Копія
Справа № 822/333/16
про зупинення провадження по справі
28 березня 2016 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіДанилюк У.Т.
при секретарі Горячій Д.Л.
за участі:представників сторін
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання протиправним і скасування наказу та поновлення на посаді, -
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, в якому, враховуючи заяву про збільшення позовних вимог від 28.03.2016р., просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області "Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області" від 12 січня 2016 р. №12 в частині проведення атестування ОСОБА_3;
- визнати протиправним та скасувати наказ т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 10 лютого 2016 р. №10 о/с "По особовому складу" в частині звільнення інспектора дозвільної системи Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 зі служби в поліції;
- поновити ОСОБА_3 на посаді інспектора дозвільної системи Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області з 10 лютого 2016 р.;
- стягнути з Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області на користь ОСОБА_3 середній заробіток за час вимушеного прогулу.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
В обґрунтування клопотання зазначає про те, що проведення атестування поліцейських передбачене статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", а порядок проведення атестування поліцейських визначений наказом Міністра внутрішніх справ від 17.11.2015 року №1465, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2015 року за №1445/27890, пунктом 1 якого затверджено Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських (далі - Інструкції №1465).
Вказує, що у пункті 1 розділу І Інструкції №1465 передбачено, що ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
На умовах і в порядку, визначеному Інструкцією №1465, діяли атестаційна комісія та апеляційна атестаційна комісія Західного регіону, що приймали висновки відносно позивача. При цьому як пунктом 27 розділу IV, так і пунктом 14 розділу VI Інструкції №1465 передбачено беззаперечний обов'язок начальника органу поліції виконати прийняте комісіями рішення, тобто видати відповідний наказ на звільнення поліцейського.
Зважаючи на це, подальший розгляд цієї справи є неможливим до вирішення Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/27744/15, так як атестування поліцейських та, зокрема, і позивача, а також його звільнення проводилось саме на підставах і в порядку, визначеному Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, питання законності якої встановлюється іншим судом.
Представник відповідача просить задоволити клопотання про зупинення провадження у справі.
Представник позивача стосовно задоволення такого клопотання заперечує.
Заслухавши клопотання представника відповідача, думку представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає, що провадження у справі слід зупинити, зважаючи на наступне.
Так, предметом позову, з яким звернувся ОСОБА_3 до суду є, зокрема, встановлення правомірності прийняття оскаржуваних наказів про проведення атестування позивача та про звільнення його зі служби в поліції за п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію".
В обґрунтування цих вимог позивач посилається в тому числі і на Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, затверджену наказом МВС України від 17.11.2015 року №1465, правомірність якої повинен встановити Окружний адміністративний суд міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15.
Вказаною інструкцією керувався й т.в.о начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області - призначаючи атестацію позивача та приймаючи наказ про його звільнення. Власне, й саме атестування позивача здійснювалось згідно такої Інструкції.
Тому суд вважає, що вирішення по суті справи 822/333/16 є неможливим до набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
За змістом п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що вимоги у справах №822/333/16 та №826/27744/15 є взаємопов'язаними, вирішення останньої справи і обставини, які будуть встановлені у судовому рішенні, матимуть преюдиціальне значення та можуть вплинути на результат розгляду цієї справи, тому провадження у справі №822/333/16 слід зупинити.
Керуючись положеннями ч. 1 ст.156 КАС України, суд , -
Зупинити провадження у адміністративній справі № 822/333/16 за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання протиправним і скасування наказу та поновлення на посаді до набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/27744/15 за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 "Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських".
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк
"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк