17 березня 2016 року справа № 823/129/16
м. Черкаси
11 год. 50 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Орленко В.І.,
за участю секретаря - Дудки Г.О.,
позивача ОСОБА_1 - особисто,
представника позивача ОСОБА_2 - за договором,
представника відповідача Бойка Л.Д. - за довіреністю,
розглянувши відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_1, в якому, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, просить:
- визнати протиправним та скасувати акт № 1 про нещасний випадок невиробничого характеру форми НТ*, затверджений начальником Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області 17.09.2015;
- визнати протиправним та скасувати акт від 21.09.2015 розслідування нещасного випадку (форма Н-5*), який стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв. в приміщенні Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області;
- зобов'язати Черкаський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області повторно провести розслідування нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 близько 12 год. 40 хв. в приміщенні Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області, та оформити його у відповідності з вимогами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 грудня 2002 року N 1346.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, обґрунтовуючи їх тим, що 02 лютого 2015 року близько 12 год. 40 хв. майор міліції ОСОБА_1, перебувачи на службі, у зв'язку із службовою необхідністю спускалась з п'ятого на четвертий поверх Соснівського РВ в м. Черкаси, підсковзнулась на сходах, не втримала рівновагу та впала, вдарившись головою об бетонні східці.
З огляду на те, що нещасний випадок зі ОСОБА_1 стався під час перебування останньої на робочому місці, на території підрозділу або в іншому місці роботи чи служби протягом робочого часу, такий нещасний випадок вважається таким, що трапився у період проходження служби та при виконанні службових обов'язків, відповідно до п. 3.9. Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.12.2002 № 1346 (далі - Порядок №1346).
Представник позивача зазначає, що службове розслідування нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв. проведено в червні 2015 року, акт про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ*) та акт розслідування нещасного випадку (форма Н-5*) складені у вересні 2015 року (17.09.2015 та 21.09.2015 відповідно). Вказані обставини свідчать про порушення порядку і строків проведення розслідування нещасного випадку, передбачених Порядком №1346, та не дають можливості об'єктивно встановити обставини події 02.02.2015.
Представник позивача також звернув увагу суду на те, що дата настання нещасного випадку, зазначена в акті розслідування нещасного випадку (форма Н-5*), акті №1 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ*), а саме: 10 лютого 2015 року, не відповідає фактичним обставинам, оскільки нещасний випадок зі ОСОБА_1 стався 02 лютого 2015 року.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позову, мотивуючи це тим, що комісія з розслідування нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв., встановила, що нещасний випадок трапився через порушення працівником службової дисципліни, а саме: внаслідок її особистої необережності (недбалості), та перебування останньої у цивільному (а не форменному) одязі. Технічних та організаційних причин нещасного випадку під час службового розслідування не встановлено. Роботодавцем проведені всі інструктажі з охорони праці, медогляди, видано спеціальний одяг, спеціальне взяття та інші засоби захисту відповідно до чинного законодавства.
За вказаних обставин, керуючись п. 3.11. Порядку №1346, зроблено висновок про те, що нещасний випадок трапився у період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків.
Представник відповідача також звертає увагу суду, що про подію, яка сталася 02.02.2015 зі ОСОБА_1 не було повідомлено безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу підрозділу, чим порушено п. 3.1. Порядку №1346.
Заслухавши пояснення та доводи позивача та представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 02 лютого 2015 року близько 12 год. 40 хв. майор міліції ОСОБА_1, перебувачи на службі, у зв'язку із службовою необхідністю спускалась з п'ятого на четвертий поверх Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області, підсковзнулась на сходах, не втримала рівновагу та впала, при цьому вдарившись головою об бетонні східці.
У зв'язку з погіршенням самопочуття для ОСОБА_1 було викликано швидку медичну допомогу, яка доставила останню до Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги.
Згідно довідки з історії хвороби №1980 від 09.02.2015 ОСОБА_1 перебувала на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні у період з 02 по 09 лютого 2015 року, останній встановлено діагноз: закрита черепно-мозкова травма, струс мозку. У подальшому для продовження лікування ОСОБА_1 звернулась до лікарні УМВС, де перебувала на стаціонарному ліуванні у період з 10 по 21 лютого 2015 року.
Наказом УМВС України в Черкаській області від 22.05.2015 призначено службове розслідування за фактом отримання тілесних ушкоджень майором міліції ОСОБА_1
09 червня 2015 року начальником УМВС України в Черкаській області затверджено висновок службового розслідування за фактом отримання травми інспектором по роботі з населенням та громадськими формуваннями СДІМ Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС майором міліції ОСОБА_1
У висновку службового розсідування за фактом отримання травми ОСОБА_1 йдеться про порушення працівником нормативних актів в частині неносіння форменного одягу та спеціального взуття, в результаті чого працівник, можливо, не втримала рівновагу та впала на сходах.
У період з 17 вересня до 21 вересня 2015 року комісія Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області провела розслідування нещасного випадку, який стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 на східцях у приміщенні Соснівського РВ в м. Черкаси, за наслідками якого складено акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) (форма Н-5*).
Під час проведення розслідування нещасного випадку встановлено, що 10.02.2015 близько 12 год. 40 хв. ОСОБА_1 спускаючись по східцях, розташованих між 4 та 5 поверхами, оступилась і впала, внаслідок чого отримала травму. Технічних та організаційних причин нещасного випадку комісією не встановлено. ОСОБА_1 порушила ст. 14 Закону України «Про охорону праці», де зазначено, що працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.
Згідно з висновком комісії, що викладений в акті форми Н-5*, обставини, за якими стався нещасний випадок із майором міліції ОСОБА_1 не підпадають під п. 3.9., п. 3.10 Порядку №1346, тому комісія приходить до висновку, що нещасний випадок трапився в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків, на такий випадок складається акт за формою «НТ».
До акта розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5* долучено акт за формою НТ*, що затверджений начальником Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській обалсті 17.09.2015. В цьому акті зазначається серед обставин, що призвели до нещасного випадку - падіння потерпілої, причини нещасного випадку - психофізіологічні, інші; висновок комісії - нещасний випадок трапився в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
З метою врегулювання питань, пов'язаних з розслідуванням та веденням обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах внутрішніх справ України розроблено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ від 27.12.2002 № 1346 (далі - Порядок №1346).
Згідно п. 2.2. Порядку №1346 за результатами розслідування складаються акти за формою Н-1* (додаток 1) і беруться на облік нещасні випадки (у тому числі поранення), які сталися з працівниками в період проходження служби при виконанні службових обов'язків.
Відповідно до п. 2.4. Порядку №1346 якщо за висновками роботи комісії з розслідування прийнято рішення, що про нещасний випадок не повинен складатися акт за формою Н-1*, тобто нещасний випадок не пов'язаний з виконанням службових обов'язків, про такий нещасний випадок складається акт за формою НТ* (додаток 2).
Пункт 3.1. Порядку №1346 визначає, що про кожний нещасний випадок (у тому числі поранення) працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні негайно повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу підрозділу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.
Згідно з п. 3.2. Порядку №1346 керівник (посадова особа), у свою чергу, зобов'язаний:
- терміново організувати надання медичної допомоги потерпілому, а в разі потреби доставити його до лікувально-профілактичного закладу;
- повідомити про те, що сталося, керівника підрозділу, службу охорони праці УМЗ, ВМЗ ГУМВС, УМВС. Якщо потерпілий є працівником іншого підрозділу, повідомити керівника цього підрозділу, у разі нещасного випадку (у тому числі поранення), що стався внаслідок пожежі, - місцеві органи державної пожежної охорони, а при гострому професійному захворюванні (отруєнні) - відповідну санітарну епідеміологічну станцію (далі - СЕС) системи МВС України;
- зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку в тому стані, у якому вона була на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров'ю інших працівників), а також ужити заходів до недопущення подібних випадків.
Якщо нещасний випадок (у тому числі поранення) стався з працівником підрозділу прямого підпорядкування МВС України, розташованого в межах Автономної Республіки Крим, області, м. Севастополя, керівник зобов'язаний повідомити про це відповідну службу охорони праці УМЗ, ВМЗ ГУМВС, УМВС (п. 3.3. Порядку №1346).
Згідно п. 3.4. Порядку №1346 лікувально-профілактичний заклад системи МВС про кожне звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок (у тому числі поранення) повинен протягом доби повідомити керівника підрозділу, де працює потерпілий, а в разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння) - відповідну СЕС системи МВС, терміново надсилаючи відповідне повідомлення про кожного потерпілого за встановленою формою (додаток 3).
Керівник підрозділу, одержавши повідомлення про нещасний випадок (у тому числі поранення), крім випадків зі смертельним наслідком та групових випадків травматизму, наказом або розпорядженням організовує його розслідування комісією не менше ніж три особи, до складу якої включаються: керівник (спеціаліст) служби охорони праці підрозділу (голова комісії), керівник (безпосередній або прямий начальник) структурного підрозділу, де працює потерпілий, інші посадові особи, а в разі гострих професійних захворювань (отруєнь) - також спеціаліст СЕС (п. 3.5. Порядку №1346).
Згідно п. 3.8. Порядку №1346 комісія з розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) зобов'язана протягом трьох діб після утворення комісії:
- обстежити місце події, опитати свідків і осіб, причетних до неї, і одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо;
- визначити відповідність умов служби (праці, навчання) вимогам нормативно-правових актів про охорону праці;
- з'ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку (у тому числі поранення), визначити осіб, які припустилися порушення нормативно-правових актів, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам;
- визначити, чи трапився нещасний випадок (у тому числі поранення) у період проходження служби при виконанні службових обов'язків (не пов'язаний з виконанням службових обов'язків);
- скласти акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5* (додаток 4) у трьох примірниках, а також акт за формою Н-1* (НТ*) у п'яти примірниках і передати їх на затвердження керівнику підрозділу, який призначив комісію.
У разі необхідності встановлений термін розслідування може бути продовжений керівником, який призначив комісію.
Згідно з п. 3.14. Порядку №1346 керівник підрозділу повинен розглянути і затвердити акти за формою Н-1* (НТ*) протягом доби після закінчення розслідування, а щодо випадків, які сталися за межами підрозділу, - протягом доби після одержання необхідних матеріалів.
Пунктом 3.19. Порядку №1346 передбачено, що нещасний випадок (у тому числі поранення), про який безпосереднього керівника потерпілого чи керівника підрозділу своєчасно не повідомили, або якщо втрата працездатності від нещасного випадку настала не одразу, незалежно від терміну, коли він стався, розслідується згідно з цим Порядком протягом місяця після одержання заяви потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси. Питання про складання акта за формою Н-1* (НТ*) вирішується комісією з розслідування, а в разі незгоди потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси, з рішенням комісії - в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Під час судового розгляду справи представник відповідача пояснював, що розслідуванння нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв., проведено несвоєчасно через те, що потерпіла відразу не повідомила керівника робіт чи іншу посадову особу підрозділу про нещасний випадок.
Вищевказані твердження відповідача спростовуються показаннями свідка нещасного випадку ОСОБА_4 та матеріалами службового розслідування (письмові пояснення начальника СДІМ ОСОБА_5.), згідно яких у день настання нещасного випадку начальник СДІМ Соснівського РВ у м.Черкаси ОСОБА_5 був повідомлений про те, що ОСОБА_1 впала зі сходів, після чого в останньої погіршилось самопочуття та для неї була викликана швидка медична допомога.
Щодо обізнаності Соснівського РВ в м. Черкаси про нещасний випадок 02.02.2015 свідчить також сигнальний лист про нещасний випадок відділу медичного забезпечення УМВС України в Черкаській області від 10.02.2015, який був направлений на адресу Соснівського РВ у м. Черкаси. Відповідно до сигнального листа, до відома адресата доводиться, що 10.02.2015 за медичною допомогою в поліклініку УВС звернулась майор міліції ОСОБА_1 з діагнозом ЗЧМТ, струс мозку, забій м'яких тканин потилиці; травма отримана 02.02.2015 на роботі. Відправник просить після розслідування випадку відривний талон направити на ім'я начальника поліклініки відділу охорони здоров'я УМВС України в Черкаській області. Згідно відбитку вхідного штампа, сигнальний лист зареєстрований в Соснівському РВ у м. Черкаси 26.02.2015 за №666.
Крім того, з матеріалів розслідування нещасного випадку вбачається, що 02 березня 2015 року позивач звернулась до т.в.о. начальника Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області із рапортом, в якому просила провести службове розслідування по факту отриманої нею травми 02 лютого 2015 року.
На думку суду, встановлені вище обставини справи свідчать про порушення Порядку №1346 в частині строків і процедури проведення розслідування нещасного випадку, у зв'язку з чим ставиться під сумнів можливість об'єктивного та повного дослідження всіх обставин події 02.02.2015.
Висновок про неможливість об'єктивного дослідження вищевказаної події в ході службового розслідування у зв'язку зі спливом часу, міститься у висновку службового розслідування за фактом отримання травми майором міліції ОСОБА_1, що затверджений 09.06.2015.
Суд звернув увагу на невідповідність фактичним обставинам справи дати настання нещасного випадку в акті розслідування нещасного випадку (форма Н-5*), акті №1 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ*), де зазначається "10 лютого 2015 року" замість "02 лютого 2015 року".
Розслідування нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015, тривало з 17 по 21 вересня 2015 року. Акт розслідування нещасного випадку (форма Н-5*) з висновком про необхідність оформлення акта про нещасний випадок невиробничого характеру (форми НТ*), датований 21.09.2015; акт про нещасний випадок невиробничого характеру (актом форми НТ*) затверджений 17.09.2015, тобто до закінчення службового розслідування, з недотримання п. 3.14 Порядку №1346.
Стосовно висновків розслідуванню нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015, суд зазначає.
Відповідно до п. 3.9. Порядку №1346 комісія з розслідування визнає, що "нещасний випадок трапився при виконанні службових обов'язків", якщо він трапився в період проходження служби, зокрема: перебування на робочому місці, на території підрозділу або в іншому місці роботи чи служби (далі - робота) з моменту прибуття потерпілого в підрозділ до його відбуття, що фіксується відповідно до правил внутрішнього розпорядку підрозділу, у тому числі протягом робочого та надурочного часу, або, за дорученням керівника, у неробочий час.
Згідно з п. 3.11. Порядку №1346 комісія з розслідування визнає, що "нещасний випадок трапився в період проходження служби і не пов'язаний з виконанням службових обов'язків", якщо нещасний випадок (у тому числі поранення) стався: - за обставин, які не підпадають під дію пунктів 3.9, 3.10 цього розділу і не пов'язані з виконанням службових обов'язків; - унаслідок дій, учинених у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, а також унаслідок дії алкоголю, наркотичних або інших отруйних речовин (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо) за наявності медичного висновку, якщо це не викликано застосуванням цих речовин із службовою метою або порушення вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування або якщо потерпілий, який перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, був відсторонений від служби (роботи) згідно з установленим порядком; - під час скоєння злочинів або інших правопорушень, якщо ці дії підтверджені рішенням суду; - у разі природної смерті або самогубства, за винятком випадків, зазначених у пункті 3.10 цього розділу, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та органів досудового розслідування; - унаслідок порушення потерпілим службової (трудової) дисципліни.
Пункт 3.12. Порядку №1346 визначає, що до першого примірника акта розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5* (далі - акт розслідування нещасного випадку) долучаються: акт за формою Н-1* (НТ*), пояснення свідків, потерпілого, витяги з нормативних документів, схеми, фотографії та інші документи, що характеризують місце події (робоче місце), стан технічних засобів (транспорту, устаткування, апаратури тощо), діагноз травми, медичний висновок щодо втрати здоров'я потерпілим у результаті нещасного випадку (у тому числі поранення), а в разі необхідності - також висновок щодо наявності в його організмі алкоголю, отруйних чи наркотичних речовин.
Відповідно до статті 1 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України № 3460-IV від 22 лютого 2006 року, службова дисципліна - дотримання особами рядового і начальницького складу Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованих йому органів і підрозділів та Присяги працівника органів внутрішніх справ України.
Згідно пояснень свідка ОСОБА_4, яка стала очевидцем нещасного випадку, 02 лютого 2015 року ОСОБА_1, спускаючись з 5-го на 4-й поверх, підсковзнулась на сходах та впала, вдарившись головою; свідок допомогла потерпілій піднятись, і відвезла її до кабінету, звідки відразу викликала швидку медичну допомогу; повідомлено начальника СДІМ ОСОБА_5
Свідок зазначила, що у день настання нещасного випадку потерпіла була одягнена у звичайний цивільний одяг, взуття було без підборів; коли ОСОБА_1 спускалась зі сходів, хода була не поспішна.
Матеріали за фактом травмування майора міліції ОСОБА_1 не містять фотографій та інших документів, що характеризують місце події (робоче місце), стан сходів.
У висновку службового розслідування, затвердженому начальником УМВС України в Черкаській області 09.06.2015, йдеться про порушення ОСОБА_1 нормативних актів в частині неносіння форменного одягу та спеціального взуття, в результаті чого остання, можливо, не втримала рівновагу та впала на сходах.
Під час судового розгляду справи відповідачем не доведено, а судом не встановлено причино-наслідкового зв'язку між носінням позивачем неформеного одягу (взуття) та її падінням зі сходів.
На думку суду, встановлені обставини справи щодо зовнішнього вигляду потерпілої та її поведінки в момент настання нещасного випадку, також не можуть свідчити про порушення позивачем положень Закону України «Про охорону праці», в частині недотримання правил про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства, та, як наслідок, порушення службової дисципліни.
Отже, оскільки відповідач не довів, що нещасний випадок стався через порушення позивачем службової дисципліни, оскаржувані акт службового розслідування від 21.09.2015 форми Н-5* та акт № 1 про нещасний випадок невиробничого характеру від 17.09.2015 за формою НТ* належить скасувати; та зобов'язати відповідача повторно провести розслідування нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв. в приміщенні Соснівського РВ в м.Черкаси УМВС України в Черкаській області.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Кодексом адміністративного судочинства України (частина третя статті 2) передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати акт Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області № 1 від 17.09.2015 про нещасний випадок невиробничого характеру (форма НТ*), який стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв. в приміщенні Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області.
Визнати протиправним та скасувати акт від 21.09.2015 розслідування нещасного випадку (форма Н-5), який стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв. в приміщенні Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області.
Зобов'язати Черкаський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області повторно провести розслідування нещасного випадку, що стався зі ОСОБА_1 02.02.2015 о 12 год. 40 хв. в приміщенні Соснівського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області, та оформити його у відповідності з вимогами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ від 27.12.2002 № 1346.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1948 (одна тисяча дев'ятсот сорок вісім) грн. 26 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.І. Орленко
Повний текст постанови виготовлений 22.03.2016.