, від командира взводу до поліцейського (додаток №2) /а.с. 52/. Місцем дислокації працівників Октябрського ВП, які задіяні до несення служби з конвоювання спецконтингенту, визначено адміністративну будівлю за адресою: вул. Коваля, 15, м. Полтава.
Згідно з додатком №1 до зазначеного наказу визначено, що поліцейські та начальники конвою несуть службу з понеділка по четвер з 08:00 до 18:15, з перервою на обід з 12:00 до 14:00, а у п'ятницю - з 08:00 до 18:00, з перервою на обід з 12:00 до 14:00 /а.с. 53/.
Згідно з додатком №2 до наказу Октябрського відділу поліції ГУНП в Полтавській області від 15.01.2016 №22 позивача віднесено до підпорядкування відділення №2 взводу №2 роти конвоювання спецконтингенту /а.с. 54/.
Вимоги даного наказу 22.01.2016 доведено до відома позивача у присутності співробітників Октябрського ВП, однак від ознайомлення під підпис позивач відмовився, про що складено акт від 22.01.2016 /а.с. 56/.
У матеріалах справи наявний акт від 25.01.2016, за змістом якого командиром роти Октябрського ВП майором поліції Богаєвським О.О., у присутності заступника командира роти майора поліції Бушуєва Є.М. та командира відділення старшого сержанта поліції Логвиненка С.А., було здійснено телефонний дзвінок ОСОБА_1 з метою з'ясувати причини невиходу останнього на службу та отримано відмову виходити на службу в розташування роти для здійснення конвоювання спецконтингенту /а.с. 57/.
25.01.2016 командиром роти Октябрського ВП майором поліції Богаєвським О.О. складено рапорт на ім'я начальника Октябрського ВП ГУПН в Полтавській області підполковника поліції Терели О.М., яким повідомлено, що станом на 25.01.2016 старший сержант поліції ОСОБА_1 після призначення на посаду в розташування роти не з'явився, до виконання своїх функціональних обов'язків не приступив та поставлено питання щодо проведення за даним фактом службового розслідування /а.с. 50/.
Наказом ГУНП в Полтавській області від 28.01.2016 №44 призначено проведення службового розслідування та затверджено комісію для проведення службового розслідування у складі чотирьох осіб /а.с. 51/.
За результатами службового розслідування складено висновок від 04.02.2016, за змістом якого підтверджено факт невиходу ОСОБА_1 на службу в розташування роти Октябрського ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Коваля, 15; невихід позивача на службу без поважних причин визнано прогулом; за допущені грубі порушення службової дисципліни, які виявилися у невиході на службу у період з 25.01.2016 по 29.01.2016 та з 01.02.2016 по 04.02.2016 без поважних причин, вирішено порушити перед керівництвом клопотання щодо звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції за порушення службової дисципліни /а.с. 47-49/.
Позивач у ході проведення службового розслідування відмовився надати письмові пояснення щодо підстав невиходу на службу у розташування роти Октябрського ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Коваля, 15, про що складено акт від 01.02.2016 /а.с. 63/.
Факт невиходу позивача на службу у період з 25.01.2016 по 29.01.2016 та з 01.02.2016 по 04.02.2016 без поважних причин підтверджено актами керівництва роти Октябрського ВП, копії яких залучено до матеріалів справи /а.с. 58-62, 64-66/.
Наказом ГУНП в Полтавській області від 11.02.2016 №123 "Про порушення службової дисципліни працівником Октябрського ВП ГУНП та притягнення до дисциплінарної відповідальності" за порушення статті 7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, що виявилось у невиході на службу без поважних причин, до поліцейського Октябрського ВП ГУНП в Полтавській області старшого сержанта поліції ОСОБА_1 застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з органів Національної поліції України /а.с. 73/.
Даний наказ реалізовано наказом ГУНП в Полтавській області від 12.02.2016 №23 о/с "По особовому складу", яким старшого сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції на підставі пункту 6 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" - у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції /а.с. 74/.
Позивач у судовому засіданні стверджував, що він увесь час перебував на робочому місці та продовжував виконувати посадові обов'язки згідно наказу Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області щодо забезпечення повного зберігання та запобігання втрат товарно-матеріальних цінностей, а саме - автомобільного транспорту.
На підтвердження вказаних доводів позивачем надано копії наказів Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області від 22.06.2015 №208, від 24.06.2015 №211, від 24.06.2015 №212.
Так, відповідно до наказу Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області від 22.06.2015 №208 "Про призначення відповідальних осіб за виїзд на лінію службового транспорту Полтавського МУ" міліціонера-водія обслуговуючого персоналу Полтавського міського управління старшого прапорщика міліції ОСОБА_1 призначено відповідальним за виїзд на лінію службового автотранспорту /а.с. 76/.
Наказом Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області від 24.06.2015 №211 "Про закріплення матеріально відповідальних осіб в апараті Полтавського МУ" позивача призначено відповідальним за автотранспорт Полтавського МУ /а.с. 77-78/.
А наказом Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області від 24.06.2015 №212 "Про зміну складу комісії по безпеці дорожнього руху Полтавського МУ" на позивача покладено обов'язки секретаря комісії по безпеці дорожнього управління Полтавського міського управління УМВС України в Полтавській області /а.с. 79-80/.
Разом з цим, суд зазначає, що позивача звільнено з посади міліціонера-водія обслуговуючого персоналу Полтавського міського управління наказом УМВС України в Полтавській області від 06.11.2015 №625 о/с.
Звільнення позивача з органів внутрішніх справ автоматично мало наслідком зняття з нього всіх обов'язків співробітника Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області.
До того ж, постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 №730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" передбачено ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України.
Наказом МВС України від 06.11.2015 №1388 "Про організаційно-штатні питання" скасовано всі штати та скорочено усі посади в УМВС України в Полтавській області, звільнено абсолютно всіх працівників, а отже подальше проходження позивачем служби в цих органах (використання на службі) було неможливим.
Доказів залучення позивача до роботи у складі ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області суду не надано.
Так само, матеріали справи не містять доказів покладення на позивача обов'язків із забезпечення збереження автомобільного транспорту.
А оскільки з 15.01.2016 позивача, на підставі наказу Октябрського ВП ГУНП в Полтавській області від 15.01.2016 №22, підпорядковано до розташування відділення №2 взводу №2 роти Октябрського ВП, та вимоги вказаного наказу доведено до відома 22.01.2016, то він мав з'явитись у розташування роти Октябрського ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Коваля, 15.
Згідно з пунктом 4 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Сутність службової дисципліни, обов'язки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України стосовно її дотримання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, порядок і права начальників щодо їх застосування, а також порядок оскарження дисциплінарних стягнень визначено Законом України "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України" від 22.02.2006 №3460-IV.
За змістом статті 1 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України службова дисципліна - дотримання особами рядового і начальницького складу Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованих йому органів і підрозділів та Присяги працівника органів внутрішніх справ України.
Отже, службова дисципліна полягає в безумовному виконанні особами рядового і начальницького складу службових обов'язків, визначених Конституцією і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованих йому органів і підрозділів та Присяги працівника органів внутрішніх справ України, а також у реалізації прав та додержанні обмежень і заборон, установлених законодавством з питань проходження служби в державних органах, і ґрунтується на особистій відповідальності за доручену справу та на засадах єдиноначальності і централізації управління.
Згідно зі статтею 2 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України дисциплінарний проступок - невиконання чи неналежне виконання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни.
Частиною першою статті 5 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України передбачено, що за вчинення дисциплінарних проступків особи рядового і начальницького складу несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Як визначено статтею 12 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, на осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни можуть накладатися такі види дисциплінарних стягнень: усне зауваження; зауваження; догана; сувора догана; попередження про неповну посадову відповідність; звільнення з посади; пониження в спеціальному званні на один ступінь; звільнення з органів внутрішніх справ.
З урахуванням вищевикладеного, суд погоджується з доводами відповідача про те, що невихід ОСОБА_1 на службу у розташування роти Октябрського ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Коваля, 15 у період з 25.01.2016 по 29.01.2016 та з 01.02.2016 по 04.02.2016 без поважних причин є прогулом та свідчить про порушення позивачем службової дисципліни.
Вказане порушення є дисциплінарним проступком, за вчинення якого передбачено застосування дисциплінарного стягнення.
Застосований до позивача вид дисциплінарного стягнення, на переконання суду, відповідає вчиненому порушенню.
Порушень порядку проведення службового розслідування судом не встановлено.
За вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про правомірність оскаржених наказів ГУНП в Полтавській області, а тому у задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування наказів ГУНП в Полтавській області від 11.02.2016 №123 та від 12.02.2016 №23 о/с необхідно відмовити.
Позовна вимога про зобов'язання ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області прийняти відповідне рішення з урахуванням скасування наказів від 11.02.2016 №123, від 12.02.2016 №23 о/с, від 07.11.2015 №9 о/с є похідною від вищерозглянутих позовних вимог ОСОБА_1, а тому у її задоволенні також належить відмовити.
Приймаючи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1 повністю.
Підстави для розподілу судових витрат - відсутні.
Керуючись статтями 2, 7-11, 69-71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Полтавський окружний адміністративний суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі.
Повний текст постанови складено 28 березня 2016 року.
Суддя Л.О. Єресько